Vrácení daní - příliš velká částka?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Katuskka
Závislačka 2715 příspěvků 20.04.18 06:29
Vrácení daní příliš velká částka?

Dobré ráno, dnes mi přišla výplata a jsem příjemně překvapená, ale nerozumím za co mi přišla tak velká vratka. Od ledna jsem pracovala na DPC, od června na HPP a zároveň jsem byla do prosince na rodicaku. Počítala jsem, ze mi měli vrátit 3200 Kč za skolkovne a ten první měsíc mi neuplatnili slevu na poplatníka, prý se mi to mělo vrátit teď v ročním zúčtování, ale mně přišlo asi 12 000 8o Vrací se ještě něco když je člověk na rodicaku a chodí do práce? Jinak vůbec nechápu, za co by to mohlo být, slevu na děti uplatňuji každý měsíc :nevim:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

kve-tinka
Závislačka 4278 příspěvků 20.04.18 06:34

Me minuly rok vratili taky nad moje ocekavani. :lol: vracela jsem se v pulce roku do prace.
Letos uz to byla „jen“ skolka. :roll: :mrgreen:

raddka87
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 20.04.18 06:44

Nárok na slevu na poplatníka máte za celý rok na plnou výši, takže pokud jste půl roku na DPČ měla nižší příjem, kde se sleva neuplatnila celá, tak ten rozdíl na půl roku dělá tu větší částku, co vám vrátili :-) nejsem účetní, ale snad jsem to napsala srozumitelně :-) Proto se vrací hodně těm, kdo neodpracují celý rok a jsou např. na ÚP, na neschopence, vrací se z rodičáku atd.

Katuskka
Závislačka 2715 příspěvků 20.04.18 06:49

@kve-tinka tak teda budu dál příjemně překvapená :lol: :lol:

novakova.t
Závislačka 2959 příspěvků 20.04.18 07:13

Tak to koukám. Já mela za 5mes. Prijem 45tis. A já mam jeste vracet 2,5tis ze se to vyplaci az kdyz ma člověk roční prijem nad 66tis. Jsem taky na up na podpoře :nevim:

@raddka87 píše:
Nárok na slevu na poplatníka máte za celý rok na plnou výši, takže pokud jste půl roku na DPČ měla nižší příjem, kde se sleva neuplatnila celá, tak ten rozdíl na půl roku dělá tu větší částku, co vám vrátili :-) nejsem účetní, ale snad jsem to napsala srozumitelně :-) Proto se vrací hodně těm, kdo neodpracují celý rok a jsou např. na ÚP, na neschopence, vrací se z rodičáku atd.

Amelie30
Ukecaná baba ;) 1827 příspěvků 20.04.18 07:18

@novakova.t Podnikáte? Jinak jste vyúčtování dělat nemusela.

novakova.t
Závislačka 2959 příspěvků 20.04.18 07:23
@Amelie30 píše:

Ne..byla jsem na dpč a hpp zamestnana. Účetní mi trvdila ze mi udělá daňové přiznání ze mam nárok. Pak to byl sok kdyz jsem se dozvěděla ze mam jeste doplatit. Pry mi byl vyplacen nějaký daňový bonus a o tom ani nevim :zed:.

Regina Hero
Nadpozemská drbna 26979 příspěvků 9 inzerátů 20.04.18 08:01
@novakova.t píše:
Ne..byla jsem na dpč a hpp zamestnana. Účetní mi trvdila ze mi udělá daňové přiznání ze mam nárok. Pak to byl sok kdyz jsem se dozvěděla ze mam jeste doplatit. Pry mi byl vyplacen nějaký daňový bonus a o tom ani nevim :zed:.

ano, podmínkou pro vyplacení bonusu na děti je minimální příjem je za ten rok 66 tisíc korun… čili oni ti vloni odečetli slevu na děti až do mínusu (daňový bonus), na kterou jsi neměla nárok…

Regina Hero
Nadpozemská drbna 26979 příspěvků 9 inzerátů 20.04.18 08:03
@Amelie30 píše:

ona měla zaměstnání a k tomu DPČ u jiného zaměstnavatele, takže měla povinnost podat DP…

novakova.t
Závislačka 2959 příspěvků 20.04.18 08:23
@Regina Hero píše:
ona měla zaměstnání a k tomu DPČ u jiného zaměstnavatele, takže měla povinnost podat DP…

Na tom dpc jsem melq vydelek cisty jen 4tis. A na dpc jsem byla az po ukončení hpp

chs.jasmin
Kelišová 6802 příspěvků 20.04.18 09:06

@Katuskka To hned zlepší náladu, že? Taový příjemný start do nového dne a to ještě před víkendem :lol:

Katuskka
Závislačka 2715 příspěvků 20.04.18 09:10

@chs.jasmin to máš pravdu, navíc, když s tím člověk vůbec nepočítá :D to se mi zase dlouho nestane :mrgreen:

Hanula1212
Závislačka 4981 příspěvků 20.04.18 11:35

@novakova.t já myslela, že už jsme ti to vysvětlili! Tys nárok neměla, protože jsi nedosáhla minimálního příjmu za rok a protože jsi to přiznání podala, musíš už vyplacený bonus vrátit. Zakladatelka bude úplně jiný případ. Každý to má úplně jinak, záleží na výši příjmů, slevách a odpočtech. Nemůžeš to srovnávat jen proto, že ona měla taky DPČ.

Medisek
Ukecaná baba ;) 1294 příspěvků 20.04.18 11:46

Vydíte a mě školkovné s čátkou přeplatku na dani ( kde jsem uplatňovala 2.a3. dítě v domácnosti) nehnula ani o korunu.

Amelie30
Ukecaná baba ;) 1827 příspěvků 20.04.18 12:00
@novakova.t píše:
Ne..byla jsem na dpč a hpp zamestnana. Účetní mi trvdila ze mi udělá daňové přiznání ze mam nárok. Pak to byl sok kdyz jsem se dozvěděla ze mam jeste doplatit. Pry mi byl vyplacen nějaký daňový bonus a o tom ani nevim :zed:.
Řešila jsem to samé. Paní by musela vracet přeplatky na bonusech. Na FÚ řekli, ať to nepodává. @Regina Hero hele, já měla minulý rok na dohodě čtyři stovky, na FÚ mi řekli, že to tam dávat nemusím, že je to malá částka. :nevim:
Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

Největší hvězdou Varů byl Jaromír Hanzlík. Jeho dojetí dojalo diváky i pořadatele

Závěrečný ceremoniál 53. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v... číst dále >

Galerie plná vězňů: 12 slavných celebrit, které skončily za mřížemi

Ne všechny celebrity se chovají jako andílci. Některé hvězdy občas řádí tak... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zuby moudrosti: trhat, nebo ne? Když nezlobí, mohou být i prospěšné

Každý o nich slyšel, ne každý je má a nikdo je nikomu nezávidí. Třetí... číst dále >

Její noha s lymfedémem váží 68 kilogramů. Manžel Janice miluje

Pravá noha Janice Greenové váží neuvěřitelných 68 kilogramů. Třiapadesátiletá... číst dále >

Reklama