Vracení pronajatého bytu- snížení posledního nájemného

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Tkanicka26
Zasloužilá kecalka 580 příspěvků 06.11.18 19:55
Vraceni pronajateho bytu-snizeni posledniho najemneho

Dobry den, vracim zitra mestu pronajaty byt.Mam prosim narok, aby mi za tento mesic listopad snizili vysi najemneho? Prijde mi docela nefer, abych za 7dni neuzivani platila plnou palbu. A jinak oni maji navaly na jejich byty.Na takovy byt ceka dalsich 20lidi.
 Dekuji

Reakce:

Aspera
Generální žvanilka 20831 příspěvků 1 inzerát 06.11.18 20:02

Co máš ve smlouvě? My jsme měli ve smlouvě 3 měsíční výpovědní lhůtu, tu jsme nemohli předem odhadnout, takže jsme dali výpověď poslední měsíc co jsme tam bydleli a po domluvě, že příští nájemníci nastoupí hned další měsíc jsme nic víc platit nemuseli. Kdyby jsme se takto s městem nedohodli, měli bysme smůlu a ty dva měsíce bysme platili.

Tkanicka26
Zasloužilá kecalka 580 příspěvků 06.11.18 20:09

@Aspera Tak u nas jsou celkem v pohode.Kdyz jsem si tenkrat byt prebirala,tak to shodou okolnosti take bylo kolem 7.dne v mesici a strhli mi za tech 7dni kousek z najemneho.Ja vim,ze plati ty vypovedni lhuty podle obcanskeho zakoniku.Na druhou stranu vim,ze byt bude rekonstruovan a predavan dalsi pani az na jare.Delaji to ted u kazdeho bytu,ktery nekdo vrati,pac jsou v hroznem stavu.Tak jako mi to prijde bezvysledne,kdyz ten byt budu zitra odevzdavat.Proc mam platit za byt,ktery od zitra nebudu moci vyuzivat?

Aduš8
Ukecaná baba ;) 2047 příspěvků 06.11.18 20:09

@Tkanicka26 moji babičku odvezli 9.ledna do nemocnice, 23. zemřela. Byt jsme vyklidili a předávali městu 4.února. Platili jsme jen za ty čtyři dny, ale jen proto, že na bytě byla poté před dalším pronajmutím prováděna rekonstrukce. A další rok za ten jeden měsíc, ze kterého tam babi byla 8 dní, přišel přes 3000 Kč nedoplatek.

Tkanicka26
Zasloužilá kecalka 580 příspěvků 06.11.18 20:11

@Aduš8 No to bych jim omlatila o hlavu.Pac maji stejne jako Vy 6mesicu na vymahani dluznych castek.Ted jsem to cetla na netu.Pak uz je smula.

Aduš8
Ukecaná baba ;) 2047 příspěvků 06.11.18 21:29

@Tkanicka26 jenže vyúčtování za celý rok a vchod se dělalo až další rok v prosinci. A v tom zúčtovacím období tam teoreticky ještě bydlela. Takže je to otázka.. :nevim:

Tkanicka26
Zasloužilá kecalka 580 příspěvků 07.11.18 04:48

@Aduš8 Pri ukonceni najmu se vsechno vyuctovani ma vyresit do 30dnu.A dale pak kdyz jsou pohledavky,tak se ma jedna nebo druha strana ozvat do 6timesicu.Jako to by taky mohli prijit za 5let a ze jeste asi neco dluzite.To jste se nechali napalit.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63369 příspěvků 3 inzeráty 07.11.18 05:26

@Tkanicka26 A neni takhle nahodou promlceci doba pro pohledavky 3 roky?

Aduš8
Ukecaná baba ;) 2047 příspěvků 07.11.18 06:59

@Tkanicka26 abych pravdu řekla, vůbec jsme to nehledali a zaplatili, protože to byl nedoplatek za období, kdy byl byt hlášený na ni. A jestli to přišlo s ročním zpožděním je fakt jedno. Ale osobně si myslím, že je to jinak, těžko by neustále dokola dělali vyúčtování za celý vchod, společnou energii a topení podle toho, jak se lidé stěhují.

Janli
Kelišová 6046 příspěvků 9 inzerátů 07.11.18 10:26
@Tkanicka26 píše:
@Aduš8 No to bych jim omlatila o hlavu.Pac maji stejne jako Vy 6mesicu na vymahani dluznych castek.Ted jsem to cetla na netu.Pak uz je smula.

Kde jsi, prosím, tě přišla na tenhle nesmysl? Pochopila jsi to úplně blbě. Vyůčtování energií se dělá vždy za kalendářní rok a samozřejmě je povinnost to zaplatit, pokud jsi tam v tom kalendářním roce bydlela. Mimořádné vyůčtování se sice může udělat, ale zaplatíš si to. Omlátit jim to o hlavu můžeš, ale pak to soud omlátí o hlavu tobě. Doporučuju číst důvěryhodnější zdroje informací než je net. Třeba platný občanský zákoník.

Tkanicka26
Zasloužilá kecalka 580 příspěvků 07.11.18 17:39

@Janli Pri ukonceni najmu je pronajimatel povinen do 30dni vystavit radne vyuctovani.A cetla jsem to v obcanskem zakoniku.Plus tam prave bylo psano 6mesicu,kdyby se neco objevilo,pak maji obe strany smulu.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Jak se Monika Babišová dostala mezi pět nejlépe oblečených manželek státníků

Monika Babišová (44) po návštěvě Paříže, kde si desítky hlav států i vlád... číst dále >

Dle reportáže seznamu se Babiš ml. hledá už druhý rok, loni byl otci na svatbě

Měl se bát svého otce, jeho otec chtěl, aby zmizel, nevědělo se, kde je,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >

Latexová svoboda nahých mužů. Na neobvyklé výstavě je orgasmus povolen

Po nahých ženách nabídli organizátoři výstavy Voayer skutečně nahé muže. V... číst dále >