Vrácení zboží kupujícímu přes internet

8
22.10.20 13:16

Vrácení zboží kupujícímu přes internet

Ahoj holky, měla bych dotaz. Tento týden v úterý jsem přes FB MarketPlace prodala dva roky starou zrcadlovku Nikon D5100. Pán si ji přijel koupit osobně, ukázala jsem mu, že vše je v pořádku, obsah balíčku, osobně jsme zkusili vyfotit pár fotek a zrcadlovka jela jak měla. Dnes mi po dvou dnech psal a posílal foto, že se mu při focení dělají na displeji vodorovné pruhy a na fotografiích taky a ptá se mě, co má dělat. Mě se s tím foťákem nikdy nic podobného nestalo, starala jsem se o něj jak o třetí ruku a v životě jsem ho nikde neťukla ani mi nespadl. Má právo na vrácení zboží a ode mě na vrácení peněz, když jsme spolu nesepsali žádnou smlouvu a o zboží dostal všechny informace? Díky za radu!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
301
22.10.20 13:23
@andee93 píše:
Ahoj holky, měla bych dotaz. Tento týden v úterý jsem přes FB MarketPlace prodala dva roky starou zrcadlovku Nikon D5100. Pán si ji přijel koupit osobně, ukázala jsem mu, že vše je v pořádku, obsah balíčku, osobně jsme zkusili vyfotit pár fotek a zrcadlovka jela jak měla. Dnes mi po dvou dnech psal a posílal foto, že se mu při focení dělají na displeji vodorovné pruhy a na fotografiích taky a ptá se mě, co má dělat. Mě se s tím foťákem nikdy nic podobného nestalo, starala jsem se o něj jak o třetí ruku a v životě jsem ho nikde neťukla ani mi nespadl. Má právo na vrácení zboží a ode mě na vrácení peněz, když jsme spolu nesepsali žádnou smlouvu a o zboží dostal všechny informace? Díky za radu!

Ty nejsi e-shop, ty jsi mu předvedla zboží, bylo v pořádku? Taky dělala na fotce pruhy? Já bych nevracela, třeba mu spadla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
22.10.20 13:24
@Jolka86 píše:
Ty nejsi e-shop, ty jsi mu předvedla zboží, bylo v pořádku? Taky dělala na fotce pruhy? Já bych nevracela, třeba mu spadla.

No já si to právě myslím.. Protože když jsem ji měla ty dva roky, nikdy s ní nic nebylo, vše ok, fotky nádherné a frčel jak měl. A to jsem fotila jak blázen. Takže na peníze zpět nárok nemá?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14595
22.10.20 13:25

No, pruhy většinou ukazují větší problém tak jak to popisuješ, tak to opravdu musíš řešit.

Pokud je pro tebe problém vrátit peníze, tak mu nabídni že uhradíš servis.

https://www.dtest.cz/…pouzite-veci

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
22.10.20 13:26
@Ou píše:
No, pruhy většinou ukazují větší problém tak jak to popisuješ, tak to opravdu musíš řešit.

Pokud je pro tebe problém vrátit peníze, tak mu nabídni že uhradíš servis.

https://www.dtest.cz/…pouzite-veci

Jenže když jsem mu foťák ukazovala osobně, žádné pruhy na něm nebyli, viděl to sám, zkoušeli jsme fotit a vše ok..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
301
22.10.20 13:27
@andee93 píše:
No já si to právě myslím.. Protože když jsem ji měla ty dva roky, nikdy s ní nic nebylo, vše ok, fotky nádherné a frčel jak měl. A to jsem fotila jak blázen. Takže na peníze zpět nárok nemá?

Ne, koupil opotřebované zboží, ale bude na tebe silně tlačit, že mu třeba peníze vrátíš, abys měla klid. Měl koupit nové zboží.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
22.10.20 13:28
@Jolka86 píše:
Ne, koupil opotřebované zboží, ale bude na tebe silně tlačit, že mu třeba peníze vrátíš, abys měla klid. Měl koupit nové zboží.

Nemůže na mě třeba podat žalobu nebo něco takového? Lidi jsou dneska svině…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8004
22.10.20 13:30

@andee93 nemá právo na vrácení peněz, ani kdyby tam ta vada už byla. Převzal to osobně, měl si to zkontrolovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
301
22.10.20 13:34
@andee93 píše:
Nemůže na mě třeba podat žalobu nebo něco takového? Lidi jsou dneska svině…

Za Kolik to koupil? Lidi jsou různí, u tebe fungovala, jemu dělá fleky? Divné, něco s tím udělal, teď chce odpovědnost hodit na tebe. Proto já bych použité věci neprodávala, pak se s někým otravovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8004
22.10.20 13:36
@andee93 píše:
Nemůže na mě třeba podat žalobu nebo něco takového? Lidi jsou dneska svině…

Nemůže. Resp. Hypoteticky může, ale prohraje. Není v pravu. Na secondhandovy prodej u fyzických osob se žádné reklamace nevztahují. Čistě teoreticky mohl mít doma stejný typ foťáku, ale vadný a předstírat, že vadný displej a vadné fotky jsou u toho tvého. Pak ti vrátí ten jeho vadný a nechá si vrátit peníze. Tím pádem přijde k funkčním foťáku zadarmo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
22.10.20 13:36
@Jolka86 píše:
Za Kolik to koupil? Lidi jsou různí, u tebe fungovala, jemu dělá fleky? Divné, něco s tím udělal, teď chce odpovědnost hodit na tebe. Proto já bych použité věci neprodávala, pak se s někým otravovat.

Prodala jsem mu to za 5500,–, ale byl naprosto v pořádku a sám to viděl. Jako zatím mi o žádné vrácení peněz nepsal, řekla jsem mu, ať to zkusí dát do servisu. Taky už to bylo naposledy, co jsem něco prodávala :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
22.10.20 13:38
@Hoa Mai píše:
Nemůže. Resp. Hypoteticky může, ale prohraje. Není v pravu. Na secondhandovy prodej u fyzických osob se žádné reklamace nevztahují. Čistě teoreticky mohl mít doma stejný typ foťáku, ale vadný a předstírat, že vadný displej a vadné fotky jsou u toho tvého. Pak ti vrátí ten jeho vadný a nechá si vrátit peníze. Tím pádem přijde k funkčním foťáku zadarmo.

Jejda vidíš, to mě ani nenapadlo 8o tak uvidím no, snad bude ten pán rozumný a pořeší si to sám, já mu žádné peníze vracet fakt nehodlám, když mám svědomí čisté.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
301
22.10.20 13:39
@Hoa Mai píše:

Vidím to stejně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8004
22.10.20 14:01

@andee93 hele, klid. Já prodávám hodně, hlavně věci po dětech, i ty dražší, jako třeba kočárek. A v drtive většině případů nemám problém. Ale jednou se mi stalo něco podobného u stupatka ke kočárku. Paní se mi ozvala po skoro půl roce, že ho doteď nepoužívala a že ji dělá neplechu. No… upřímně jsem ji řekla, že po půl roce s ni opravdu nic řešit nebudu, navíc si pro stupatko taky byla osobně, dávala jsem ji možnost si ho vyzkoušet, i s kocarem, i jsem s ní byla ochotná jít ven s naším dítětem, aby si to zkusila. Nechtěla - není můj problém. Mě stupatko žádnou neplechu nedělalo. Čistě teoreticky - i kdybys byla nepoctiva a prodávala věci s vadou, tak pokud si to zákazník převzal osobně a měl možnost zkontrolovat, nemůže ti nic. To je riziko bazarového obchodování.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2487
22.10.20 14:06

Na vraceni zbozi narok nema. Nevracej mu penize. A jen mimochodem - me kdyz fotak delal cary, tak byl v haji cip. Nikde jsem s fotakem nebouchla a tehdy byl nastesti jeste v zaruce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama