Vrácení školkovného, jaké podmínky?

• Fotoalbum (2)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
11.1.22 23:24

Vrácení školkovného, jaké podmínky?

Zdravim vsechny,
chtela bych se zeptat. Jeste s timto nemam zkusenost. Ve skolce jsem dostala papir, kde je 5800,– vraceni skolkovneho. Ale ja pracuji na zkraceny uvazek, v hrubem mam cca 17 tisic. Mam narok na uplatneni skolkovneho v plne vysi? Nebo ne? Nekde jsem cetla, ze nekomu vratili snad jen 100,– i kdyz skolkovne platil.. Coz proste nechapu, kdyz to plati kazdy mesic… Muze mi to prosim nekdo objasnit? Dekuju :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
34604
11.1.22 23:46

Vraceni skolkovneho je sleva na dani, takze pokud je tvoje dan vyssi nez 5800 rocne, vrati ti vse. Pokud to nemaji z ceho odecist, vrati jen neco nebo nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5115
11.1.22 23:49

Nedostaneš nic. Není to daňový bonus který by se vyplácet nad výši platu, ale sleva na odvedené dani. Tj musíš něco odvést aby jsi to mohla dostat zpět a ty platis daň 0 Kč Jestli manžel bere víc tak at školka potvrzení vystaví na nej a uplatní to on.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11902
12.1.22 00:27

Vrátí ti to, jestli je z čeho. U tebe není, jelikož jsi žádné daně neodvedla s tímto prijmem. Pokud to chceš vracet, tak musíš mít větší příjem a něco na daních odvést.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
80447
12.1.22 06:28

@hospodki To co pises ale neni pravda, deti danovy bonus jsou, takze musis nejdříve započítat vsechny ostatní slevy a deti az nakonec. Takže bez deti by nejakou dan platila, takze neco ji vrati, nebude to tedy cela castka, ale cca 2700.

S tim, ze by bylo výhodnější aby to uplatnil manzel souhlasim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5115
12.1.22 07:44
@j.a.n.i1 píše:
@hospodki To co pises ale neni pravda, deti danovy bonus jsou, takze musis nejdříve započítat vsechny ostatní slevy a deti az nakonec. Takže bez deti by nejakou dan platila, takze neco ji vrati, nebude to tedy cela castka, ale cca 2700.S tim, ze by bylo výhodnější aby to uplatnil manzel souhlasim.

Já ale nikde nepsala nic o dětech, ty tam započítány nejsou. Započítány je jen sleva na poplatníka, kterou má každý. Jedine co, tak jsem to prehodila do kalkulačky 2021 a ta sleva na poplatníka je vyšší. Já to nějak nesleduji, protože tahle gesta vlády mi přijdou smesna a jen populisticka. Stejne jako rušení superhrube mzdy, jednorazove úplatky důchodcům atp.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
80447
12.1.22 08:12

@hospodki No, takže na téhle kalkulačce je vidět, že nějakou daň platí, takže není pravda, že by nic nedostala zpět. A sice si o dětech nic nepsala, ale vycházela jsem z toho, žes tam započetla děti, když si tvrdila, že žádnou daň neplatí, a nikoliv z toho, že to počítáš blbě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5115
12.1.22 08:32
@j.a.n.i1
@j.a.n.i1 píše:
@hospodki No, takže na téhle kalkulačce je vidět, že nějakou daň platí, takže není pravda, že by nic nedostala zpět. A sice si o dětech nic nepsala, ale vycházela jsem z toho, žes tam započetla děti, když si tvrdila, že žádnou daň neplatí, a nikoliv z toho, že to počítáš blbě.

No tvl, ze mas tu potřebu byt hnusna hned od rána 8o kalkulačka 21 vs 22 paní dokonalá. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
80447
12.1.22 08:42
@hospodki píše:
@j.a.n.i1No tvl, ze mas tu potřebu byt hnusna hned od rána 8o kalkulačka 21 vs 22 paní dokonalá. :zed:

Aha, takže když upozorním na chybu, tak jsem hnusná :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5115
12.1.22 09:00

Ne jde o to jak to pises a ten naprosto despektivni ton. Zakladatelka diskuze vysledek ma, takze neni treba tu dal placat off topic

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.1.22 09:11

@hospodki Ja jsem zakl. ale stale jsem tam, kde jsem byla. Nekdo rika ze narok mam, pak zas ze ne… Ale tohle mi asi nikdo nevysvetli. Dane odvadim, takze nechapu tuhle nesmyslnou tabulku

• Citovat
  • Nahlásit
4436
12.1.22 09:12
@Anonymní píše:
@hospodki Ja jsem zakl. ale stale jsem tam, kde jsem byla. Nekdo rika ze narok mam, pak zas ze ne… Ale tohle mi asi nikdo nevysvetli. Dane odvadim, takze nechapu tuhle nesmyslnou tabulku

a kolik odvádíš, když máš tak malý plat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4436
12.1.22 09:15

Podle výše uvedené tabulky t. j. 230 Kč měsíčně, což za rok dělá 2.760,– Kč a to je max, co můžeš dostat jako vráceno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5115
12.1.22 09:23
@Anonymní píše:

Posilala jsem opravenou tabulku na rok 2021 jelikoz se zmenila sleva na poplatnika. V roce 2022 nebudes odvadet nic v pripade ze nazvysis uvazek, protoze sleva na poplatnika pokryje celou dan. A nesmyslne ty tabulky fakt nejsou :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12524
12.1.22 09:24
@Anonymní píše:

Podívej se na výplatní pásky, kolik tam mas zálohu na dani. Když ty částky za celý rok sectes tak tolik můžeš dostat zpět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat