Vracející se hnisavý zánět spojivek

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Rezii
Zasloužilá kecalka 973 příspěvků 11.07.19 07:57
Vracející se hnisavý zánět spojivek

Ahoj, mám 2,5 leté dítě. Do května nemělo nikdy v životě zánět spojivek. No a teď od května děs, začalo to v lázních, nějaký šílený moribundus, všechny děti to měly, ještě se to jednou za pobyt vrátilo, léčba tobrexem. Pak znova v červnu, léčba tobrexem, a dneska ráno pic, nateklé oči a zelené ospalky. Nechápu. Kdyby to byla alergie, nebylo by to zelený? Je to nový bacil, nebo jen blbě doléčený? Zrovna bohužel ani jedno ošetření nevyšlo na naší praktickou lékařku (lázeňský lékař, pohotovost a dneska to bude zástup), ale asi bude čas to teda řešit a objednat malého na nějaké cílené oční vyšetření? Ach jo, sotva jsme se permanentními grometami dostali ze zánětů uší, přišly záněty očí (i když tedy taková hrůza nejsou, to zas ne).

Reakce:
Megerka
Zasloužilá kecalka 775 příspěvků 11.07.19 08:02

Chtělo by to stěr z oka, aby se vědělo na které atb je to dobře citlivé. Zánět v oku je akutní stav, to by vás měli na očním vzít hned.

Uživatel je onlineRavedd
Zasloužilá kecalka 784 příspěvků 11.07.19 08:10

@Rezii poptala bych se i na ty alergie. Dcera do dubna úplně v pohodě a v dubnu hnisava rýma a k tomu i oči. Vyléčeno a za týden znovu plus měla pořád i během dne ospalky v očích a je to alergie. Dr říkal že ta hnisava rýma na začátku byla asi první příznak

Rezii
Zasloužilá kecalka 973 příspěvků 11.07.19 08:11
@Ravedd píše:
@Rezii poptala bych se i na ty alergie. Dcera do dubna úplně v pohodě a v dubnu hnisava rýma a k tomu i oči. Vyléčeno a za týden znovu plus měla pořád i během dne ospalky v očích a je to alergie. Dr říkal že ta hnisava rýma na začátku byla asi první příznak

Díky za poznatek!

mroe
Neúnavná pisatelka 15710 příspěvků 11.07.19 08:40

Jestli to mely vsechny deti, nemuze to byt alergie. Bude to infekcni, dvakrat Tobrex, tak ted proste nejaka jina ATB. A dusledne kapat, dle instrukci lekare, dezinfikovat si ruce, je to infekcni hodne. My se takhle trapily s detmi jedno leto, opakovane jedna, druha, pak obe a tak dokola, nakonec to chytla i babicka…

fia80
Závislačka 3218 příspěvků 11.07.19 09:50

Já bych pak po dobrání těchnových antibiotických nebo steroidových kapek ještě nějakou dobu kapala dítěti třeba Ocuflasch nebo Ophthalmo-septonex a velmi pomalu snižovala dávkování. Nebo je dobré kápnout nebo obklad z heřmánkového čaje, když se to pořád vrací.

Pocahonta
Zasloužilá kecalka 509 příspěvků 11.07.19 12:43

Ty ospalky - tvoří se i během dne? Nebo jen po spaní? Raději bych též zašla na stěr oka a jak bylo uvedeno výše používat Ocuflash (obsahuje světlík lékařský) - pro malé děti vhodnější.
Jinak dcera měla zánět spojivek teď na jaře asi třikrát během 7 týdnů, stěr oka ji oční odmítl udělat, ale dal silnější ATB (Floxal) - do té doby dvakrát Tobrex. Též si myslím, že by mohlo mít oslabenou imunitu a odnáší to oči. Klidně bych i zkusila udělat výtěr z nosu a krku.

mroe
Neúnavná pisatelka 15710 příspěvků 11.07.19 18:25

U nas nakonec vse take vyresil Floxal a uzkostna hygiena. Myslim, ze maji Floxal rezer vovany prave pro ty upornejsi pripady a pisou ho hlavne detem ( tak mi bylo receno).

Váš příspěvek
Reklama