Vrácení školkovného zamítnuto a vrácení bonusu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

novakova.t
Závislačka 3168 příspěvků 1 inzerát 18.04.18 12:03
vraceni skolkovneho zamitnuto a vraceni bonusu

Dobry den. Byla jsem na FU doložit všechny doklady. Účetní mi spocitala ze mi mají vracet okolo 10tis. Pani volala at se dostavim ze nárok na vrácení „skolkovneho nemam“ jelikož jsem mela malý prijem. Cca prez 40tis. Za pul roku. (holka casto marodila)Ze byl uplatnen daňový bonus zaměstnavatelem (byla jsem tam na HPP) tudíž mam 2,5tis jeste vrátit. Vůbec to nechápu ani mi to nevysvětlila…jen mi řekla tohle. Ma někdo nějakou zkušenost?

Reklama

Reakce:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 61877 příspěvků 3 inzeráty 18.04.18 12:19

@novakova.t NO, nárok na bonus na dítě máš pouze za předpokladu, že máš roční příjem alespoň ve výši poloviny minimální mzdy, což si podle toho, co píšeš nesplnila. Takže byla blbost podávat DP, kdybys to neudělala, tak sice nedostaneš to školkovné, ale nemusíš nic vracet.

novakova.t
Závislačka 3168 příspěvků 1 inzerát 18.04.18 12:25
@j.a.n.i1 píše:
@novakova.t NO, nárok na bonus na dítě máš pouze za předpokladu, že máš roční příjem alespoň ve výši poloviny minimální mzdy, což si podle toho, co píšeš nesplnila. Takže byla blbost podávat DP, kdybys to neudělala, tak sice nedostaneš to školkovné, ale nemusíš nic vracet.

Tak ale to by mi řekla účetní snad. Proto cucim…ta říkala ze nárok mam právě. Vyplnovala to ona

Hanula1212
Závislačka 4991 příspěvků 18.04.18 12:26

Tak to si vyřiď s účetní. @j.a.n.i1 má pravdu.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 61877 příspěvků 3 inzeráty 18.04.18 12:29
@Hanula1212 píše:
Tak to si vyřiď s účetní. @j.a.n.i1 má pravdu.

I když pokud to chápu správně, tak ji může tak maximálně vynadat, protože ofiko si to DP podávala sama, co?

Hanula1212
Závislačka 4991 příspěvků 18.04.18 12:32
@j.a.n.i1 píše:
I když pokud to chápu správně, tak ji může tak maximálně vynadat, protože ofiko si to DP podávala sama, co?

No já bych možná i přitvrdila :-)

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 61877 příspěvků 3 inzeráty 18.04.18 12:39

@Hanula1212 Počkej, ale zabít ji je trestný  :mrgreen:

Hanula1212
Závislačka 4991 příspěvků 18.04.18 13:02
@j.a.n.i1 píše:
@Hanula1212 Počkej, ale zabít ji je trestný :mrgreen:

Tak daleko bych nešla, ale za takovou radu by si zasloužila kopanec do…
Doufám, že si to přiznání nechala zaplatit.

Amys
Generální žvanilka 20661 příspěvků 18.04.18 13:09

Já tomu naštěstí vůbec nerozumím, ale když si jako laik přečtu, že byl daňový bonus uplatněn zaměstnavatelem, neměl by těch 2.5 tisíce tedy zaplatit ten zaměstnavatel?

Hanula1212
Závislačka 4991 příspěvků 18.04.18 13:16
@Amys píše:
Já tomu naštěstí vůbec nerozumím, ale když si jako laik přečtu, že byl daňový bonus uplatněn zaměstnavatelem, neměl by těch 2.5 tisíce tedy zaplatit ten zaměstnavatel?

Neměl. Ten uplatnil bonus správně, protože z hlediska měsíčního na něj měla nárok. Ale z hlediska ročního podmínku minimálního příjmu nesplnila, takže na něj nemá nárok. Pokud by daňové přiznání nepodávala, bylo by vše v pořádku a nic by se vracet nemuselo. Ale tím, že přiznání podala a chtěla zúčtovat celý rok, pak musí vyplacený bonus vrátit, protože z hlediska celého roku na něj není nárok. S tím nemá zaměstnavatel nic společného, je to vztah mezi poplatníkem a FÚ.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 61877 příspěvků 3 inzeráty 18.04.18 13:22

@Hanula1212 A můžu ještě doplňující dotaz - pokud by požádala o roční zúčtování, tak by to dopadlo tak, že by nic nedostala a ani nic nevracela?

Hanula1212
Závislačka 4991 příspěvků 18.04.18 13:27

@j.a.n.i1 ano.

novakova.t
Závislačka 3168 příspěvků 1 inzerát 18.04.18 14:41

Tak vám děkuji. Vim pro priste no. :nevim:
Taky tomu jsem vůbec nerozuměla. Ted jsem moudřejší

Hanula1212
Závislačka 4991 příspěvků 18.04.18 15:06

Ještě by byla jedna možnost. Ukecat paní na FÚ, aby to přiznání zrušila a čísla jednací si dala na něco jiného. Pokud teda nebylo přiznání podáno elektronicky. Ale je to hodně nestandartní postup.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Jde to!

Naučte se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy. Za dva... číst dále >

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Články z Expres.cz

Z oslavy narozenin se stal pohřeb, dívku zastřelili před nočním klubem

Eliana Ferreira Campos známá jako ‚Miss Barbye Marley‘ byla zastřelena před... číst dále >

Dara drtí Alagič i Rytmuse: Takto odpovídá na jejich zamilované fotky!

Koncem března Dara Rolins (45) a Patrik Rytmus Vrbovský (41) informovali o... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dress code nemusí být v létě peklo. Pět tipů, jak na něj vyzrát

Formální oblečení může být pro někoho v parném horku jako noční můra. Dlouhé... číst dále >

Svět mě dřív štval, dospěla jsem teprve nedávno, říká Simona Babčáková

Proměna herečky Simony Babčákové na blondýnu se promítla i do chování lidí... číst dále >

Reklama