Vrácení daní, student + poplatník

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.01.19 22:14
Vrácení daní, student + poplatník

Ahoj, chtěla jsem se Vás zeptat. Začátkem roku 2018 jsem vystřídala pár brigád, az nějak v létě jsem nastoupila do zaměstnání na hpp. Dneska jsem podepisovala poplatníka na 2019 a říkala, že mám donést, ať ví, jestli mi mají vrátit na daních nebo jak to se mnou bude. Je mou povinnosti jim to donést, nebo nemusím? Je to jen pro me „dobro“, že mi možná něco vrátí nebo jak? Podepisovala jsem studenta a poplatníka vždycky. Děkuji 8o

Reakce:
1jmeno
Zasloužilá kecalka 780 příspěvků 02.01.19 22:34

Záleží jestli ta brigoska byla na ruku nebo nekde evidovana, jesi na černo tak to urcite nehlas :lol:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.01.19 22:36
@1jmeno píše:
Záleží jestli ta brigoska byla na ruku nebo nekde evidovana, jesi na černo tak to urcite nehlas :lol:

Všecko bylo normálně se smlouvou, ať buď na DPP nebo dpc. Musím nebo nemusím v takovém případě? :D

1jmeno
Zasloužilá kecalka 780 příspěvků 02.01.19 22:43

Jako podlemě nemusíš, já měla všechny na ruku když už takže fakt nevím, zkus počkat na nějakou zkušenou ekonomku, ale pokud to nenahlasis, státu usetris takze myslim ze nemusis…navic to co vraci ti vyjde vetsinou na obed a jizdenku

Příspěvek upraven 02.01.19 v 22:49

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.01.19 22:48
@1jmeno píše:
Jako podlemě nemusíš, já měla všechny na ruku když už takže fakt nevím, zkus počkat na nějakou zkušenou ekonomku, ale pokud to nenahlasis státu usetris takze myslim ze nemusis…navic to co vraci ti vyjde vetsinou na obed a jizdenku

No, snad se někdo ozve. Poplatníka jsem měla vždycky popddpsNdho jednou, takže k nějakému nedoplatku by dojít podle mě nemělo. Max ten přeplatek…

1jmeno
Zasloužilá kecalka 780 příspěvků 02.01.19 22:51

Nevim kolik ti je ale pokud vyjdes ze skoly musi za tebe nekdo platit socialni zdravotni, pokud to odvadela brigada nebo si byla na pracaku je to ok a tenhle ukol prevzala ted prace … stat jen zajima jestli platis odvody hlavne

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.01.19 22:53
@1jmeno píše:
Nevim kolik ti je ale pokud vyjdes ze skoly musi za tebe nekdo platit socialni zdravotni, pokud to odvadela brigada nebo si byla na pracaku je to ok a tenhle ukol prevzala ted prace … stat jen zajima jestli platis odvody hlavne

Celou tu dobu, i přes brigady, i teďka při práci, jsem vedena jako student.

1jmeno
Zasloužilá kecalka 780 příspěvků 02.01.19 22:57

Aha no a co se poradit v te praci? Rekneš ze si nejsi jista co mas dělat a oni zi poradi, me vzdycky i ukazujou prstem kde se podepsat a kde jake datum :lol:

Hanula1212
Kelišová 5246 příspěvků 03.01.19 05:51

A při podpisu prohlášení k dani na 2019, požádaa jsi i o roční zúčtování za 2018? POkud ano, pak je nutné donést veškerá potvrzení o příjmu, který jsi měla i před HPP. Pokud ne, pak mzdovce nosit nic nemusíš, ale je nutné zjistit, zda nevznikla povinot podat daň. přiznání. Bylo u všech brigád podepsánoproh­lášení? Nebyl nějaký souběh brigád?

Hanula1212
Kelišová 5246 příspěvků 03.01.19 05:52
@1jmeno píše:
Jako podlemě nemusíš, já měla všechny na ruku když už takže fakt nevím, zkus počkat na nějakou zkušenou ekonomku, ale pokud to nenahlasis, státu usetris takze myslim ze nemusis…navic to co vraci ti vyjde vetsinou na obed a jizdenkuPříspěvek upraven 02.01.19 v 22:49

Také platí nějaké zákony a z nich vyplývají nějaké povinnosti.

omandra
Kelišová 6107 příspěvků 21.01.19 18:21
RD + práce

Ahoj, můžu se vmísit s dotazem? Když jsem byla do konce dubna na RD, pak do konce srpna na ÚP a od září do prosince už v práci, dostanu taky nějaký přeplatek? Z článků na internetu jsem pochopila, že ta sleva na poplatníka 2070,– se počítá za každý měsíc, i když jsem pracovala jen ty čtyři, takže ten zbytek leden - srpen, co jsem si neodečetla jako slevu (když jsem nepracovala), mi vrátí? Uplatnila jsem 8280 Kč, roční sleva je 24840,–, takže ten rozdíl 16560,– mi celý vrátí?? Nebo to chápu blbě? Díky!

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27562 příspěvků 21.01.19 19:03
@omandra píše:
Ahoj, můžu se vmísit s dotazem? Když jsem byla do konce dubna na RD, pak do konce srpna na ÚP a od září do prosince už v práci, dostanu taky nějaký přeplatek? Z článků na internetu jsem pochopila, že ta sleva na poplatníka 2070,– se počítá za každý měsíc, i když jsem pracovala jen ty čtyři, takže ten zbytek leden - srpen, co jsem si neodečetla jako slevu (když jsem nepracovala), mi vrátí? Uplatnila jsem 8280 Kč, roční sleva je 24840,–, takže ten rozdíl 16560,– mi celý vrátí?? Nebo to chápu blbě? Díky!

vrátí ti to, co jsi nad tu slevu zaplatila navíc, maximálně do výše 24 840 Kč… takže pokud jsi za ty čtyři měsíce odvedla nad rámec slevy ještě i těch dalších 16 tisíc, tak ti to vrátí…

omandra
Kelišová 6107 příspěvků 21.01.19 19:08
@Regina Hero píše:
vrátí ti to, co jsi nad tu slevu zaplatila navíc, maximálně do výše 24 840 Kč… takže pokud jsi za ty čtyři měsíce odvedla nad rámec slevy ještě i těch dalších 16 tisíc, tak ti to vrátí…

odvedla jsem něco přes 16 tisíc za ty 4 měsíce :think: já a daně, to nejde dohromady, tím bych se teda neuživila :lol:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Impotentní chlapák Eda z Mostu zlomil Čechy v pase: Co víte o Isteníkovi?

Vypadá, že byste mu dali korunu a klidně byste strčili ruku do ohně za to, že... číst dále >

Komentář: Pirát Bartoš chce být premiér. Nabídne víc než legalizaci konopí?

Pirátská strana odstartovala kampaň do Evropského parlamentu. Na... číst dále >

Články z Ona Dnes

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >