Vrácení zálohy na daň z příjmu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Dvořka
Kecalka 145 příspěvků 24.01.17 18:04
Vrácení zálohy na daň z příjmu

Ahoj, mám dotaz…vůbec tomu nerozumím, tak snad to popíšu jasně :o)…minulý rok mi skončil rodičák a nevzali mě zpět do práce. Podepsala jsem dohodu a dostala jsem odstupné. Bylo mi řečeno, že v příštím roce budu mít nárok na vrácení zálohy daně z příjmu (týká se to toho odstupného). Teď už jsem zaměstnaná jinde. Chci se zeptat, má s tím někdo zkušenost? Předpokládám, že bych si já měla podat daňové přiznání??? A do kdy tak musím učinit? Děkuji za info :o)

Reakce:

zudina
Ukecaná baba ;) 2169 příspěvků 24.01.17 18:10

Zeptej se sveho noveho zamestnavatele, ten by za tebe mel odvest danove priznani, ty akorat dodas potrebne dokumenty a podepises ten ruzovy formular. Probiha to nekdy ted.

vokishka
Extra třída :D 12746 příspěvků 24.01.17 18:17

Je to tak, měla byste se domluvit se současným zaměstnavatelem. Budete potřebovat potvrzení z minulého zaměstnání. Já i manžel už máme podepsáno.

Hanula1212
Kelišová 5103 příspěvků 24.01.17 18:25

Požádat zaměstnavatele o provedení ročního zúčtování, doložit potvrzení o zdanitelných příjmech z minulého zaměstnání. Nejpozději do 15.2. Nebo si vyžádat potvrzení o zdan. příjmech i od současného zaměstnavatele a podat si sama daňové přiznání.
Zaměstnavatel za nikoho daňové přiznání nepodává.

Pande
Kecalka 174 příspěvků 24.01.17 18:30

Pokud nemáš souběžné zaměstnání někde jinde, nebo si v průběhu minulého roku neměla souběžně 2 zaměstnání; nemáš žádnou další výdělečnou činnost nebo jiné příjmy vyšší než 6.000Kč; tak si můžeš požádat o zúčtování daně z příjmu u svého současného zaměstnavatele - tzv. růžový formulář.

předáš mu potvrzení o příjmech od předchozích zaměstnavatelů a případně doklady pro snížení daně - hypotéka, školkovné, penzijko…

Formulář musíš podpesat a odevzdat do 15.února, myslím, takže se zajímej teď :mavam:

Dvořka
Kecalka 145 příspěvků 25.01.17 20:31

Dekuji za rady, dnes jsem to v praci předala účetní, tak snad to bude OK.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže

Doba, kdy v žádné domácí lékárničce nechyběl klasický rtuťový teploměr, už je... číst dále >

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Články z Expres.cz

„Herečka“ Jiří Pomeje: Před fotografy se belhal, pak skotačil jako kozák

Dva dny byl nezvěstný a nikomu se neozýval. Jeho nejbližší trnuli strachy a... číst dále >

„Když chce, tak chce!“ Borkovec ukázal fotku jako důkaz o vztahu s Knechtovou

Petr Borkovec (18), známý coby problémový zajíček ze soutěže SuperStar,... číst dále >

Články z Ona Dnes

O holky se postarám, slíbil Mirek snoubence, která zemřela v den svatby

Simona zemřela pár hodin před vlastní svatbou a zoufalému snoubenci zůstaly... číst dále >

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >