Vrácení daní - neschopná účetní?

Anonymní
20.3.16 22:20

Vrácení daní - neschopná účetní?

Holky, už vám, potažmo vašim manželům, letos vraceli daně?
Myslela jsem, že to bude až v příští výplatě, ale manžel má už tento měsíc na výplatní pásce nějaké dva tisíce jako „vyúčtování loňské daně“ a jeho účetní tvrdí, že už jako nic dalšího nebude. Jsem děsně naštvaná, protože tam měl mít odpočet na vyživovanou manželku, z úroků z hypotéky, peněžních darů na dobročinné účely a školkovné, no v úhrnu jsme počítali s trochu vyšší částkou. Už jsme jeden rok byli v podobné situaci (já celý rok na rodičáku atd.) a tenkrát jsme dostali zpět skoro 30 tisíc, proto mě letošní dva tisíce celkem vytočily.
To jsou opravdu letos takové změny? Nebo je účetní neschopná a udělala někde chybu? A pokud ano, co můžeme dělat? Kde žádat o nápravu?
Manžel má příjem pořád stejný, +- 20 tisíc čistého.
Prosím o rady a taky o zachování anonymity, vzhledem k uvedení manželova příjmu a dalších podrobností. Dííííky všem :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

6537
20.3.16 22:22

Už jenom školkovné ti udělá víc než dva tisíce, já bych se ozvala a nechala to přepočítat. Ještě mě napadá, dodal manžel veškeré podklady na odečty daní?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1062
20.3.16 22:24

Presne a dodal tvuj manzel vsechno potrebne? Urcite by to melo byt mnohem vice.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17669
20.3.16 22:25

To je výplata za únor, ne? To je nějak brzy na daně. Ať mu účetní dá potvrzení o výdělku a ať si podá přiznání sám na finanční úřad. Není to složité, doložíte si všechna potvrzení a bude to. Oni ti chlapi jsou v těchto věcech dost neschopní. Třeba nedal účetní všechno, co měl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29386
20.3.16 22:26
@Anonymní píše:
Holky, už vám, potažmo vašim manželům, letos vraceli daně?
Myslela jsem, že to bude až v příští výplatě, ale manžel má už tento měsíc na výplatní pásce nějaké dva tisíce jako „vyúčtování loňské daně“ a jeho účetní tvrdí, že už jako nic dalšího nebude. Jsem děsně naštvaná, protože tam měl mít odpočet na vyživovanou manželku, z úroků z hypotéky, peněžních darů na dobročinné účely a školkovné, no v úhrnu jsme počítali s trochu vyšší částkou. Už jsme jeden rok byli v podobné situaci (já celý rok na rodičáku atd.) a tenkrát jsme dostali zpět skoro 30 tisíc, proto mě letošní dva tisíce celkem vytočily.
To jsou opravdu letos takové změny? Nebo je účetní neschopná a udělala někde chybu? A pokud ano, co můžeme dělat? Kde žádat o nápravu?
Manžel má příjem pořád stejný, +- 20 tisíc čistého.
Prosím o rady a taky o zachování anonymity, vzhledem k uvedení manželova příjmu a dalších podrobností. Dííííky všem :mavam:

kolik měl hrubého? A ty jsi nepřekročila těch 68 tisíc za rok? Kolik máte dětí? A dodal všechny podklady a zažádal si o to všechno, co měl?

Příspěvek upraven 20.03.16 v 22:27

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1125
20.3.16 22:26

Tvůj manžel si může udělat sám svoje přiznání. Jen ti musí účetní dodat podklady.
U manžela v práci měli špatnou účetní a taky jsme díky tomu přišli o odpočty z úroků z úvěru, takže když jsem to zjistila, tak od té doby mu dělám daně sama i když nemusím, ale mám jistotu, že je to v pořádku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7531
20.3.16 22:27

Mě to přijde fakt divné, já jsem na rodičáku, neměla jsem žádný odpočty, žádný úroky z hypo a vraceli mi 1300Kč a fakt je to jen brigáda na DPP a DPČ, nechala bych si přepočítat, máte ještě čas, takže bych kdyby se účetní cukala, tak bych si vyžádala příjmy a nechala vypočítat jinde

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.3.16 22:29

Ano, všechno jsme dodali, všechny potřebné podklady, moje čestné prohlášení, že celý rok nemám příjmy, všechno účetní vždy před manželem zkontrolovala a bylo to podle ní v pořádku. Mají už dva roky ve firmě novou účetní, loni jsme to neřešili, protože jsem byla část roku na mateřské, takže vrácené daně nebyly tak velké. Ale letos to teda řeším hodně :mrgreen:, celý rok jsem byla na rodičáku a čekám na finanční injekci jak na smilování :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
29386
20.3.16 22:31

Tak potom ať zajde manžel za účetní a nechá si to přepočítat a nebo ať si vyžádá potvrzení o příjmech a podá sám daňové přiznání…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17669
20.3.16 22:35

Ať dá manželovi to vyúčtování daní a doma to zkontrolujte, jestli je tam všechno. Dělá se to v programu ten dělá to, co se do něj naháže. To se pak dá lehce zkontrolovat. To tam nic nedala, protože to jinak není možné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.3.16 22:36
@Regina Hero píše:
kolik měl hrubého? A ty jsi nepřekročila těch 68 tisíc za rok? Kolik máte dětí? A dodal všechny podklady a zažádal si o to všechno, co měl?Příspěvek upraven 20.03.16 v 22:27

Ne, celý rok 2015 jsem byla na rodičáku, takže můj příjem je 0. Máme dvě děti. Účetní k tomu dával:
1. Moje čestné prohlášení, že jsem nepřekročila příjem 68 000,– za rok.
2. Potvrzení o úroku z hypotečního úvěru
3. Potvrzení o úroku z překlenovacího úvěru
4. Potvrzení o zaplacení školkovného 2000 za rok
5. Potvrzení o peněžním daru církvi na dobročinné účely 3000 za rok

Tak mě napadá, že to bude buď ještě v příští výplatě, navzdory tvrzení účetní, nebo že to fakt udělala blbě. Je nějaká lhůta na případné odvolání, podání opravného daňového přiznání? Nebo můžeme čekat do příštího měsíce, jestli se to neobjeví při příští výplatě?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
20.3.16 22:37

Kecám, školkovné bylo 4000 :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
2633
20.3.16 22:38

My si taky necháváme vydat potvrzení o příjmu a daně si pak řešíme sami…jsou na to interaktivní formuláře, není to nic až tak extra složitého…záleží na tom, co všechno mu vypláceli během roku, to byste viděli na tom potvrzení…nezbývá, než abyste znovu naklusali za účetní a prošli to s ní a příští rok se na to vykašlali a podali rovnou sami, aspoň máte jistotu, že je tam vše, co tam má být

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5658
20.3.16 22:42

Dyt jen na 2 deti to je za rok takřka 30 tisíc, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29386
20.3.16 22:43

Tady si můžeš orientačně vypočítat roční zúčtování, když tam zadáš hrubou mzdu a další údaje… http://www.penize.cz/…a-kalkulacka#mzda

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama