Vrátí mi přeplatek na daně, když mám exekuci?

25
3.4.21 19:31

Vrátí mi přeplatek na daně, když mám exekuci?

Dobrý den, chtěl bych se zeptat podával jsem daně sám, mají mi vrátit 29t Kč a přeplatek bude vracet na ne na mě psaný účet, můžou na to exekutoři? Děkuji za odpovědi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4793
3.4.21 19:34

@Darkous Přeplatek na daních nemáte dostat. Správný EX úřad si to hlídá. A přeplatek jde na stranu exekutora.
To je správný a logický postup.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20747
3.4.21 19:36
@Maja25 píše:
@Darkous Přeplatek na daních nemáte dostat. Správný EX úřad si to hlídá. A přeplatek jde na stranu exekutora.
To je správný a logický postup.

no ona se to snaží občůrat tím cizím účtem, ale tak snad FÚ není hloupý a přijde na to
@Darkous aby se pak ten známý-á s tím cizím účtem, co ti propůjčí, nedivil, až mu ho obestaví exekutor

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25
3.4.21 19:37

@Maja25 I když jsou to daně za manželku a za syna? Protože bez těch peněz co mají vrátit skončíme asi na ulici. Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25
3.4.21 19:39

@stinga Exekutor nesmí zablokovat účet vedený na osobu, která nemá žádný účet, to je blbost že? :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
850
3.4.21 19:51
@Darkous píše:
@Maja25 I když jsou to daně za manželku a za syna? Protože bez těch peněz co mají vrátit skončíme asi na ulici. Děkuji

A proč jste nechali dluhy dospět až do exekucí?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4254
3.4.21 19:53
@Darkous píše:
@Maja25 I když jsou to daně za manželku a za syna? Protože bez těch peněz co mají vrátit skončíme asi na ulici. Děkuji

Ano, i když. Dříve nebo později byste ty peníze, které si vezmou z přeplatku, stejně museli zaplatit. Je třeba tu bytovou situaci řešit jinak než spoléháním na přeplatky z daní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7404
3.4.21 19:54
@Darkous píše:
@stinga Exekutor nesmí zablokovat účet vedený na osobu, která nemá žádný účet, to je blbost že? :?

Přečti si to ještě jednou co jsi napsal :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
75761
3.4.21 19:57
@Darkous píše:
Dobrý den, chtěl bych se zeptat podával jsem daně sám, mají mi vrátit 29t Kč a přeplatek bude vracet na ne na mě psaný účet, můžou na to exekutoři? Děkuji za odpovědi.

Mohou, pokud se vcas ozvou financaku, tak jim to rovnou posle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17495
3.4.21 19:58
@Cenarius píše:

Asi myslel, že ta osoba nemá dluh, ne účet.

A nebo, že on nemá účet? Ten dlužník?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
75761
3.4.21 19:59
@Cenarius píše:

Tak v principu ma pravdu, neco co neexistuje, opravdu zablokovat nemohou :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17495
3.4.21 19:59

Nejsem odborník, ale řešili jsme to u paní v práci.
Exekutor si to automaticky vzal. O účet vůbec nejde, jde o osobu, která daňové prohlášení podávala. Takže jo, strhnou. Pokud se přihlásí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.4.21 20:17

@Darkous Finančáku se dotahuje ze základních registrů, že je daňový subjekt v insolvenci. Jak moc je to spolehlivé, to nevím, třeba se tím dá proklouznout nějakým nedopatřením v administrativě. Ale ošetřené to mají.

• Citovat
  • Nahlásit
62830
3.4.21 20:19

@Darkous sebere to exekutor

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7404
3.4.21 20:20
@j.a.n.i1 píše:
Tak v principu ma pravdu, neco co neexistuje, opravdu zablokovat nemohou :mrgreen:

Tož, ale kam nakonec ty peníze chce poslat, je otázka za zlatého bludistaka. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat