Vrácení daně za manželku, limit 68 tisíc

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.08.19 13:46
Vrácení daně za manželku, limit 68 tisíc

Ahoj :) chci si spočítat jestli nám náhodou příští rok nevyjde vrácení daně za manželku pokud nebudu mít příjem vyšší než těch 68 tisíc hrubého za tento rok. Chci se zeptat, mám počítat i to, co jsem dostala v lednu za prosinec fyzicky. Nebo až od toho co jsem dostala v únoru za leden a skončím tím co dostanu v lednu za prosinec? Předem děkuji :)

Reakce:
Heivka
Závislačka 4387 příspěvků 19.08.19 14:05

Závisí jestli příjem v lednu byl výplata nebo dávka. Pokud výplata tak se počítá za prosinec, pokud dávka (například PPM) tak se počítá za měsíc ve kterém přišla.

P4ja
Extra třída :D 11023 příspěvků 19.08.19 14:05
@Anonymní píše:
Ahoj :) chci si spočítat jestli nám náhodou příští rok nevyjde vrácení daně za manželku pokud nebudu mít příjem vyšší než těch 68 tisíc hrubého za tento rok. Chci se zeptat, mám počítat i to, co jsem dostala v lednu za prosinec fyzicky. Nebo až od toho co jsem dostala v únoru za leden a skončím tím co dostanu v lednu za prosinec? Předem děkuji :)

Teď nevím, jestli to nespletu, ale nepočítá se do toho výplata, pokud jsi ji dostala v lednu za prosinec.
Ale pokud jsi dostala PPM v lednu za prosinec, tak ta se počítá.
Jinak, nepíšeš konkrétně, které peníze máš na mysli, tak víc mě nenapadá.

Freya10
Kecalka 468 příspěvků 19.08.19 14:16

Ahojky - můžu se přidat s asi úplně hloupým dotazem?
Počítá se jako příjem příjem z pronájmu bytu?
Počítá se v tu chvíli zřejmě „čistý“ příjem z toho pronájmu - tedy nájemník mi posílá částku, která se skládá z poplatků, záloh apod. a k tomu částku, která jde jakoby „čistě“ mně?
Do daní to totiž vyplňuji do formuláře, který počítá kolonky za mě a uvádím tam ten „čistý“ příjem a z toho se mi ještě něco odečítá jako náklady na údržbu (pokud se nepletu), tak vůbec nevím, jak je to v tomto případě…
Díky moc za radu - jsem v tomhle neznalec… :oops:

Cenarius
Ukecaná baba ;) 1279 příspěvků 19.08.19 14:36

Pocita se co pisete do danoveho priznani bych rekp. Jelikoz je limit cca 68tis hrubeho pro uplatneni slevy na manzelku.

Cenarius
Ukecaná baba ;) 1279 příspěvků 19.08.19 14:38

@Heivka @P4ja myslim si to stejne, ze davky se pocitaji za mesic ve kterem prisly a vyplata za mesic, za ktery byla

Freya10
Kecalka 468 příspěvků 19.08.19 14:40

@Cenarius Díky moc.
No je to na mě složitý - asi se s takovýmto dotazem raději obrátit na finanční úřad -že?
Já totiž ani netuším, který úřad to řeší :oops:

Cenarius
Ukecaná baba ;) 1279 příspěvků 19.08.19 14:48

@Freya10 no urcite financni urad, tam se na to ptejte

Freya10
Kecalka 468 příspěvků 19.08.19 15:11

@Cenarius Ještě jednou díky. :)

Lorry1
Kecalka 118 příspěvků 19.08.19 15:21

Do prijmu manzelky se pocitaji vsechny prijmy obdrzene v tom konkretnim roce. Do limitu prijmu spadaji i nektere davky (napr. penezita pomoc v materstvi, nemocenska…). Prijem se zapocitava v hrube vysi neponizeny o danove naklady. Prijem ze zamestnani obdrzeny v lednu za predchozi rok (napr. prosincova mzda) se pocita do prijmu predchoziho roku.

Váš příspěvek
Reklama