Vozík pro děti - za kolo - zkušenosti

Siaaanka01
17.9.20 14:44

Vozík pro deti-za kolo-zkusenosti

Ahoj maminky, uvažujeme delší dobu o pořízení vozíku za kolo pro děti. Myslím tím ten vozík, co v tom dite bude sedět a bude připevněné k mému kolu a já ho potahnu. Batole má cca rok a půl, a my vůbec nevíme, jestli je to dobrý nápad vozík kupovat… Je to bezpečné takhle dítě vozit? Utahnu ho i když extra kondicku nemám? Nevadi s dítětem takhle jezdit v terénu? Hodně by to ten vozík natřásalo… Po asfaltce tady jezdit je o hubu, je děsně frekventovaná, takže jedině po lesních cestách… Jinak koukám, že jsou ty vozíky dost drahý, tak prostě nevím jestli do toho jít… Od kolika do kolika let v tom vlastně dítě může být? Děkuji za všechny rady!

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1220
17.9.20 14:54

Je to rozhodne bezpečnější než v sedačce na kole. Ale je třeba koupit dobre odpruženy, nesetrit. Například švýcarské vozíky Leggero mají dokonce crash test na naráz v 50ti kilometrove rychlosti. Hodně jsem to řešila kvůli bruslim, nakonec to pro nás bylo hodně peněz a tak musím chodit jen když někdo pohlídá.
Ale skrz ty otřesy netuším, to bude asi hodně podobne jako v kočáru no.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.9.20 14:57

Máme Thulle a je to opravdu super. Vozík je odpružený, takže se nemusíš bát nějakých otřesů, mrkni na crash testy. Jinak vozík tahá manžel, protože sám o sobě má cca 15kg plus dítě, plus proviant, to bych nedala. Rok a půl je už dítě větší, bude koukat po okolí a užijete si to :mavam:

• Citovat
  • Nahlásit
3666
17.9.20 15:02

Chtěl jsem to také, ale pak jsem si uvědomil, jaké situace zažívám na silnici i mimo ni, tak jsem to nekoupil, považuji to za supernebezpečnou věc a svoje děti mám rád.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.9.20 17:40

Dovolím si nesouhlasit, my jezdíme výhradně mimo silnici a máme ve vozíku autosedačku, takže jsme myslím eliminovali rizika na minimum. Dnes je po Evropě tolik cyklostezek, že na silnici člověk vůbec nemusí. To bych se musela bát i s kočárem do parku.

• Citovat
  • Nahlásit
3666
17.9.20 18:18
@Anonymní píše:
Dovolím si nesouhlasit, my jezdíme výhradně mimo silnici a máme ve vozíku autosedačku, takže jsme myslím eliminovali rizika na minimum. Dnes je po Evropě tolik cyklostezek, že na silnici člověk vůbec nemusí. To bych se musela bát i s kočárem do parku.

Cyklostezky jsou v pořádku, ale lidé jsou totálně debilní. Už jsem se několikrát srazil s jinými cyklisty, ono je těžké pochopit, že se jezdí vpravo a uhýbá doprava, nebo narazíš na pejskaře, který má vodítko přes celoušířku chodníku, kolikrát jsem na cyklostezce narazil na motorku, či čtyřkolku, ani nebudu počítat.
Poslední rok se rozmnožili idioti na elektrokolech, to je také solidní masakr.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19159
17.9.20 20:00

Mame jak cyklovozik, tak sedacku. Vozik je super pro dite, co v nem behem jizdy spi. Take je mnohem lepsi v chladnejsim pocasi. Pro rok a pul staré dite, zvlast na podzim, bych ho jiz nekupovala, to bude spokojene i v sedacce. Jinak jizdni vlastnosti jsou obdobne, s vozikem o trochu lepsi. Vozik ma vyhodu, ze muzes kolo kdekoli polozit a jit se venovat treba sourozenci, ktery potrebuje rychlou asistenci. To je se sedackou horsi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.9.20 21:01

@Zumpa to souhlasím do puntíku

• Citovat
  • Nahlásit
77
17.9.20 22:18

Pro starsi dceru jsme meli Hamax siesta, jde trochu sklopit, kdyz dite usne a super. Ted pro dvojky mame Thule chariot CX2 a super. Mame od 5ti mesicu s miminkovnikama a ted od cca roku bez a parada - za kolo, na beh i jako normalni kocarek (projde v krame kolem kasy). Za nas super :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36008
18.9.20 12:31

Používali jsme vozík, kupovali jsme v dobe, kdy se trh rozvíjel, na chariot jsme nemeli, Croozer byl neodpružený, tak mame Queridoo odpružený, ale dvouvozík. Odvozil 3 děti. teď ho používáme na cyklotreky jako náklaďák.

Zdá se mi bezpečnější, než sedačka, ale na to se názory různí. Vozík nepřevrhneš. Ale dítě dýchá víc prachu. Má v něm volnost - a b´vyhazuje ti z něj věci. Když někde zastavíš a ono spí, můžeš slézt z kola a dát si limo, kolo s děckem v sedačce asi o plot neopřeš.

K námaze - za chvilku si zvykneš, maličko to rozhazuje, daleko méně něž to, co bude následovat po vozíku - tažná tyč. Po rovině a z kopce to ani necítíš. Do kopce samozřejmě dřina dle nájkladu a hmotnosti děcka.

Cyklovozík je zároveň skvělý kočár do terénu, nedá se srovnat s žádným sporťákem - protože má velká kola a těžiště je na nich, přejedeš spoustu výmolů a děr, kde by si kočár ani neškrtl. Doporučuji dopředu jen jedno neotočné kolečko - lze použít jako trakař a přejít úzká místa.

Použité vozíky se dnes prodávají i do tisícovky. Spousta značek, nevyznám se.
V zásadě jsou 2 typy - typ chariot - skladá se jako kočár a dítě je v něm v pololehu - pohodlnější pro dítě, lépe v něm spí, rychlejší na složení. Typ croozer - boky se skládají dovnitř, musíš rozdělávat spojky a dítě sedí hodně nakolmo - údajně je to bezpečnější při nehodě, ale pohled na spící dítě je tristní, hlava mu visí - - až u posledního jsme přišli na to, že nejlepší je dát ho ke kraji a aby si opřel hlavu o stěnu.

Mnoho šťastných kilometrů přeji!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
200
18.9.20 13:39

Máme použity thule chariot. Od půl roku v miminkovniku na běh a procházku po poli. Pak i na kole ale jen po nefrekventovanych silnicich, polnacky zvládá, ale dítě je stejně vyklepane jako ty. Za kolem ho měl vždy manžel… To bylo kolem 30 kilo - kolo, dítě, proviant, navíc do kopce mám co dělat sama se sebou… Je odpruženy a hlavně vydrží každou cestu.. Teď s druhým budeme příští rok pořizovat sedačku pro vetsiho a pak prespristi rok cyklovozik pro dva…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1210
18.9.20 22:42

Chtěla jsem ho, ale pak jsem si spočítala jak často bychom to vytáhli - párkrát do roka? Cena byla i za použitý určitě přes 10 tisíc, tak jsme se na to vykašlali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama