Vracející se opar na rtu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
35ja
Zasloužilá kecalka 648 příspěvků 18.06.19 13:04
Vracející se opar na rtu

Ahoj holky potřebovala bych poradit. Poslední dobou se mě na horním rtu dělá opar který se často vrací. Nikdy jsem opary neměla tak netuším proč teď, jsem ale půl roku po porodu a celkově se mě zhoršila i pleť…vypadám hrozne. Můžete mě prosím poradit čím léčite opary co vám pomáhá? jinak vitamíny beru a na opar mažu vektavir a konopny olejicek z lékárny ale ani jedno nepomáhá :think:
Děkuji za rady.

Reakce:
Popokatepetla
Závislačka 3421 příspěvků 18.06.19 13:11

Doplnit hlavně Vitamím B - kup si lahůdkové droždí Tebi (není to klasické droždí, kupuje se třeba ve zdr. výživách) a dávej do jídla - já ho sypu do salátů, polévek, omáček - dáva takovou lehce sýrovou chuť.
A pak vitamín C - ideálně ze stravy, teď je k tomu nejlepší období anebo v RAW formě, ty syntetické prodávané v lékárně jsou k ničemu.

Uživatel je onlinehadraplanka
Zasloužilá kecalka 599 příspěvků 18.06.19 13:15

@35ja B complex a listovku, opary se delaji casto i po jejim nedostatku

Aduš8
Kelišová 5240 příspěvků 18.06.19 13:38

Když se mi opar dělá opakovaně (měla jsme ho kolikrát i přes celý nos a horní ret), tak mi doktor předepisuje antivirotika (tablety pouze na předpis) Herpesin. Většinou po vybraní mám tak rok až dva pokoj. Ani jeden z potravinových doplňků mi nikdy nepomohly. Jakmile máš vir oparu jednou v krvi, bude se vracet pokaždé, když se ti sníží imunita. Já je měla po prvním porodu už v porodnici a pak další tři měsíce téměř v kuse.

35ja
Zasloužilá kecalka 648 příspěvků 18.06.19 14:16

@Popokatepetla děkuji po tom droždí se podívám vůbec to neznám a to synovi chodím do zdr. v. pro Chi, aspoň to Becko takto dostanu i do manžela.

35ja
Zasloužilá kecalka 648 příspěvků 18.06.19 14:17

@hadraplanka děkuji tak listovka mě tedy vůbec nenapadla :palec:

35ja
Zasloužilá kecalka 648 příspěvků 18.06.19 14:22

@Aduš8 tak takto velké jsem to tedy nikdy neměla ale asi mám na tom rtu nějaké ložisko protože se mě to dělá pořad na tom stejném místě a už den dopředu citim že to přijde také si myslím že to bude mít něco spolecneho s imunitou. bohuzel jsem se ještě k lékaři kvůli malému nedostala, v brzké době napravim..protože samolecba moc nepomohla

Uživatel je onlinehadraplanka
Zasloužilá kecalka 599 příspěvků 18.06.19 15:17

@35ja Jenomže imunita souvisí právě i s nedostatkem vitamínů v těle. Mně se to právě dost zlepšilo, když mi diagnostikovali tu klasickou MTHFR mutaci a pravidelně jsem se ládovala béčkem a listovkou. Moc lidí to neví, ale neomezuje to pouze vstřebávání kyseliny listové ale právě i vitamínů skupiny B. Herpesin je skvělá věc, ale neřeší to jádro problému - tudíž že se vir snadno aktivuje.

35ja
Zasloužilá kecalka 648 příspěvků 18.06.19 15:47

@hadraplanka máte pravdu, vitamíny určitě doplnim ;)

marta.kron
Nováček 2 příspěvky 28.06.19 20:54

Jak to tady čtu, tak mi to nedalo a musela jsem se registrovat, pač některé dámy skutečně jen povídají aniž by toho moc věděli.

K tomu dotazu, na opar použijte L-Lysine, který si koupíte kdekoli. Anebo zkuste meduňku lékařskou silný extrakt jako tablety nebo mast. V ČR jsem viděla jen 2-3 takových produktů. Mast se u nás tušim nenachází. Má to klinické výsledky s potvrzenými studiemi. Meduňka je silný antioxidant a zabraňuje opětovné tvorbě opratu po topické aplikaci (na kůži).

Zde článek o meduňce lékařské

35ja
Zasloužilá kecalka 648 příspěvků 28.06.19 20:58

@marta.kron moc dekuji

Váš příspěvek
Reklama