Vracení rodičovského příspěvku z důvodu další mateřské

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
nicknicknick8
Nováček 2 příspěvky 16.05.19 14:28
Vracení rodičovského prispevku z důvodu další materske

Ahoj holky, mate někdo zkušenost s tím, ze jste musely vracet rodičovský příspěvek z důvodu další mateřské? Jak to probehlo? Já zjistila, ze mi teď poslali dávku, na kterou nemám už nárok kvůli nove mateřské, tak se bojím, co se bude dít 8o slyšela jsem i o případu, kdy musela maminka vracet rodičovský příspěvek za půl roku, dělalo to 70 tisíc a musela si na to dokonce pujcovat. Nemáte takovou zkušenost?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
smurfka
Vesmírná mluvilka 30743 příspěvků 16.05.19 14:30

Pokud si nastoupila na mateřskou, musíš do samozřejmě sdělit..oni dávky zastaví. pokud už si dostala, okamžitě zavolej, dávku budeš muset vrátit.

ka2ka
Extra třída :D 14907 příspěvků 16.05.19 14:31
@nicknicknick8 píše:
Ahoj holky, mate někdo zkušenost s tím, ze jste musely vracet rodičovský příspěvek z důvodu další mateřské? Jak to probehlo? Já zjistila, ze mi teď poslali dávku, na kterou nemám už nárok kvůli nove mateřské, tak se bojím, co se bude dít 8o slyšela jsem i o případu, kdy musela maminka vracet rodičovský příspěvek za půl roku, dělalo to 70 tisíc a musela si na to dokonce pujcovat. Nemáte takovou zkušenost?

tak když to utratila tak si na to půjčila, měla jsi si rp dávno zastavit, tohle budeš vracet

P4ja
Echt Kelišová 9051 příspěvků 16.05.19 14:33

@nicknicknick8 Ano, pokud, bereš mateřskou, tak musíš stopnout pobírání RP a neoprávněnou částku vrátit.

1mila2
Zasloužilá kecalka 876 příspěvků 16.05.19 14:57

Musis zajit na UP a davku stopnout (coz jsi mela udelat driv nez jsi sla na PPM, ale co uz) a zeptat se, jak vratit tu co ti prisla navic. Nikdo ti hlavu neutrhne a vratis jen tu, ktera ti prisla navic.

Popokatepetla
Závislačka 3292 příspěvků 16.05.19 14:59

Ano, budeš to muset vrátit. Stalo se mé známé, která se neinformovala, pobírala rodičák spolu s mateřskou a pak musela 60 tis vracet. Zavolej na UP a domluv se dál, jak postupovat.

Regina Hero
Nadpozemská drbna 28514 příspěvků 16.05.19 15:08
@nicknicknick8 píše:

co by se mělo dít? Pokud jsi už rodičák nechala ukončit, tak jen vrátíš to, co ti vyplatili a je to… pokud jsi ho ukončit nebyla, tak tam zajdeš, zrušíš pobírání rodičáku a vyplacenou dávku vrátíš… když to necháš běžet půl roku, budeš vracet za půl roku… ale budeš mít i tu mateřskou, tak ti snad vrácení rodičáku problémy nezpůsobí… :think:

bublinek
Kelišová 5551 příspěvků 16.05.19 15:08

Vracela jsem jen to co bylo navíc

Ag76nes
Povídálka 12 příspěvků 16.05.19 15:32

Take se mi stalo. Vracela jsem jednu davku. Vse bylo v klidu. Prislo vyrozumeni, pak dalsi upozorneni, ze jsem neopravnene mela davku a pak konecne rozhodnuti, ze mam vratit danou castku tj. castku za 1mesic:wink: PS: Pocitala jsem s tim, takze jsem ji mela porad na ucte.

Lucka1111
Ukecaná baba ;) 1557 příspěvků 16.05.19 16:17

Kamarádce se to také stalo, dokonce to měla zrušené a stejně jí ty dávky posílali několik měsíců, i když je informovala, že nemá nárok. Vracet to musela, ale počítala s tím, tak na ty peníze nesáhla. Trochu nechápu že to někdo hned utratí a pak si musí půjčovat aby to vrátil. To je blbost té dotyčné.

nozu
Extra třída :D 12421 příspěvků 16.05.19 16:55

Mě také zaplatili něco navíc. Přerušovala jsem pobírání RP a pak se jim to špatně spárovalo. Vracela jsem asi 4 měsíce. Bylo mi divné, že ještě něco chodí, ale chvíli trvalo, než se to vyřešilo a oni si opravili chybu v systému. Peníze jsem samozřejmě měla připravené a zaplatila to, hned jak daly detaily k platbě.

Netopirek
Echt Kelišová 9260 příspěvků 16.05.19 17:00

@nicknicknick8
Hlavně tu dávku neutrať :mrgreen:
Jinak to co psaly holky. Co nejdřív zajdi na ÚP a zruš RD. A až ti dají údaje k platbě, pošly co nejdřív

nicknicknick8
Nováček 2 příspěvky 16.05.19 18:04

Díky holky. Dneska už jsem se nedovolala, tak musím zkoušet zítra. Ale jak jste na to přišli, ze se to neda brát oboje najednou? Přišlo vám nějaké upozornění? Nebo kde se ta informace dá zjistit? Logicky by se měl RP přece vybrat cely, je to na dítě c.1 a další mateřská pak souvisí s dítětem c.2

Netopirek
Echt Kelišová 9260 příspěvků 16.05.19 18:05

@nicknicknick8
Já jsem si to zjistila na netu. ;)

Netopirek
Echt Kelišová 9260 příspěvků 16.05.19 18:06
@Netopirek píše:
@nicknicknick8
Já jsem si to zjistila na netu. ;)

RP se může pobírat jen na nejmladší dítě v rodině

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek