Vrací se vám záněty močáku?

Anonymní
9.2.20 17:22

Vrací se vám záněty močáku?

Ahoj holky, po 2-3 letech klidu jsem opět schytala zánět močáku. Bohužel jsem hodně nastydla. Práve dříve jsem na to docela trpěla, měla jsem ho za jeden rok asi 3× + jednou kvuli extrémní bolesti hospitalizace. Měla jsem nejsilnější ATB a od tý doby NIC. Mám ted hrůzu, že se mi to bude vracet zas. Je to pro mě uplně nejhorší co může být, to vám popisovat asi nemusím. Trpíte na to taky? Vrací se vám? Bojím se abych nemela chronický zánět.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

13318
9.2.20 17:33

Když to pořádně přeléčíš antibiotiky a vyležíš doma, vracet se to nebude. Velmi často se tato věc vrací těm, které to přechází, chodí do práce s antibiotiky atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.2.20 17:35

@nozu Nooo plánovala jsem to :oops: Ale ano, opravdu to radsi podcenovat nebudu..Mě doktorka dneska na pohotovosti rekla ze pry jak se budu citit, ze to je na mě :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
1355
9.2.20 17:46

Pokud jsou příčinou mykoplasma, ureaplasma nebo ricketsie vracet se to bude jestli nebere ATB citlivé na tyto patogeny i Tvůj přítel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1007
9.2.20 17:47

@nozu to neni uplne pravda. Me se vraci, i kdyz se lecim urputne. Nekdo ma k recidivam mocovych cest proste sklony :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.2.20 17:48
@Pajik 76 píše:
Pokud jsou příčinou mykoplasma, ureaplasma nebo ricketsie vracet se to bude jestli nebere ATB citlivé na tyto patogeny i Tvůj přítel.

Ja mela vsechny hodnoty v pohode, jenom velmi vysokou hodnotu leukocytu

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
9.2.20 17:48
@Kolarkaa píše:
@nozu to neni uplne pravda. Me se vraci, i kdyz se lecim urputne. Nekdo ma k recidivam mocovych cest proste sklony :?

A jak casto?

• Nahlásit
  • Citovat
1355
9.2.20 17:57
@Anonymní píše:
Ja mela vsechny hodnoty v pohode, jenom velmi vysokou hodnotu leukocytu

Tohle co píšu jsou tzv. SDT a dají se zjistit POUZE ze stěru z čípku, dělal Ti GynDR stěr??? Pokud ne, klidně to v sobě máš, a pokud nebereš ATB s účinnou látkou azitromycin, tak to nezlikviduješ.
Takhle už to pomohlo mnoha holkám, že si konečně nechaly udělat stěry při recidivách…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1007
9.2.20 18:03
@Anonymní píše:
A jak casto?

Casto. Cca pred 3mi lety ATB tak 4-5× za rok. Pak jsem otehotnala, 2 roky klid, loni najednou znovu. Zari zanet -ATB, rijen to same, listopad to same. Vzdy po styku do 2 dnu. Manzel posilal moc do laborky, uplne v poradku. Dodam ze ATB jsem mela po predchozich kultivacich, a nasledne po dobrani ATB opet kultivace - moc cista a do mesice novy zanet. Na gynde v poradku (ster na urea a mykoplasmata, chlamidie negativni). Dopadlo to tak, ze mi urolog napsal Furolin po styku a prosinec a leden ok. Obcas me „pali“ nekde vevnitr mocove trubice, ale moc dle kultivace cista. Sono mocaku a ledvin ok. Beru preventivne lichorerisnici a vyrobky od Diochi. Hodne piju. Doufam, ze to proste zase odezni.
Urolog rikal, ze zeny v produktivnim veku na to vraceni zanetu bohuzel trpi, ze po jednom zanetu je ten mocovy mechyr „slaby“ a velice snadno (napr. stykem) se poskodi znovu, protoze zanet je sice ATB prelecen, ale stena mechyre je proste slaba, poskozena..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1355
9.2.20 18:11
@Kolarkaa píše:
Casto. Cca pred 3mi lety ATB tak 4-5× za rok. Pak jsem otehotnala, 2 roky klid, loni najednou znovu. Zari zanet -ATB, rijen to same, listopad to same. Vzdy po styku do 2 dnu. Manzel posilal moc do laborky, uplne v poradku. Dodam ze ATB jsem mela po predchozich kultivacich, a nasledne po dobrani ATB opet kultivace - moc cista a do mesice novy zanet. Na gynde v poradku (ster na urea a mykoplasmata, chlamidie negativni). Dopadlo to tak, ze mi urolog napsal Furolin po styku a prosinec a leden ok. Obcas me „pali“ nekde vevnitr mocove trubice, ale moc dle kultivace cista. Sono mocaku a ledvin ok. Beru preventivne lichorerisnici a vyrobky od Diochi. Hodne piju. Doufam, ze to proste zase odezni.
Urolog rikal, ze zeny v produktivnim veku na to vraceni zanetu bohuzel trpi, ze po jednom zanetu je ten mocovy mechyr „slaby“ a velice snadno (napr. stykem) se poskodi znovu, protoze zanet je sice ATB prelecen, ale stena mechyre je proste slaba, poskozena..

Na tuhle diagnostiku je kultivace moči málo, tam se tyhle potvory neukážou, jak jsem psala - stěr z čípku nebo prostatický sekret po masáži prostaty u urologa ale to je bolestivé.
Obecný postup - stěr z čípku, kultivace, a většinou Azitomycin. Oba partněři. Furolin je na běžné patogeny, ale ne na tyhle STD o kterých jsem psala.

Nemusíte je mít, ale můžete, je to běžné.

Jen Vám radím jak se toho zbavit, dělejte co myslíte…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1007
9.2.20 18:13

@Pajik 76 vzdyt jsem psala ze mi to delal gynekolog s je to negativni

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1355
9.2.20 18:17

@Kolarkaa Sem přehlédla, omlouvám se.
Tak berte jetšě denně silnějšá kvalitní brusinky (Swiss třeba) a po styku se VŽDy vymočte, to pomáhá. Vrací se to a je to hodně spojené s drážděním uretry (sexem) a nižším příjmem tekutin.

Jinak pro zakladatelku - určitě Ti stěry.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1007
9.2.20 18:24

@Pajik 76 jj vycurat pred i po, dodrzuji.. brusinky beru „v zachvatu“, je fajt ze bych je mohla nasadit i jako prevenci

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
934
9.2.20 18:30

I mě se jeden čas neustále vracel. U mě to bylo horší, 14 dní ATB pak týden klid a opět zánět. Moje dr to nechtěla řešit a nestále mi dávala další atb. Objednala jsem se sama na urologii ale všechny vyšetření v pořádku. Doporučil mi vitamíny urovaxom a fakt to přešlo. Je pravda že jsem ještě tak po dalších dvou letech přelécila ureaplasmu a od té doby žádný zánět.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1007
9.2.20 18:33

@Jessica4 jo, urovaxom mi pomohl pred temi 3lety… to je fakt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu