Vrácení dítěte ze školky

2379
25.6.13 14:16

Vrácení dítěte ze školky

Holky dotaz. Stalo se Vám nebo známým, že vrátila školka dítě proto, že je živé? Mám dceru, nastupuje od září. Je živá, komunikativní, přátelská, ale není zlá. Od tchýně pořád slyším, jak mi jí vrátí, že neposedí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
K-Black
25.6.13 14:19

@kissi před lety, jedné známé kluka vrátili, neposlouchal, byl nesoustředěný, podrobnosti nevím :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
3494

Nesmysl :roll: školce je řád. Některé děti na něj nejsou zvyklé, zato učitelky na děti zvyklé jsou.
Maximálně pokud budou problémy, tak si s tebou učitelky promluví a budete na tom pracovat společně:-) U nás to tak alespoň funguje. Že by dítě vrátili, je dle mého naprostý nesmysl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1998

Neznam jediny pripad, u nas ve skolce jen dali zlobice z jedne tridy do druhe, kde se uklidnil (ucitelky vi jak na nej), v prvni tride jsou uz starsi ucitelky a tem delal sileny naschvaly, ted je docela klidas a vylomeniny uz tolik nedela..
Myslim si, ze vetsina deti je v tomhle vku neposedna..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24006

Naše ředitelka mš, při rodičovské schůzce nových dětí říkala, že ještě nikdy žádné dítě nevrátila ;) A ani od známých jsem nikdy nic takového neslyšela…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1937
25.6.13 14:21

Tak pokud je tchýně ředitelkou školky, kam dáváš dceru, tak ti ji vrátí. Ach ty tchýně :mrgreen:
Tohle opravdu není důvod k vyloučení dítěte ze školky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
448
25.6.13 14:21

@kissi Já bych řekla, že je to úplně normální dítě. Když jsem ještě učila v MŠ, tak bych musela vrátit minimálně půlku třídy zpět rodičům jen proto, že byly živé. Neřeš to, jestli náhodou nedělá tchýně z komára velblouda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3141
25.6.13 14:22

To je blbost. Také mám živé dítě a měla jsem z toho vítr, ale ony se ty děti většinou v kolektivu zklidní, učitelky mají větší autoritu, než rodiče…a že je holt temperamentnější? No tak je, pokud tam nebude vyloženě někoho třískat po hlavě, nebo se jinak projevovat nezvladatelně, tak ti jí nevrátí. Neboj, učitelky jsou profesionálky, poradí si.
Ale jak říkám, já mám holku, co je jak péro z gauče, doma chvíli neposedí, pusu nezavře- přijdu do školky a vidím jak si způsobně sedí u stolečku a maluje si- a sotva se za námi zavřou v šatně dveře, tak už je zas jak péro z gauče.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1626
25.6.13 14:22

Tchýni nevěř… je to blbost 8o. Jednak myslím, že ve školce už živých a brebentivých dětí viděli zástupy a druhak školka může vyloučit/vrátit dítě jen z přesně popsaných a závažných důvodů (jestli si dobře pamatuji, tak jsou to, když školku neplatíš, když dítě není zdravotně způsobilé, to rozdhodne lékař, ale musí to být opravdu něco závažného a třetí důvod si teď nevzpomenu). Určitě to ale není, že dítě je neposedné. To je mi nápad :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2379
25.6.13 14:23

Tak ona v závěru vždycky poslechne, nebije děti, ani jinak neubližuje. Jen je živá, potřebuje pořád nějakou aktivitu, jinak se nudí a je rozmrzelá. Nemáte někdo zkušenost se školkou na Praze 3 ve Vozové?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2574
25.6.13 14:25

Můj syn měl diagnostikovanou LMD a byl šíleně, ale opravdu šíleně hyperaktivní. Nevydržel na jednom místě ani minutu, stříhal holkám ofinky, no hrůza. A ze školky ho nevyhodili, měli jsme štěstí na super učitelky a hlavně ředitelku. Jediné co nechtěly, vozit ho sebou na školky v přírodě, což se ani nedivím, jezdil jen na jednodenní výlety.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54124
25.6.13 14:27

Dobrá učitelka si musí umět poradit i se živějším dítětem, od toho tam je, aby vymyslela takový program, že zaujme každé dítě.
Vracet temperamentní děti ze školky domů není řešení, protože v tom případě by se mohli zbavovat dětí, které jsou samotáři a nekomunikativní a každého dítěte, které podle nich nějak vybočuje :cert: :roll:.
Neboj školku zvládnete :kytka:.

Příspěvek upraven 25.06.13 v 14:28

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69983
25.6.13 14:27

Ano, slyšela jsem, ale ne proto, že zlobilo, ale proto, že nebylo samostatné - nebylo bez plen, neumělo si svlíct ani kalkoty, zout boty, chtělo krmit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
478
25.6.13 14:33

Ahoj tak u nás poprvé tento školní rok vrátili chlapečka po 3 měsících. Zkušební dobu tam jen probrečel a nic jiného. Obléct se neuměl, najíst se neuměl. A neměl základy. Učitelky na něho pěkně byla jsem u toho.Pak jím maminka řekla, že se musí věnovat jenom jemu když brečí. Učitelky ho chovali a nic nepomáhalo. Jak to ta učitelka má udělat když tam má dalších 17 dětí a musí aktivitu. školní řád kdy něco dělají a vytvářejí a učí se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25.6.13 14:41

Ach ty tchýně! :zed: Živost není důvod, pro vyřazení ze školky - to by u nás ve školce byla jen sama učitelka :lol: U nás když je nějaký menší problém, tak ho s námi učitelka „diskrétně“ probere a spolupracujeme! Jo a zlobí tam 23 z 23 dětí :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat