Vracení mlíčka do pusinky po kojení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
alkadik
Povídálka 13 příspěvků 03.11.14 17:20
Vracení mlíčka do pusinky po kojení

Milé maminky, chtěla jsem poprosit jestli má někdo zkušenost s tímto problémem. Asi hodinu po kojení se začne malému vracet mlíčko do pusinky jako když se třeba vrací žaludeční šťávy při pálení žáhy u dospělého a jeho to stále natahuje ale neblinká. Takřka do dalšího kojení pláčeProsím jestli to někdo znáte jak dlouho to trvalo vám? Máme devět týdnů a trápí nás to skoro od porodu. Děkuji :) :)

Reakce:
Aries6
Generální žvanilka 22144 příspěvků 3 inzeráty 03.11.14 17:23

@alkadik A kdyby byl na bříšku, na tygříkovi, vyblinká to? Možná by potřeboval.

tezes
Stálice 86 příspěvků 03.11.14 17:32

Podle popisu myslim, ze by se mohlo jednat o nedovyvinuty reflux( tzv zaklopka do zaludku). Nektera miminka to maji. I my to mely a trvalo to dokud nezacala papat vice pevne stravy…takze do cca 5.mesice. :roll: :roll:

Aries6
Generální žvanilka 22144 příspěvků 3 inzeráty 03.11.14 17:45

Mě to dělali obě holky, prostě to potřebovali vyhodit. Dávala jsem je vyloženě po kojení na bříško.
Kdyby to bylo hodně vážný, blil by obloukem i vlže na zádech. Mě kolikrát ohodily i v půlce kojení.

alkadik
Povídálka 13 příspěvků 03.11.14 18:12

Tygřík taky nepomáhá, neblinká. Spíše si též myslím, že jde o nedovyvinutý reflux. Někdy tak pláče, že mám chuť brečet taky.Budu tedy doufat, že to bude lepší.
;)

Sidbhi
Stálice 97 příspěvků 03.11.14 18:27

S timto mam bohate zkusenosti u prvni dcery. hlavni a nejjednodussi pricina muze byt vzduch v zaludku ktery se tlaci ven a vytlacuje diky neuzavrene zaklopce i mlicko - u nas do 8. mesice a desna zkusenost - vdechovala to, davila se jakmile lezela i v kocarku takze temer nonstop v naruci jinak nemohla spat. Z moji to ale teklo hodne a uz jsme to resily i v nemocnici hrozila operace nakonec se to zpravilo samo ale bylo to narocne obdobi. Nicmene do jiste miry pomahalo opakovane davat odrihnout i hodinu po krmeni. Take existuje nutrilon proti refluxu kdy jsme po nakojeni davaly z injekcni strikacky pro zahusteni obsahu zaludku. Tolik to pak netece ven. Urcite zvysena poloha takze postylku na jedne strane podlozit aby mimco lezelo jakoby do kopecka. Jinak to chce vydrzet nic vic se moc delat neda. :nevim:

martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 03.11.14 19:18

@alkadik co na to dr? Vypadá to na reflux.

Aries6
Generální žvanilka 22144 příspěvků 3 inzeráty 03.11.14 19:50

@alkadik Ona je někdy taky jakože pálí žáha, bolí je to, jak se to vrací. Dávala bych co nejvíc na bříško. Kolik mu vlastně je?

lllka
Zasloužilá kecalka 624 příspěvků 04.11.14 18:20
@alkadik píše: … jak dlouho to trvalo vám? …

od narozeni do chvile, kdy se postavil kolem nabytku… ve 3mes. jsem se kousla a zakousla do googlu,… nasla popis refluxu od annag(latc. poradkyne mamily) a jela dale podle ni a uz se to dalo, uz toho tolik nenabrecel… v4mes me presvedcili v bavlnce at vazu v satku vertikkalne a kombinaci s kojenim a klubickovanim jsme „prezili“ uz skoro bez breku do toho stoje…
kluk, tim ze mel tezky zacatek, je v 3let trosku opatrnejsi, a tim, ze jsme mu hodne pomahali, je oproti jinym detem „zavislejsi“ mamanek (kvuli skolkam jsem se uz musela „vypovidat“ psychologce, ta potvrdila, ze je v poradku)… ale jinak je uplne v pohode :palec: :palec: :palec: (kdyz byl mimi, rikali, ze bude hyperaktiva :) )…
ps nevychytali jsme spravne podlozeni luzka, kluk ma trochu kulatejsi zada
psss - Drobne upresneni, nas kluk se zacinal ozývat zhruba 5-10min po kojeni a po 30-40 minutach brecel hodne, nesnasel temer jakoukoli manipulaci, na brichu byl nestastny, puvodne byval v tygriku trochu klidnejsi, ale postupne byl tak rozhozen, ze ani tygrik nezabiral… Kdyz jsem přestala koukat na hodinky, tak se zpocatku kojil i co 15-20 min (soustředila jsem se jen na to, aby dopíjel každé prso dokonce - byl letní, a přední latkózové mléko mu vůbec nedělalo dobře), ale intervaly si postupne protahoval nejdřív 30min-40 a postupne, co hodku… hlavne byl po te mnohem spokojenejsi, usměvavější… z prvních 3mes. si pamatuju jen křik, v lepším případě neštastný výraz..)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Konečně za dámu! Simona Babčáková uchvátila Lvy svou ženskostí

Herečka Simona Babčáková (46) vždycky bývala taková neslaná nemastná. Asi i... číst dále >

Seznamte se, tohle jsou opilci a smolaři na Českých lvech.

Největší společenské událost je za námi a už jsou známi vítězové, kteří... číst dále >