Vracime se ze zahranici, odklad prvni tridy, DYsfazie

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
2712
2.1.22 07:53

Vracime se ze zahranici, odklad prvni tridy, DYsfazie

Ahoj,

Zijeme v zahranici, syn tu chodi od 3 let do skolky, ted ma 6, ale bohuzel druhy jazyk vazne. Jsme ceska domacnost, syn ma logopedii a vse, ale proste mluvi blbe jak cesky tak jazykem zeme, kde zijeme, tu se k tomu stavi stylem, no je divny, ze nemluvi, ale je cizinec..byli sme na neuro, usnim a vse ok. U psychologa podrzreni na dysfazii a mozne i adhd, koncentrace spatna, to bylo v cesku, jak rikam, tu to skoro nehroti, jen mi ve skolce oznamili, ze pujde urcite do nulteho rocniku, v zari ma jit do skoly. Jenze ta rec, je tu dost deti cizincu a vsechny mluvi krasne, dokonce preferuji tu druhou rec a nas syn nemluvi poradne ani cesky.

Tak uvazujeme o navratu, ze by mel jen cestinu. Jenze nevim co zaridit, uz tak je tezke vse opustit, vypoved z bytu, prace, najit oraci v cesku, bydleni, skolku, skolu..nevim, kde budeme bydlet, urco Praha, ale kde..nevim, urcite potrebuje odklad, jak se to resi, kdyz se vracime z ciziny. Vlastne nevim, kde zacit ani..

Pokud je to dysfazie, tak nevim, 2 jazyky asi neda, hlavne se muzou objevit ruzne dys ve skole a nase nemcina je spatna, resp muz pouziva v praci jen aj a ja umim lrpe aj tez, i kdyz se tu nemecky domluvim a pracuji v nj tak na toto si netroufam..tu me prekvapil pristup, berou nas jako cizince a bud to dite da nebo ne, ja se snazim rouhodnout nejlepe pro dite a vubec nevim..furt jsem slysela, potrebuje cas a nic..ten druhy jazyk ho brzdi..

Musime se rozhodnout co nejdriv, takze kdybychom se vraceli a dite ma jit do skoly, e neni zrale, jak resit odklad, kdyz v cesku neni ve skolce nikde..mAte nekdo zkusenost?

Pise a kamaradka z meho uctu, nema tu ucet, ja sama taky ziju v AT, ale poradit neumim, mam dceru a ta s reci problem mela zezacatku, ale uz se chytla, chlapecka znam a myslim, ze tam neni opozdeny vyvoj reci, spis ta dysfazie, hodne spatna artikulace, vynechava spojky, predlozky, nesklonuje, tvori vety stylem ze dava slova jen vedle sebe plus je i vyvojove hodne na houpacce, co jsem cetla o dysfazii, fakt sedi..To jsem chtela jen doplniz.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11736
2.1.22 08:52

A co na to říká ta psycholožka? Je to blbá situace, dítě je v zemi opravdu cizinec, vyrůstá v rodině, kde se mluví jinou řečí. Doktor jeho vývoj řeči prostě optimálně posoudit nemůže a od toho se odvíjí i zbytek. Pokud je to opravdu tak špatné, volila bych návrat. Brzy totiž k těm třem jazykům přibyde další. Zkusila bych ale ještě znovu psycholožku v ČR a situaci s ní probrala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8662
2.1.22 09:03

Pokud jste česká domácnost, synovi je 6 let a nezvlá mluvit dobře ani česky, tak to spíš vypadá na nějaký problém. A máš pravdu, že s vadou řeči, možným ADHD, by mu bylo lépe, kdybyste se vrátili zpět.
Když zůstanete v cizí zemi, tak pro něj bude obtížné se jakkoli zařadit. Nevěřím, že by najedou za rok v nultém ročníku udělal takový pokrok, že by vše dohnal.
V čechách budete pilovat češtinu pod vedením odborníka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.1.22 09:26

Já bych zůstala a trénovala češtinu a němčinu. Pokud má dysfázii, chce to pravidelně s dítětem cvičit logopedii a nenechávat to jen na logopedovi, ADHD vám to kazí. Tu pozornost a hyperaktivitu bych upravila medikací. Od té doby, co mají mé děti na ADHD medikaci, šli neuvěřitelně dopředu.

• Citovat
  • Nahlásit
14578
2.1.22 09:52

Tyjo, to je situace, vůbec nezávidím. Já jsem sama zvazovalq odejít, ale tohle he přesně to, čeho bych se bála. Prostě pořád cizinci.

Bud tvrdé makat s dítětem a zůstat v Německu, nebo si to trošku zjednodušit návratem sem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.1.22 09:55
@astoret píše:
Ahoj,

Zijeme v zahranici, syn tu chodi od 3 let do skolky, ted ma 6, ale bohuzel druhy jazyk vazne. Jsme ceska domacnost, syn ma logopedii a vse, ale proste mluvi blbe jak cesky tak jazykem zeme, kde zijeme, tu se k tomu stavi stylem, no je divny, ze nemluvi, ale je cizinec..byli sme na neuro, usnim a vse ok. U psychologa podrzreni na dysfazii a mozne i adhd, koncentrace spatna, to bylo v cesku, jak rikam, tu to skoro nehroti, jen mi ve skolce oznamili, ze pujde urcite do nulteho rocniku, v zari ma jit do skoly. Jenze ta rec, je tu dost deti cizincu a vsechny mluvi krasne, dokonce preferuji tu druhou rec a nas syn nemluvi poradne ani cesky.

Tak uvazujeme o navratu, ze by mel jen cestinu. Jenze nevim co zaridit, uz tak je tezke vse opustit, vypoved z bytu, prace, najit oraci v cesku, bydleni, skolku, skolu..nevim, kde budeme bydlet, urco Praha, ale kde..nevim, urcite potrebuje odklad, jak se to resi, kdyz se vracime z ciziny. Vlastne nevim, kde zacit ani..

Pokud je to dysfazie, tak nevim, 2 jazyky asi neda, hlavne se muzou objevit ruzne dys ve skole a nase nemcina je spatna, resp muz pouziva v praci jen aj a ja umim lrpe aj tez, i kdyz se tu nemecky domluvim a pracuji v nj tak na toto si netroufam..tu me prekvapil pristup, berou nas jako cizince a bud to dite da nebo ne, ja se snazim rouhodnout nejlepe pro dite a vubec nevim..furt jsem slysela, potrebuje cas a nic..ten druhy jazyk ho brzdi..

Musime se rozhodnout co nejdriv, takze kdybychom se vraceli a dite ma jit do skoly, e neni zrale, jak resit odklad, kdyz v cesku neni ve skolce nikde..mAte nekdo zkusenost?

Pise a kamaradka z meho uctu, nema tu ucet, ja sama taky ziju v AT, ale poradit neumim, mam dceru a ta s reci problem mela zezacatku, ale uz se chytla, chlapecka znam a myslim, ze tam neni opozdeny vyvoj reci, spis ta dysfazie, hodne spatna artikulace, vynechava spojky, predlozky, nesklonuje, tvori vety stylem ze dava slova jen vedle sebe plus je i vyvojove hodne na houpacce, co jsem cetla o dysfazii, fakt sedi..To jsem chtela jen doplniz.

Zakladatelko,
synovec má takové vývojovou dysfázii. A udělal velký prokrok. Chodil do nultého ročníku, k psycholožce, na logopedii. Ale předem říkám, že je to hodně náročné, protože cvičit se musí pravidelně denně. Dostal i speciální slabikář, aby se zvládl naučit číst, měl to trénovat ještě před školou, protože tempo školní výuky čtení by nezvládl. Teď čte krásně, skoro nejlépe z celé třídy. Hodně mu pomohla tato metoda: http://www.elkonin.cz/

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat