Vrátí mi peníze při odstoupení od kupní smlouvy?

97
13.5.20 17:33

Vrátí mi peníze při odstoupení od kupní smlouvy?

Ahoj holky,
mám jeden dotaz. Koupila jsem malému přes e-shop postel z masivu, ale vzhledem ke stavu v jakém přišla jsem se rozhodla pro odstoupení od smlouvy prostřednictvím emailu (jejich obchodní podmínky) a odstoupení bylo od prodejce plně akceptované. Chtěli tam napsat i číslo účtu pro vrácení peněz, tak jsem ho tam napsala, ale spletla jsem jednu číslici. Moje blbost vím… Postel jsem jim předala osobně a po přečtení lejsta, které mi bylo dáno v prodejně jsem to zjistila, hned přepsala a zároveň o tom informovala hned i zaměstnance, kteří postel prebirali. Potom ještě ten den jsem jim psala email se správným číslem účtu, ale od té doby se mi nikdo neozval, žádná reakce, prostě nic. To bude 14 dní, ale pochybuji, že mi peníze pošlou, protoze jeden z toho obchodu řekl, že peníze bych měla mít na účtu do týdne a ten druhý prohlásil, něco ve smyslu že je to moje blbost, že jsem tam zadala špatnou číslici.
Je nějaká možnost abych ty peníze dostala zpět? Na koho se mám obrátit? Mám vůbec nárok na vrácení peněz, když jsem tam zadala špatné číslo účtu, ale při předávání zboží hned opravila?
Všem předem moc děkuji za odpověď. Štve mě to a nejradši bych si nafackovala. Vím…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

17167
13.5.20 17:39

A kdyz si to opravila, tak uz ty penize byly poslané? Ono to totiz jinak trva, pokud to cislo účtu co jsi zadala, bylo platné, tak poslali penize nekomu jinemu a musi reklamovat tu platbu v bance a az se vrátí peníze jim, tak ti je muzou poslat zpatky :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
13422
13.5.20 17:40

No tak tam zavolej. Samozřejmě že máš nárok na vrácení peněz, zejména když si je na to upozornila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
883
13.5.20 17:40

Proč tam nezavoláš, že Ti peníze stále nepřišli? Nevidím důvod, proč by Ti peníze neměli vrátit jen z toho důvodu, že jsi spletla číslo účtu, které si hned na to opravila. Zavolala bych tam

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59332
13.5.20 17:41

@Kitia1 jasně, že máš nárok na vrácení.. Ale.. Pokud už odeslali, buď je dobrá varianta, účet neexistuje a jim se to vrátí, pak je špatná.. Účet existuje a dotyčný to vracet nechce.. Takže se to celé protáhne.. Prostě od nich zjisti, zda peníze už poslali. Lhůta na vrácení peněz je 30 dní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23604
13.5.20 17:43

Kontaktuj telefonicky obchod. Měly by se jim peníze vrátit na účet a pak není problém, aby ti je přeposlali.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
97
13.5.20 19:46

@Kriss Tina
Od smlouvy jsem odstoupila 28.4. tím, že jsem jim zaslala email se špatným číslem účtu a ještě ten den mi odepsali, že to skceptovali. Zboží jsem jim osobně vracela na místo jimi určené 30.4. a tam opravila i nahlasila číslo účtu při předávání zboží. V obchodních podmínkách mají, že peníze mají vrátit do 14 ti dnů po převzetí zboží, tak se bojím, aby tu částku neposlali na to špatné číslo účtu a nebo dokonce vůbec :think: :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17167
13.5.20 19:48

@Kitia1 no tak neni nic snazšího než tam zavolat co se děje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama