Vracení zboží po třech dnech

1550
18.7.13 16:55

Vracení zboží po třech dnech

Můj partner koupil ve středu držáky na kolo za 2.500 Kč. Dnes mi z práce volal, že známej mu je prodá za 1.000 ( samozřejmě ne funglovky ). Coz nám nevadi. Hlavne kdyz splní účel. Zitra je pojedu vrátit do obchodu a jde mi o to, zda ze zakona mám na to nárok. Držáky jsou originál zabalené. Vím, že ve velkých marketech můžete zboží vrátit do 14 dnu a bez udání důvodu. Nejsem si však jista zda je to pouze služba daného obchodu či je to ze zakona. Je mi totiž jasne, že se jim to moc líbit nebude, že je nechci ( ani jiné zboží ve stejne hodnote ). Chci vrátit peníze. Je to malinky obchudek, kde jsou radi za to že prodají i baterku. A chci byt připravena, aby mě neodpalkovali s tím že mám smůlu.
Děkuji za rady M. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

19559
18.7.13 16:57

Muzou te klidne odpalkovat, zadnou takovou povinnost nemaji. Ta lhuta plati jen u internetovych obchodu, kde zbozi neprebiras osobne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11692
18.7.13 16:58

Ne neni to ze zakona, to je dobra vule prodejce. V pripade eshopu by jsi na to mela pravo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1550
18.7.13 16:59
@mroe píše:
Muzou te klidne odpalkovat, zadnou takovou povinnost nemaji. Ta lhuta plati jen u internetovych obchodu, kde zbozi neprebiras osobne.

Hm, tak to jsem slyšet nechtěla… Takže záleží pouze na domluvě. A jak jsem již psala mám obavy, že to nedělají.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Panídokonalá
18.7.13 17:01

@Marion84
Zkusila bych to na city - že jsi to koupila španě, a pěkně je požádat o vracení peněz, rozhodně bych neříkala, že máš jiný.

Jak psaly holky, nárok na to nemáš :(.

• Nahlásit
  • Citovat
aminkadf
18.7.13 17:02

Záleží jak kdo… 14dní máš pri nákupu na netu. Jinak my co si pamatuju, tak kydž jsi přišla do 7dnu od data nakoupení, tak zboží akorat vymenit za jiné a pokud bude prodejce ok tak vrátí peníze… zkus to uhrat jako nevhodný dar nebo, že velikost nesedí

• Nahlásit
  • Citovat
K-Black
18.7.13 17:11

@Marion84 já bych to zahrála, že jsem hloupá ženská, spletla jsem to, nesedí to atd. hlavně neříkat že máš jiný, prostě nešťastná blbka, pokud jsi blond je to výhoda ;)

• Nahlásit
  • Citovat
19559
18.7.13 17:11

No, muzes jedine poprosit, nic jineho ti nezbyva, byla to vase volba a oni nemaji zadny duvod vam penize vracet.
Ze jsi tohle nechtela slyset sice chapu, ale oni jsou v pravu, takze zadne sceny nedoporucuju. Mozna ti nabidnou vymenu, tak bych nejspis na jejich miste udelala ja.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1550
18.7.13 17:12

@Panídokonalá @aminkadf přítel mě tam prave posílá že jsem těhotná že budou na mě hodny atd… Coz si myslím že ne… No budu jim muset říct že koupil blbou velikost ale aby nám je nechtěli vyměnit nebo já nevím taky se mi jim nechce říkat že máme jiny… :zed: hlavne že jsem mu to říkala nekupuj to… Samozřejmě že je odpoledne koupil, večer mi to řekl Chlap, jasnej chlap, Kterej dělá všechno hrrr… Kdybych to byla já… :pocitac:

Příspěvek upraven 18.07.13 v 17:14

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26100
18.7.13 17:12
@mroe píše:

my jsme to kdysi řešili na mall.cz a na vrácení máš právo i když zboží přebíráš osobně… :nevim: aspoň u nich to tak bylo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Panídokonalá
18.7.13 17:15

@Marion84
Nejlepší by bylo, kdyby tam byl jiný prodavač, aby si nepamatoval přítele. Ať ti popíše prodávajícího, a když tam bude někdo jiný, pak si vymysli cokoliv, a využij těhotenství :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
1550
18.7.13 17:16

No prave… Nabídnou něco jiného, ale já nic nepotrebuju… :,( kort s cyklosportu… :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Panídokonalá
18.7.13 17:18

Tomu se musíš bránit, že jsi koupila něco jiného a přítel je teď na služebce, jetsli by to vzali zpět, že až se přítel vrátí, že koupí to pravé :think:

• Nahlásit
  • Citovat
1550
18.7.13 17:20

@Panídokonalá no on jE tam jen jeden a je to i majitel… A celkem nepříjemnej typek jakmile nemáš kolo za víc jak deset tisíc a chces ho nechat před sezonou seridit, tak ti dá najevo, že jako takovy odstrkavadlo serizovat nemá ani cenu… Nechápu proc tam šel… :nevim: Ještě to tam maj natáhlý ty ceny… Takovej namyšlenej židák… :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.7.13 17:25

To je ale jen převzetí věcí, tohle bylo zakoupené, zákazník si prohlédl, souhlasil, zakoupil. Dělala jsemm vedoucí v obchodě a nárok na to nemá. Když je obchodník „hodný“ nabídne výměnu za něco jiného, což většinou nikomu problém nedělá.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama