Vrácení školkovného zamítnuto a vrácení bonusu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Uživatel je onlinelampicka11
Závislačka 3439 příspěvků 5 inzerátů 18.04.18 12:03
vraceni skolkovneho zamitnuto a vraceni bonusu

Dobry den. Byla jsem na FU doložit všechny doklady. Účetní mi spocitala ze mi mají vracet okolo 10tis. Pani volala at se dostavim ze nárok na vrácení „skolkovneho nemam“ jelikož jsem mela malý prijem. Cca prez 40tis. Za pul roku. (holka casto marodila)Ze byl uplatnen daňový bonus zaměstnavatelem (byla jsem tam na HPP) tudíž mam 2,5tis jeste vrátit. Vůbec to nechápu ani mi to nevysvětlila…jen mi řekla tohle. Ma někdo nějakou zkušenost?

Reakce:
j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63729 příspěvků 3 inzeráty 18.04.18 12:19

@novakova.t NO, nárok na bonus na dítě máš pouze za předpokladu, že máš roční příjem alespoň ve výši poloviny minimální mzdy, což si podle toho, co píšeš nesplnila. Takže byla blbost podávat DP, kdybys to neudělala, tak sice nedostaneš to školkovné, ale nemusíš nic vracet.

Závislačka 3439 příspěvků 5 inzerátů 18.04.18 12:25
@j.a.n.i1 píše:
@novakova.t NO, nárok na bonus na dítě máš pouze za předpokladu, že máš roční příjem alespoň ve výši poloviny minimální mzdy, což si podle toho, co píšeš nesplnila. Takže byla blbost podávat DP, kdybys to neudělala, tak sice nedostaneš to školkovné, ale nemusíš nic vracet.

Tak ale to by mi řekla účetní snad. Proto cucim…ta říkala ze nárok mam právě. Vyplnovala to ona

Hanula1212
Kelišová 5129 příspěvků 18.04.18 12:26

Tak to si vyřiď s účetní. @j.a.n.i1 má pravdu.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63729 příspěvků 3 inzeráty 18.04.18 12:29
@Hanula1212 píše:
Tak to si vyřiď s účetní. @j.a.n.i1 má pravdu.

I když pokud to chápu správně, tak ji může tak maximálně vynadat, protože ofiko si to DP podávala sama, co?

Hanula1212
Kelišová 5129 příspěvků 18.04.18 12:32
@j.a.n.i1 píše:
I když pokud to chápu správně, tak ji může tak maximálně vynadat, protože ofiko si to DP podávala sama, co?

No já bych možná i přitvrdila :-)

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63729 příspěvků 3 inzeráty 18.04.18 12:39

@Hanula1212 Počkej, ale zabít ji je trestný  :mrgreen:

Hanula1212
Kelišová 5129 příspěvků 18.04.18 13:02
@j.a.n.i1 píše:
@Hanula1212 Počkej, ale zabít ji je trestný :mrgreen:

Tak daleko bych nešla, ale za takovou radu by si zasloužila kopanec do…
Doufám, že si to přiznání nechala zaplatit.

Amys
Generální žvanilka 20812 příspěvků 18.04.18 13:09

Já tomu naštěstí vůbec nerozumím, ale když si jako laik přečtu, že byl daňový bonus uplatněn zaměstnavatelem, neměl by těch 2.5 tisíce tedy zaplatit ten zaměstnavatel?

Hanula1212
Kelišová 5129 příspěvků 18.04.18 13:16
@Amys píše:
Já tomu naštěstí vůbec nerozumím, ale když si jako laik přečtu, že byl daňový bonus uplatněn zaměstnavatelem, neměl by těch 2.5 tisíce tedy zaplatit ten zaměstnavatel?

Neměl. Ten uplatnil bonus správně, protože z hlediska měsíčního na něj měla nárok. Ale z hlediska ročního podmínku minimálního příjmu nesplnila, takže na něj nemá nárok. Pokud by daňové přiznání nepodávala, bylo by vše v pořádku a nic by se vracet nemuselo. Ale tím, že přiznání podala a chtěla zúčtovat celý rok, pak musí vyplacený bonus vrátit, protože z hlediska celého roku na něj není nárok. S tím nemá zaměstnavatel nic společného, je to vztah mezi poplatníkem a FÚ.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63729 příspěvků 3 inzeráty 18.04.18 13:22

@Hanula1212 A můžu ještě doplňující dotaz - pokud by požádala o roční zúčtování, tak by to dopadlo tak, že by nic nedostala a ani nic nevracela?

Hanula1212
Kelišová 5129 příspěvků 18.04.18 13:27

@j.a.n.i1 ano.

Závislačka 3439 příspěvků 5 inzerátů 18.04.18 14:41

Tak vám děkuji. Vim pro priste no. :nevim:
Taky tomu jsem vůbec nerozuměla. Ted jsem moudřejší

Hanula1212
Kelišová 5129 příspěvků 18.04.18 15:06

Ještě by byla jedna možnost. Ukecat paní na FÚ, aby to přiznání zrušila a čísla jednací si dala na něco jiného. Pokud teda nebylo přiznání podáno elektronicky. Ale je to hodně nestandartní postup.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Návorková o Dvořákovi: Předchozí zkušenosti s tancem jsou spíš na škodu!

Jak se dalo předpokládat, jako favorité postoupili do samotného finále... číst dále >

Eben s Kostkovou původně do StarDance nechtěli! „Když Marek řekl ano, šla jsem!“

Taneční soutěž StarDance u nás patří k nejúspěšnějším televizním pořadům.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >