Vrácení podpory v nezaměstnanosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.03.18 17:22
Vrácení podpory v nezaměstnanosti

Ahoj, je tu někdo, kdo vracel podporu v nezaměstnanosti? Jak to probíhá? Nebo spíš, jak na to z ÚP přijdou, že by jste ji měli vracet? Z UP vás pak někdo kontaktuje? :roll: Muj problém je ten, že jsem v půlce února nastoupila na PPM a rovnou volala na ÚP, že chci ukončit evidenci, paní mi řekla, že mi to ukončí ke konci února, že by bylo škoda přijít o podporu, ale pokud se nemylim, tak se mi v jednom měsíci nemůže sejít podpora a mateřská ne? :roll:

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.03.18 18:05

Pokud jsi na podpoře materskou nedostanes, jen rodicak a ten se muze pobirat dohromady s podporou, podporu si klidne celou vyber, je to vlastni zkusenost

misuled
Kecalka 442 příspěvků 11.03.18 18:15
@Anonymní píše:
Pokud jsi na podpoře materskou nedostanes, jen rodicak a ten se muze pobirat dohromady s podporou, podporu si klidne celou vyber, je to vlastni zkusenost

to není pravda, pokud je v ochranné lhůtě a má odpracované dny

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.03.18 18:18

Na mateřskou nárok mám, mám odpracovano, jen mi skončila koncem roku smlouva a jsem v ochranné lhůtě :)

Lendeš
Kelišová 6039 příspěvků 11.03.18 18:19
@Anonymní píše:

Proč by neměla dostat mateřskou?

@Anonymní píše:
Ahoj, je tu někdo, kdo vracel podporu v nezaměstnanosti? Jak to probíhá? Nebo spíš, jak na to z ÚP přijdou, že by jste ji měli vracet? Z UP vás pak někdo kontaktuje? :roll: Muj problém je ten, že jsem v půlce února nastoupila na PPM a rovnou volala na ÚP, že chci ukončit evidenci, paní mi řekla, že mi to ukončí ke konci února, že by bylo škoda přijít o podporu, ale pokud se nemylim, tak se mi v jednom měsíci nemůže sejít podpora a mateřská ne? :roll:

Zkušenost nemám, takže jak na to přijdou to nevím. Ale je pravda, že nemůžeš pobírat současně podporu a mateřskou, takže až na to přijdou, budeš podporu za tu dobu vracet.

§ 44

(1) Uchazeči o zaměstnání se podpora v nezaměstnanosti a podpora při rekvalifikaci neposkytuje po dobu
b) poskytování dávek nemocenského pojištění, s výjimkou dávek nemocenského pojištění, které jsou uchazeči o zaměstnání poskytovány z účasti na nemocenském pojištění z titulu výkonu činností podle § 25 odst. 3 nebo zaměstnání podle § 25 odst. 6,

ka2ka
Extra třída :D 14217 příspěvků 11.03.18 19:00

Ty už jsi tuhle diskuzi jednou zakládala ne? myslím že ti tam holky radily jak to pořešit

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Fotogalerie z červeného koberce: Udílení cen Český lev z pražského Rudolfina

Dnes se v pražském Rudolfinu sejde herecká elita, abychom zjistili, kdo v... číst dále >

Koptashow, na kterou byla radost se dívat: Václav Kopta Lvy zvládl skvěle

Jeho televizní pořad Koptashow, v němž slíbil odhalovat nejrůznější tajemství... číst dále >