Vrácení daní zpětně z brigády i stálé práce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Evča 20
Povídálka 40 příspěvků 21.08.18 08:57
Vrácení daní zpětně z brigády i stále prace

Chtěla bych se zeptat, zda mi někdo pořadí. Jsem po střední a nabrala jsem si brigády, takže jsem samozřejmě mohlo to růžové prohlášení vyplnit jen jednou. Ale i presto mi vždy peníze přišly OK, az ted ne. Na brigádě jsem dostala méně kvůli daním, které se mi prý vrátí. Ale uz mám i stálou práci, kde tedy neuplatnuji slevu na danich, jak mám tedy pak postupovat, az budu chtít nějak zažádat o vrácení dani? Mám si ted něco hlídat, psát nějaké udaje nebo zkratka co k tomu budu potřebovat? Vůbec netusim jak se to dělá ???? Děkuji za rady.

Reakce:
leyllae
Stálice 84 příspěvků 21.08.18 09:24

Z každé brigády potřebuješ „prohlášení o zdanitelných příjmech“, které ti vystaví jejich účetní. Pak za rok 2018 mezi lednem a dubnem 2019 dáš na finanční úřad daňové přiznání, během dubna by ti peníze měly vrátit.

vokishka
Extra třída :D 13520 příspěvků 21.08.18 20:41
@leyllae píše:
Z každé brigády potřebuješ „prohlášení o zdanitelných příjmech“, které ti vystaví jejich účetní. Pak za rok 2018 mezi lednem a dubnem 2019 dáš na finanční úřad daňové přiznání, během dubna by ti peníze měly vrátit.

a když někdo skončí v srpnu s dohodou , může to prohlášení dostat třeba v září nebo až na konci roku?

Hanula1212
Kelišová 5322 příspěvků 22.08.18 05:52

Já ho zaměstnancům, kteří končí, dávám zrovna se zápočťákem.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Články z Expres.cz

„Jsi hnusná, jdi na plastiku,“ psali hejtři Šafářové v den jejích narozenin!

Vztah Tomáše Plekance a Lucie Šafářové musí být hodně pevný. Jinak si neumíme... číst dále >

Štiková podpořila Řepku a tvrdí, že měl Erbové naložit víc. Co na to Vlaďka?

Monika Štiková o sobě dala po delší době zase vědět. Tentokrát ale kupodivu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >