Zpět do práce po mateřské

12
24.5.20 11:37

Vrácení z5 do prace z materske

Dobrý den chtěla bych se zeptat jsem na mateřské dovolené až do 30.11.2020 ale syna do školky davam už 1.9.2020.Do práce bych chtěla nastoupit 1.9.2020 ale před mateřskou jsem dělala na tři směnný provoz a chtěla bych vědět: Ma smlouva je na dobu neurčitou a chtěla bych vědět jestli mi můj zaměstnavatel může nařídit že se mam vrátit na tři směnný provoz nebo by mi měl vyhovět když potřebují jen na ranní směnu od 7-15:00 kvůli školce. Jestli mám nějaké pravo nebo ne. Dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

8449
24.5.20 11:43

Máš právo, pokud to provozní podmínky dovolují.
V praxi je to tak, že ty zažádáš a pokud on řekne, že nedovolují, tak máš smůlu. takže prakticky nevymahatelné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2530
24.5.20 12:07

Záleží na domluvě.. Ale jestli dítě nemáš zvyklé ve školce, může to být pro něj šok tam být od rána do odpoledne s cizími lidmi… Nehledě na ty nemoci ze začátku :think: tu práci bych si na pár týdnů odložila… A zvykala dítě postupně, pokud ho někdo nebude vyzvedávat dřív…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12
24.5.20 12:11

MackA159: No s tim ze by měl maly problém ve školce si nemyslím je rád mezi jinými dětmi a na učitelky si taky zvykne. Uvidime no.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2530
24.5.20 12:13
@andynka05 píše:
MackA159: No s tim ze by měl maly problém ve školce si nemyslím je rád mezi jinými dětmi a na učitelky si taky zvykne. Uvidime no.

Jak myslíš no.. Já mám v okolí právě zkušenost že se tam dávají děti postupně.. Ne že je tam hned strci na celý den :think: ale každý dite je jiný, třeba to bude ok :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11393
24.5.20 12:33
@andynka05 píše:
MackA159: No s tim ze by měl maly problém ve školce si nemyslím je rád mezi jinými dětmi a na učitelky si taky zvykne. Uvidime no.

Jo to jsem si taky myslela, že syn problémy mít nebude a skoro každý ráno až do Vánoc prořval a co dva tejdny byl dva týdny doma nemocnej, takže ten nástup 1. 9. do práce bych si fakt rozmyslela… taky jsem si to malovala v růžových barvách a byla to katastrofa, takže do práce nastupuju až od zítra zároveň s koncem rodičovské..

Jinak před rodičákem jsem dělala dvousměnnej a v práci mi jednu směnu umožnili tak, že to se školkou budu zvládat.. Ze zákona máš nárok na jednu směnu nebo zkrácenej úvazek.. I když v praxi to může být trochu horší a jak je psáno výše, pokud to provozní podmínky zaměstnavatele umožňují..

jo a ještě pokud máš nahlášenou rodičovskou v práci do 30. 11., tak tě zaměstnavatel ani 1. 9. vzít nemusí..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12
24.5.20 13:29

No když ho hlídá babička tak se vzdálim chvilku říká mama ale nakonec se přizpůsobí a zapomene.Je rád ve společnosti s dětmi rád si hraje s každým myslím že to půjde. Jeste pouvažuji že bych zůstala ještě měsíc doma jak to bude zvládat podle Vašich zkušeností a pokud nebude problém normálně nastoupím jestli bude problém nastoupím až v Prosinci dekujibza Vaše názory.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama