Vrácení daně (sleva na poplatníka) při RD

1.3.20 22:43

Vrácení daně (sleva na poplatníka) při RD

Ahoj,
hledala jsem podobnou diskuzi, ale nenašla jsem :think:
Kamarádka prý dostane zpět z daní cca 10tis kč, má info u účetní z jejího zaměstnání. Kamarádky, které mají přes rok staré děti ale o žádné takové vratce daní neslyšely…pozor, nejedná se o slevu na dítě! Máte s tím někdo zkušenost? Mohu také čekat nějaké peníze zpět? Na mateřskou jsme šly ve stejný měsíc. (Nám dělá účetnictví externí firma, takže se nemam koho zeptat)
Na netu jsem našla toto: https://dumfinanci.cz/…terska-dane/ je to celkem srozumitelné, jen mě zaráží, že o tom žádná z mých kamarádek nikdy neslyšela, tak nevim, jak to vlastně funguje 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3277
1.3.20 22:52

Tak sleva na poplatnika je na cely rok. Pokud 4 mesice delam a zbytek materka a rodicak. Tak dostanu pravdepodobne zpet vse, co jsem na danich za ty 4 mesice odvedl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
90
1.3.20 23:36

Budou mi vracet peníze, protože jsem v r. 2019 mezi mateřskou a rodičovskou čerpala v práci dovolenou, takže za tyhle dny.
Zkus se zeptat u vaší účetní, co ti poví. Mně kvůli tomu sama volala.

Edit: Čerpala jsem nedočerpanou dovolenou z 2018 + pár dní, na které mi vznikl díky tomu nárok pro 2019.

Příspěvek upraven 01.03.20 v 23:50

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8661
1.3.20 23:39
@Lenicia94 píše:
Mohu také čekat nějaké peníze zpět?

tak to záleží na tom, kolik jsi za loňský rok zaplatila na daních a kolik měsíců jsi uplatňovala/neuplatňovala slevu na poplatníka, případně jestli máš i jiné odpočty (dary, hypotéka…) :nevim:

akorát už jsi prošvihla termín pro podepsání ročního zúčtování u zaměstnavatele, musela by sis vyžádat potvrzení o zdanitelných příjmech a sama si podat daňové přiznání (nebo se nějak dohodnout s vaší účetní, jestli můžeš třeba žádost o zúčtování antidatovat).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6032
2.3.20 06:02

@Lenicia94 stejných diskuzí jsou tu mraky. V tom odkazu máš přesný návod, jak se to počítá, taksi vyžádej od zaměstnavatele potvrzení o příjmech a uvidíš jestli má smysl podávat přiznání. To, že kamarádka dostane zpět 10000 a šli jste stejně na mateřskou neznamená, že ty dostaneš stejně. Protože nemáte stejný příjem A kromě slevy na poplatníka a na děti existují i další slevy a odpočty, díky kterým lze dostat na daních nějakou korunu zpátky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.3.20 07:17

@sagina právě že jsem něco podepisovala, dva dokumenty…
pracovala jsem do května 2019, zadne hypoteky atd nemam, co bych mohla uplatnit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.3.20 07:20

@Hanula1212 samozrejme, ze vim, ze nedostaneme stejnou castku.. nejake priznani jsem podepisovala, ale cetla jsem ze pouhe priznani nestaci, mozna jsem podepisovala jeste tu zadost o zuctvovani dani ale ruku do ohne bych za to nedala.
Takze pokud jsem 4 mesice pracovala a podepsala jsem zadost o zuctovani dani, meli ny mi ty daně vracet? Chapu to dobre?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6032
2.3.20 07:23

@Lenicia94 pokud byla za ty 4 měsíce nějaká záloha sražena, tak ano, bude vrácena.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1502
2.3.20 08:24

Ano, já taky dostanu něco zpátky, protože jsem čerpala dovolenou mezi MD a RD.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama