Vrácení daní - čerpání dovolené, mateřská dovolená

88
19.5.20 10:27

Vracení dani - čerpání dovolené, mateřská dovolená

Ahoj holky. Vím ze už je období po vracení dani ale tak mě napadla jedna věc. Když jsem na materske dovolené, vrací dane za mateřskou? Chodí mi totiž výplatní páska samozřejmě s 0,– ale 2070,– tam mám napsáno jako zalohovu daň, tak jako mi to chodilo kdyz jsem byla na neschopence. Úplně stejná výplatní páska.

Dále, když by za mateřskou se daň nevracela, tak budu mít vracené daně za leden(byla jsem na PN) a také za dovolenou kterou budu mezi Md a Rd čerpat cca 2 měsíce? Mám totiž z práce 43,5 dne dovolené - vím ze to zní jako nesmysl tolik dni, ale já nastupovala na neschopenku a měla jsem 25 dni dovolené a poté mi to zkratili o 1,5 dne a letos mám nárok na celou.

Budu moc rada kdyz mi to někdo objasni :) dekuju! :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3230
19.5.20 11:26

2070 není zálohova daň, ale sleva na poplatníka. Když si byla na neschopence celý měsíc, tak sis ji nemohla uplatňovat, takže by ti ji pak mohli vratit při ročním zúčtování/daňovém přiznání, ale záleží jestli si něco na těch daních za rok odvedla a bude z čeho vracet. Pokud budeš letos čerpat dovolenou mezi MD a RD tak platí to stejný, pokud ti zamestnavatel strhne daň, tak si pak do výše te strzene dane můžeš uplatnit slevu na poplatníka za letošní rok. Za loňský rok jsi si nechala udělat v zaměstnání roční zúčtování? Byla jsi na neschopence i loni celý měsíc?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3978
19.5.20 11:57

@Helene7 tož máte v tom krapet hokej. A vůbec nechápete základní princip. Daně se vrací jenom tam kde vy je odvedete z vašeho příjmu! Což mateřská ani nemocenská nejsou. Něco jiného je ta proplacená dovolená, pokud tam nějakou daň uvedenou máte, tak tu vám pak na konci roku vrátí, když se to rozpočítá na celý rok a započítá se sleva na poplatníka a nebudete mít jiné příjmy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13442
19.5.20 12:01

Budou vracet za tu dovolenou. Posílala jsem účetní růžový formulář na mail. Řádnou dovolenou sem čerpala po ukončení MD. Je lepší psát datumy než „skoro celý rok“ atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1160
19.5.20 12:45

Kdyz tu ted ctu o danich, tak jsem si uvedomila, ze mi jeste neprisel preplatek. Danove priznani jsem davala 12.3. Chapu dobre, ze vzhledem k letosnimu 3mesicnimu posunu terminu na podani priznani budou preplatky vraceny az od 1.8.? Diky za info, jsem laik s zivnostakem kvuli vedlejsaku…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39417
19.5.20 12:48

@dana.dv nam preplatky vratili v dubnu, podavali jsme v pulce brezna

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71542
19.5.20 14:17

@dana.dv Taky už je dávno mám na účtě a to jsem to podávala 31.3. nojo, klasika, prostě to nikdy nepodám dřív.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
88
19.5.20 15:55
@Cenarius píše:
@Helene7 tož máte v tom krapet hokej. A vůbec nechápete základní princip. Daně se vrací jenom tam kde vy je odvedete z vašeho příjmu! Což mateřská ani nemocenská nejsou. Něco jiného je ta proplacená dovolená, pokud tam nějakou daň uvedenou máte, tak tu vám pak na konci roku vrátí, když se to rozpočítá na celý rok a započítá se sleva na poplatníka a nebudete mít jiné příjmy.

Tak proč mi vraceli dane za celou dobu kdy jsem byla na PN minuly rok? :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3978
19.5.20 16:40

@Helene7 jelikoz se ty dane pocitaji za cely rok dohromady? :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu