Vrácení daní - příliš velká částka?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Katuskka
Závislačka 2701 příspěvků 20.04.18 06:29
Vrácení daní příliš velká částka?

Dobré ráno, dnes mi přišla výplata a jsem příjemně překvapená, ale nerozumím za co mi přišla tak velká vratka. Od ledna jsem pracovala na DPC, od června na HPP a zároveň jsem byla do prosince na rodicaku. Počítala jsem, ze mi měli vrátit 3200 Kč za skolkovne a ten první měsíc mi neuplatnili slevu na poplatníka, prý se mi to mělo vrátit teď v ročním zúčtování, ale mně přišlo asi 12 000 8o Vrací se ještě něco když je člověk na rodicaku a chodí do práce? Jinak vůbec nechápu, za co by to mohlo být, slevu na děti uplatňuji každý měsíc :nevim:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

kve-tinka
Závislačka 4255 příspěvků 15 inzerátů 20.04.18 06:34

Me minuly rok vratili taky nad moje ocekavani. :lol: vracela jsem se v pulce roku do prace.
Letos uz to byla „jen“ skolka. :roll: :mrgreen:

raddka87
Zasloužilá kecalka 572 příspěvků 20.04.18 06:44

Nárok na slevu na poplatníka máte za celý rok na plnou výši, takže pokud jste půl roku na DPČ měla nižší příjem, kde se sleva neuplatnila celá, tak ten rozdíl na půl roku dělá tu větší částku, co vám vrátili :-) nejsem účetní, ale snad jsem to napsala srozumitelně :-) Proto se vrací hodně těm, kdo neodpracují celý rok a jsou např. na ÚP, na neschopence, vrací se z rodičáku atd.

Katuskka
Závislačka 2701 příspěvků 20.04.18 06:49

@kve-tinka tak teda budu dál příjemně překvapená :lol: :lol:

novakova.t
Závislačka 2719 příspěvků 20.04.18 07:13

Tak to koukám. Já mela za 5mes. Prijem 45tis. A já mam jeste vracet 2,5tis ze se to vyplaci az kdyz ma člověk roční prijem nad 66tis. Jsem taky na up na podpoře :nevim:

@raddka87 píše:
Nárok na slevu na poplatníka máte za celý rok na plnou výši, takže pokud jste půl roku na DPČ měla nižší příjem, kde se sleva neuplatnila celá, tak ten rozdíl na půl roku dělá tu větší částku, co vám vrátili :-) nejsem účetní, ale snad jsem to napsala srozumitelně :-) Proto se vrací hodně těm, kdo neodpracují celý rok a jsou např. na ÚP, na neschopence, vrací se z rodičáku atd.

Amelie30
Ukecaná baba ;) 1713 příspěvků 20.04.18 07:18

@novakova.t Podnikáte? Jinak jste vyúčtování dělat nemusela.

novakova.t
Závislačka 2719 příspěvků 20.04.18 07:23
@Amelie30 píše:

Ne..byla jsem na dpč a hpp zamestnana. Účetní mi trvdila ze mi udělá daňové přiznání ze mam nárok. Pak to byl sok kdyz jsem se dozvěděla ze mam jeste doplatit. Pry mi byl vyplacen nějaký daňový bonus a o tom ani nevim :zed:.

Regina Hero
Nadpozemská drbna 26736 příspěvků 9 inzerátů 20.04.18 08:01
@novakova.t píše:
Ne..byla jsem na dpč a hpp zamestnana. Účetní mi trvdila ze mi udělá daňové přiznání ze mam nárok. Pak to byl sok kdyz jsem se dozvěděla ze mam jeste doplatit. Pry mi byl vyplacen nějaký daňový bonus a o tom ani nevim :zed:.

ano, podmínkou pro vyplacení bonusu na děti je minimální příjem je za ten rok 66 tisíc korun… čili oni ti vloni odečetli slevu na děti až do mínusu (daňový bonus), na kterou jsi neměla nárok…

Regina Hero
Nadpozemská drbna 26736 příspěvků 9 inzerátů 20.04.18 08:03
@Amelie30 píše:

ona měla zaměstnání a k tomu DPČ u jiného zaměstnavatele, takže měla povinnost podat DP…

novakova.t
Závislačka 2719 příspěvků 20.04.18 08:23
@Regina Hero píše:
ona měla zaměstnání a k tomu DPČ u jiného zaměstnavatele, takže měla povinnost podat DP…

Na tom dpc jsem melq vydelek cisty jen 4tis. A na dpc jsem byla az po ukončení hpp

chs.jasmin
Kelišová 6609 příspěvků 20.04.18 09:06

@Katuskka To hned zlepší náladu, že? Taový příjemný start do nového dne a to ještě před víkendem :lol:

Katuskka
Závislačka 2701 příspěvků 20.04.18 09:10

@chs.jasmin to máš pravdu, navíc, když s tím člověk vůbec nepočítá :D to se mi zase dlouho nestane :mrgreen:

Hanula1212
Závislačka 4956 příspěvků 20.04.18 11:35

@novakova.t já myslela, že už jsme ti to vysvětlili! Tys nárok neměla, protože jsi nedosáhla minimálního příjmu za rok a protože jsi to přiznání podala, musíš už vyplacený bonus vrátit. Zakladatelka bude úplně jiný případ. Každý to má úplně jinak, záleží na výši příjmů, slevách a odpočtech. Nemůžeš to srovnávat jen proto, že ona měla taky DPČ.

Medisek
Ukecaná baba ;) 1286 příspěvků 20.04.18 11:46

Vydíte a mě školkovné s čátkou přeplatku na dani ( kde jsem uplatňovala 2.a3. dítě v domácnosti) nehnula ani o korunu.

Amelie30
Ukecaná baba ;) 1713 příspěvků 20.04.18 12:00
@novakova.t píše:
Ne..byla jsem na dpč a hpp zamestnana. Účetní mi trvdila ze mi udělá daňové přiznání ze mam nárok. Pak to byl sok kdyz jsem se dozvěděla ze mam jeste doplatit. Pry mi byl vyplacen nějaký daňový bonus a o tom ani nevim :zed:.
Řešila jsem to samé. Paní by musela vracet přeplatky na bonusech. Na FÚ řekli, ať to nepodává. @Regina Hero hele, já měla minulý rok na dohodě čtyři stovky, na FÚ mi řekli, že to tam dávat nemusím, že je to malá částka. :nevim:
Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Počítání peněz, samota i blýskání na lepší časy. Jak se žije maminkám samoživitelkám z eMimina?

Byla to láska jako trám, ale po svatbě se z něj stal jiný člověk. Nezměnil se... číst dále >

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozhovor s Františkem Strakou: Nemít rodinu, dopadl jsem jako Pergl

František Straka (59) je bezpochyby jednou z nejzajímavějších postav českého... číst dále >

Čeho se pašeračka Tereza bojí? Vyhýbá se odpovědi na bývalého právníka

Pašeračka Tereza změnila před více než měsícem advokáta a s pomocí nového... číst dále >

Články z Ona Dnes

Rakovina číhá i tam, kde ji nečekáte. V kávě, podprsence nebo na grilu

Ročně v Česku zemře na rakovinu více než 27 tisíc lidí. Drží se tak na druhém... číst dále >

Čtyři účesy, které vás udělají mladší, než ve skutečnosti jste

Jako mladé holky si můžeme dovolit experimentovat nejen s oblečením, ale také... číst dále >

Reklama