Vrácení daní - odečet úvěru a životního pojištění

jn
197
3.6.13 17:45

vrácení daní - odečet úvěru a živ. pojištění

Hezký den,
potřebuji poradit. Měnila jsem zaměstnání a v tom předchozím jsem vždy vyplnila růžový formulář na daně + dodala potvrzení o výši úvěru a životním pojištění a vždy mi byla vrácena příslušná částka - už nevím zda v dubnové nebo v květnové výplatě. V tomto novém zaměstnání jsem vyplnila růžový papír, odevzdala potvrzení o výši úvěru a pojištění a zatím jsem mimo svého platu, který byl v dubnu i květnu stejný nedostala zpět ani korunu. Nevím, zda se tedy obrátit na zaměstnavatele nebo na finanční úřad…
Předem díky za rady…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
29365
3.6.13 17:46

@jn taky záleží, jaké jsi měla příjmy… jestli bylo z čeho vracet… a pokud jsi o to žádala v práci, tak se v první řadě obrať na mzdovou účetní…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
451
3.6.13 18:23

Ruzove prohlaseni a dodani vsech dokladu musi byt dodano/podepsano u zamestnavatele do 15.2. Zamestnavatel pak musi nejpozdeji spolu s breznovymi mzdami rocni zuctovani dani provest. Melo by se to objevit na vyplatni pasce, kde myvas uvedenou dan z prijmu. Tam je to dobre videt, kolik se vraci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
jn
197
3.6.13 19:36

Na výpl. pásce není za období 3 ani 4 uvedena dań z příjmu. Je tam jen jakási záloha na daň. Netušila jsem, že záleží na tom, jaké mám příjmy :-) předtím jsem se o to vlastně nezajímala..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29365
3.6.13 21:07

@jn záloha na daň je daň z příjmu… a při ročním zúčtování závisí hlavně na tom, jak vysoký příjem máš… k tomu, aby FÚ mohl nějaké daně vrátit, tak je potřeba hlavně nějaké odvést na těch zálohách… když je nízký příjem, jsou nízké nebo žádné odvedené daně a tak není ani co vracet… takže pokud víš svůj roční příjem, můžeme to spočítat, klidně napiš SZ… a taky záleží na tom, jaké další slevy si uplatňuješ… jestli i na děti a podobně…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11253
3.6.13 22:24

A taky záleží, jestli jsi včas nejenom podepsala žádost o zúčtování, ale i dodala veškeré podklady. pokud ti nový zaměstnavatel ještě životko a hypošku neuplatňoval, tak mzdovka taky potřebuje ověřit, že na něj opravdu máš nárok (moje si přímo kopírovala do složky smlouvu, aby měla podklad pro kontroly z finančáku), ale nepíšeš, jestli jsi ukazovala i tu, píšeš jenom o potvrzení. a taky jestli jsi včas doložila příjmy od předchozího zaměstnavatele a taky hraje roli, jestli jsi třeba nějakou dobu neměla oba současně… je toho dost, no :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6853
4.6.13 16:55

@jn A kdy jsi změnila zaměstnavatele? Pokud až letos, tak o roční zúčtování jsi měla požádat toho starého. V každém případě se musíš obrátit na mzdovku, kde se stala chyba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat