Vrácení porodného po zapsání do RL soudem.

36
27.10.20 07:29

Vrácení porodného po zapsání do RL soudem.

Ahoj.
V září jsem si žádala o porodné, na které jsem dosáhla. V RL není zapsán otec, nežije s námi, nemá zájem o malou.
Nedá se s nim domluvit ani na výši alimentů, takže jsem to dala k soudu. Jenže soud ho zapíše automaticky do RL.
Budu tedy muset potom vrátit porodné? Až ho zapíšou do RL?
Děkuji za odpověď.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5175
27.10.20 07:48

Těžko ho zapisou AUTOMATICKY do rl. To je nesmysl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36
27.10.20 07:51

@mackA159 aha, já myslela, že když u soudu budou dělat testy, výjde z toho samozřejmě jako otec, tak stát si stojí za tím, aby dítě mělo v RL jak matku, tak otce. Tak jsem čekala, ze ho automaticky zapisou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2556
27.10.20 07:54

A neposuzuje se pro porodné společná domácnost?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43427
27.10.20 07:55
@jita22 píše:
A neposuzuje se pro porodné společná domácnost?

ne, jen prijmy rodicu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2556
27.10.20 07:57
@matkabagristy píše:
ne, jen prijmy rodicu

Aha, diky za info. Tak pak by mel soud asi naridit zaplatit nejake vydaje tatinkovi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5465
27.10.20 07:58

@LadySigr no když není v RL, tak po něm nemůžeš chtít alimenty. To by jsi je pak mohla chtít po jakýmkoliv chlapovi co potkáš na ulici. Až soud rozhodne a do RL jej zapíše, tak je dost možný, že to budeš vracet, jelikož takto by to mohl pak dělat každej, že by otce zapsal až potom, co vydojí ze státu všechny dávky. Ale co je porodné oproti pravidelným měsíčním alimentům na roky a roky dopředu.

@mackA159 tak když po něm chce alimenty, tak v tom RL jaksi být musí :)

@jita22 příjem matky a otce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5175
27.10.20 08:02
@LadySigr píše:
@mackA159 aha, já myslela, že když u soudu budou dělat testy, výjde z toho samozřejmě jako otec, tak stát si stojí za tím, aby dítě mělo v RL jak matku, tak otce. Tak jsem čekala, ze ho automaticky zapisou.

Tak o testech si nic nepsala, ale o vyzivnem… To je rozdíl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5175
27.10.20 08:03
@Cenarius píše:
@LadySigr no když není v RL, tak po něm nemůžeš chtít alimenty. To by jsi je pak mohla chtít po jakýmkoliv chlapovi co potkáš na ulici. Až soud rozhodne a do RL jej zapíše, tak je dost možný, že to budeš vracet, jelikož takto by to mohl pak dělat každej, že by otce zapsal až potom, co vydojí ze státu všechny dávky. Ale co je porodné oproti pravidelným měsíčním alimentům na roky a roky dopředu.

@mackA159 tak když po něm chce alimenty, tak v tom RL jaksi být musí :)

@jita22 příjem matky a otce

No jasně, ale psala že ho dala k soudu skrz výživný, ne skrz otcovství. A k tvé budoucí otázce, ano, blbek je tu dost aby toho byly schopny… :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7540
27.10.20 08:10

Nebudes. To by te musel nekdo udat na urade.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12117
27.10.20 08:13
@LadySigr píše:
Ahoj.
V září jsem si žádala o porodné, na které jsem dosáhla. V RL není zapsán otec, nežije s námi, nemá zájem o malou.
Nedá se s nim domluvit ani na výši alimentů, takže jsem to dala k soudu. Jenže soud ho zapíše automaticky do RL.
Budu tedy muset potom vrátit porodné? Až ho zapíšou do RL?
Děkuji za odpověď.

Pokud by to tak bylo, muzes u soudu podat navrh, aby povinnost vratit porodne byla ulozena otci, nebot k vyplaceni doslo jeho „zavinenim“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2556
27.10.20 08:18
@cecetka píše:
Pokud by to tak bylo, muzes u soudu podat navrh, aby povinnost vratit porodne byla ulozena otci, nebot k vyplaceni doslo jeho „zavinenim“.

To jako fakt? Ona zazadala o porodné snad, i kdyz vedela, ze dite ma otce a kdo to je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7540
27.10.20 08:19
@cecetka píše:

:lol: no to jiste. A kdo o to porodne zadal? Otec?
Navic u soudu budou prdlacku vedet, jake ona cerpala davky. To by musela byt tak hloupa a vykladat to tam.
Neprijde se na to, znam zenskou, ktere to proslo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12117
27.10.20 08:26
@jita22 píše:
To jako fakt? Ona zazadala o porodné snad, i kdyz vedela, ze dite ma otce a kdo to je.

To ano, ale predpokladam, ze od neho zadne penize neobdrzela. Proto se je snazila zajistit jinym zpusobem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2556
27.10.20 08:27
@cecetka píše:
To ano, ale predpokladam, ze od neho zadne penize neobdrzela. Proto se je snazila zajistit jinym zpusobem.

Podvodem? Tak to bych u soudu rozhodně nevyprávěla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama