Vrácení se do zaměstnání po rodičovské dovolené

168
18.8.15 12:50

Vracení do do zaměstnání po rodičovské dovolené

Dobrý den!
Vracení do do zaměstnání po rodičovské dovolené -jak na to?
Milé maminky potřebuji od vás poradit.
Měla jsem zaměstnaní před RD a věřila že se tam vratim se na 100 procent!
RD zvolila do 3 let dítěte, jen že minulý rok dcerka ne měla šance dostat do MŠ a proto šla na UP prodloužit do teď RD (samozřejmě hlásila o tom zaměstnavatele ale telefonicky-on o tom věděl dobře).
Dcera od záři půjde do MŠ, ale já bohužel ne můžu pracovat na plný úvazek ( náš tatínek má často služební cesty) musím pečovat o dítě.
Proto jsem požádala zaměstnavatele o zkrácení úvazku ( teď už písemně- nechala jsi poradit na příslušném inspektorátu).
Zaměstnavatel oznámil v dopisu že jsem ho nekontaktovala o prodloužení RD a on měl nárok o okamžité ukončení pracovního poměru hned po splněni dítěte 3 let. Na konci roku dcera bude mít 4 roky-a on měl hodně času na to ukončeni…
Teď ale nechce vyhovět na zadost…
Na inspektorátu ale zjistila že bylo v jeho zajmu také podepsat se mnou papír o prodloužení RD a pokud nic o mně ne požádal tak souhlasil s tim.

Prosím o radu milé maminky kdo měl podobnu situace- jak jste postupovaní dál!
Děkuji!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

56906
18.8.15 12:53

@mmsmall má právo ukončit poměr, pokud jsi mu písemně nedala vědět, že zůstáváš na 4 roky místo 3. není povinnen Ti držet ani místo. Navíc bys musela žádat neplacené volno - to předpokládám uděleno nebylo. Takže nějak nevim, co bys chtěla. Proč je v jeho zájmu Ti prodloužit smlouvu a ještě dát zkrácený úvazek? To v jeho zájmu fakt není..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6229
18.8.15 12:54

@mmsmall měla jsi písemně požádat o neplacené volno. Ode dne následujícího po třetích narozeninách dítěte až do dneška máš v práci neomluvenou absenci a na základě ní tě může okamžitě vyhodit. Se zkrácenym uvazkem ti také vyjít vstříc nemusí. Začni si hledat novou práci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8115
18.8.15 12:55

@mmsmall : s prodloužením RD ( neplaceneho volná ) po 3 do svému musí zaměstnavatel souhlasit, ale nemusí vyjít vstříc. Pokud ti písemné nepotvrdil, že ti schvaluje neplacené volno do 4 let věku dítěte, tak té nemusí zaměstnat, jeho povinnost to není. On má povinnost držet místo do 3 let věku dítěte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
168
18.8.15 12:57

Ale on pravě souhlasil s tím a nebylo podepsáno ukončení pracovního poměru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56906
18.8.15 12:59
@mmsmall píše:
Ale on pravě souhlasil s tím a nebylo podepsáno ukončení pracovního poměru.

souhlasil písemně? Ukončit pracovní poměr může kdykoliv. Ve své podstatě, pokud to nemáš písemně, nedodržela jsi nástup do práce od 3 let věku dítěte, dostalas A a tradáá..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6229
18.8.15 12:59

@mmsmall máš to písemně, že s tím souhlasil?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8115
18.8.15 13:02

@mmsmall : pokud to nemáš písemné, mas smůlu. To by mohla říct každá, že se tel. dohodla a chce se vrátit po 4 letech. A pokud jsi nenastoupila po 3 narozeninách, mas tam celou dobu neomluvenou absenci

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
mag
11208
18.8.15 13:02

Zaměstnavatel jí sice mohl dát výpověď, ale to zjevně neudělal, takže zakladatelko, zaměstnaná jsi, ale nastup hned, než ti začne dávat Ačka a písemně požádej o zkrácený úvazek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
168
18.8.15 13:03

No pravě písemně ne- ne věděla že to tak dopadne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2657
18.8.15 13:06

@mag Zakladatelka píše, že dítěti budou na konci roku 4 roky. Pak má tedy áčka již 8 měsíců.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47636
18.8.15 13:07

@mmsmall musíš to mít sepsané a od něj podepsané. Ale zkrácený úvazek b stejně nemusel odsouhlasit takže by jsi podepsala výpověd dohodou, to neni jeho povinnost aby jsi měla zkrácený úvazek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
168
18.8.15 13:07

Už jsem ho o tom požádala písemně- dnes dostala dopis a píše ze mu to ne hlásila a že měl nárok hned ukončit pracovní poměr po splnění 3 let ditě

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6229
18.8.15 13:09

@mmsmall no a ukončil ho?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56906
18.8.15 13:10
@mmsmall píše:
Už jsem ho o tom požádala písemně- dnes dostala dopis a píše ze mu to ne hlásila a že měl nárok hned ukončit pracovní poměr po splnění 3 let ditě

a dál nic? má pravdu, máš defakto A za celou dobu své nepřítomnosti - nemělas to schválené písemně. Osobně bych očekávala, že ve chvíli, kdy přijdeš, Ti dá okamžitou výpověď pro hrubé porušení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama