Reklama

Vrácení školkovného pro 2lete dítě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

sunshine125
Kecalka 391 příspěvků 24.08.18 11:55
Vrácení školkovného pro 2lete dítě

Může mi někdo poradit? Chtěla bych dát dceru (2 roky a 4mesice) na pár hodin v týdnu do zdejsi soukromé školky. Jde mi o to, že školkovné je dost vysoké, tak by se mi nějaký odpočet z daní dost hodil. Nevím ale jak je to s takhle malými dětmi, zda mám nárok na vrácení i když mám rodičovský příspěvek? Nikde se o věku dítěte ano o RP nemohu nic dočíst. Dekuji

Reklama

Reakce:

Hoa Mai
Kelišová 5638 příspěvků 16 inzerátů 24.08.18 11:57

@sunshine125 nam vraceli i za mladsi deti v soukromych jeslickach.Ja byla na RD,takze si zadal partner.

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33148 příspěvků 24.08.18 12:02

odpočet z daní lze na základě potvrzení z mš uplatnit bez omezení. Je to částka asi 8500

Jana Červenková
Povídálka 25 příspěvků 3 inzeráty 24.08.18 12:12

Ale pozor,ne z každé školky lze uplatnit. Dcera chodila take do soukromé a bohužel u nás to nešlo,protoze byla vedená jako dětská skupina. Existuje seznam MŠ, tak si zjistěte jestli je tam ta vaše,ať nejste potom překvapená. Odpočet je do vyse minimální mzdy.

sunshine125
Kecalka 391 příspěvků 24.08.18 12:22

@Jana Červenková u nás to jde, mají to i na stránkách školky. Děkuji za odpovědi :)

zaharra
Kecalka 120 příspěvků 24.08.18 12:37

Pokud se nepletu tak se odpočet odvíjí od minimální mzdy. https://finance.idnes.cz/…/viteze.aspx?…. Koukám že to je teď 12200 max možná výše co lze odečíst z daní . Pokud odhlasuje vláda zvýšení minimální mzdy tak se to ještě zvedne.

Hanula1212
Kelišová 5076 příspěvků 24.08.18 18:01

@sunshine125 tak ty určitě školkovné uplatnit nemůžeš, pokud máš pouze RP, protože není z čeho. Takže jedině otec dítěte, pokud máte společnou domácnost.

sunshine125
Kecalka 391 příspěvků 24.08.18 20:21

@Hanula1212 ano, myslela jsem manžela :) Asi jsem se špatně vyjádřila

Hanula1212
Kelišová 5076 příspěvků 24.08.18 21:13
@sunshine125 píše:
@Hanula1212 ano, myslela jsem manžela :) Asi jsem se špatně vyjádřila

Jo v poho. Já jen pro jistotu, nikdo to tu nezmínil.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Britové zapomínají na problémy a šílí po Harrym a Meghan. Čím tak fascinují?

Celý svět přihlíží tomu, jak princ Harry (34) s Meghan Markle (37) cestují po... číst dále >

Proč Třešničková otálí s návratem do Česka? Vliv na to má infekce i kuchař

V Istanbulu popálená Týnuš Třešničková (23) uklidnila všechny své fanoušky.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >