Vrácení školkovného pro 2lete dítě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
sunshine125
Kecalka 396 příspěvků 24.08.18 11:55
Vrácení školkovného pro 2lete dítě

Může mi někdo poradit? Chtěla bych dát dceru (2 roky a 4mesice) na pár hodin v týdnu do zdejsi soukromé školky. Jde mi o to, že školkovné je dost vysoké, tak by se mi nějaký odpočet z daní dost hodil. Nevím ale jak je to s takhle malými dětmi, zda mám nárok na vrácení i když mám rodičovský příspěvek? Nikde se o věku dítěte ano o RP nemohu nic dočíst. Dekuji

Reakce:
Hoa Mai
Kelišová 5819 příspěvků 21 inzerátů 24.08.18 11:57

@sunshine125 nam vraceli i za mladsi deti v soukromych jeslickach.Ja byla na RD,takze si zadal partner.

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33295 příspěvků 24.08.18 12:02

odpočet z daní lze na základě potvrzení z mš uplatnit bez omezení. Je to částka asi 8500

Jana Červenková
Povídálka 25 příspěvků 5 inzerátů 24.08.18 12:12

Ale pozor,ne z každé školky lze uplatnit. Dcera chodila take do soukromé a bohužel u nás to nešlo,protoze byla vedená jako dětská skupina. Existuje seznam MŠ, tak si zjistěte jestli je tam ta vaše,ať nejste potom překvapená. Odpočet je do vyse minimální mzdy.

sunshine125
Kecalka 396 příspěvků 24.08.18 12:22

@Jana Červenková u nás to jde, mají to i na stránkách školky. Děkuji za odpovědi :)

zaharra
Kecalka 120 příspěvků 24.08.18 12:37

Pokud se nepletu tak se odpočet odvíjí od minimální mzdy. https://finance.idnes.cz/…/viteze.aspx?…. Koukám že to je teď 12200 max možná výše co lze odečíst z daní . Pokud odhlasuje vláda zvýšení minimální mzdy tak se to ještě zvedne.

Hanula1212
Kelišová 5129 příspěvků 24.08.18 18:01

@sunshine125 tak ty určitě školkovné uplatnit nemůžeš, pokud máš pouze RP, protože není z čeho. Takže jedině otec dítěte, pokud máte společnou domácnost.

sunshine125
Kecalka 396 příspěvků 24.08.18 20:21

@Hanula1212 ano, myslela jsem manžela :) Asi jsem se špatně vyjádřila

Hanula1212
Kelišová 5129 příspěvků 24.08.18 21:13
@sunshine125 píše:
@Hanula1212 ano, myslela jsem manžela :) Asi jsem se špatně vyjádřila

Jo v poho. Já jen pro jistotu, nikdo to tu nezmínil.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Kam to spějeme?! Slováková má pár kilo navíc a je z toho oheň na střeše!

Přestože doba, kdy byly na kost vyhublé modelky na výsluní, snad konečně... číst dále >

Tereza se učí urdštinu, potvrdil nám zdroj. Připravuje se na tvrdý trest?

V Pákistánu je téměř rok a hrozí, že zde ještě mnohem delší dobu zůstane.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Odbornice: Neslaďte, omezte bílou mouku. Cukry mohou za většinu nemocí

Sacharidů jíme v nejrůznější podobě moc, tvrdí Margit Slimáková. „Není třeba... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >