Vrácení podpory v nezaměstnanosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  11.03.18 17:22
Vrácení podpory v nezaměstnanosti

Ahoj, je tu někdo, kdo vracel podporu v nezaměstnanosti? Jak to probíhá? Nebo spíš, jak na to z ÚP přijdou, že by jste ji měli vracet? Z UP vás pak někdo kontaktuje? :roll: Muj problém je ten, že jsem v půlce února nastoupila na PPM a rovnou volala na ÚP, že chci ukončit evidenci, paní mi řekla, že mi to ukončí ke konci února, že by bylo škoda přijít o podporu, ale pokud se nemylim, tak se mi v jednom měsíci nemůže sejít podpora a mateřská ne? :roll:

Reklama

Reakce:

Anonymní  11.03.18 18:05

Pokud jsi na podpoře materskou nedostanes, jen rodicak a ten se muze pobirat dohromady s podporou, podporu si klidne celou vyber, je to vlastni zkusenost

misuled
Kecalka 223 příspěvků 11.03.18 18:15
@Anonymní píše:
Pokud jsi na podpoře materskou nedostanes, jen rodicak a ten se muze pobirat dohromady s podporou, podporu si klidne celou vyber, je to vlastni zkusenost

to není pravda, pokud je v ochranné lhůtě a má odpracované dny

Anonymní  11.03.18 18:18

Na mateřskou nárok mám, mám odpracovano, jen mi skončila koncem roku smlouva a jsem v ochranné lhůtě :)

Lendeš
Závislačka 4571 příspěvků 11.03.18 18:19
@Anonymní píše:

Proč by neměla dostat mateřskou?

@Anonymní píše:
Ahoj, je tu někdo, kdo vracel podporu v nezaměstnanosti? Jak to probíhá? Nebo spíš, jak na to z ÚP přijdou, že by jste ji měli vracet? Z UP vás pak někdo kontaktuje? :roll: Muj problém je ten, že jsem v půlce února nastoupila na PPM a rovnou volala na ÚP, že chci ukončit evidenci, paní mi řekla, že mi to ukončí ke konci února, že by bylo škoda přijít o podporu, ale pokud se nemylim, tak se mi v jednom měsíci nemůže sejít podpora a mateřská ne? :roll:

Zkušenost nemám, takže jak na to přijdou to nevím. Ale je pravda, že nemůžeš pobírat současně podporu a mateřskou, takže až na to přijdou, budeš podporu za tu dobu vracet.

§ 44

(1) Uchazeči o zaměstnání se podpora v nezaměstnanosti a podpora při rekvalifikaci neposkytuje po dobu
b) poskytování dávek nemocenského pojištění, s výjimkou dávek nemocenského pojištění, které jsou uchazeči o zaměstnání poskytovány z účasti na nemocenském pojištění z titulu výkonu činností podle § 25 odst. 3 nebo zaměstnání podle § 25 odst. 6,

ka2ka
Extra třída :D 11515 příspěvků 11.03.18 19:00

Ty už jsi tuhle diskuzi jednou zakládala ne? myslím že ti tam holky radily jak to pořešit

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Počítání peněz, samota i blýskání na lepší časy. Jak se žije maminkám samoživitelkám z eMimina?

Byla to láska jako trám, ale po svatbě se z něj stal jiný člověk. Nezměnil se... číst dále >

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Články z Expres.cz

Podezřelý výstup Skripalové: Mluvila jako robot, Britové ji prý drží v zajetí!

Utekla hrobníkovi z lopaty a úspěšně se zotavuje z útoku nervově paralytickou... číst dále >

Soudce jim dal lekci: Erbová a Řepka se musí sami domluvit! A to je téměř nemožné

Nemůžou si přijít na jméno, přesto musí najít společný kompromis. Vlaďka... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádkovým šatům Meghan Markle vévodily jednoduché linie a dlouhý závoj

Konec spekulacím. Nejočekávanější módní kousek letošního roku pochází od... číst dále >

Čtyři účesy, které vás udělají mladší, než ve skutečnosti jste

Jako mladé holky si můžeme dovolit experimentovat nejen s oblečením, ale také... číst dále >

Reklama