Vrátí nám daně, když máme na FÚ dluh?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  30.04.18 10:48
Vrátí nám daně,když máme na fú dluh??

Prosím moc o radu, nechci volat na fú a otravovat úřednici, ale manžel mi teď řekl že úklidu dikladů zjistil, že vloni nezaplatil dan z nemovitosti 168Kč.
cca v půlce dubna, chtěl fú donést čestné prohlášení, že nemá žádný účet.ˇUřednice říkala že jinak je vše v pořádku.

Mají nám vracet skoro 33 tisíc. Strhnou si to? Nebo daně nevyplatí? Já tam hned ve středu pojedu, ale pokud máte někdo zkušenost? Děkuji

Reklama

Reakce:

Ketris
Echt Kelišová 8521 příspěvků 30.04.18 10:50

Tak to nepocitejte, ze vam dane vrati, strhnou si to ;)

Uživatel je onlineterinka4444
Hvězda diskuse 64218 příspěvků 30.04.18 10:52

Je divný, že by to finančák rok neřešil, já to jednou udělala a řešili to tedy fest, přišel doporučená dopis s výzvou k okamžitému zaplacení. Jinak, i kdyby si to strhli, tak je to 168 korun, plus možná nějaké penále a poplatek pětistovku nebo tak něco, určitě vám kvůli tomu neseberou 33000

Anonymní  30.04.18 10:54
@terinka4444 píše:
Je divný, že by to finančák rok neřešil, já to jednou udělala a řešili to tedy fest, přišel doporučená dopis s výzvou k okamžitému zaplacení. Jinak, i kdyby si to strhli, tak je to 168 korun, plus možná nějaké penále a poplatek pětistovku nebo tak něco, určitě vám kvůli tomu neseberou 33000

Opravdu nic nepřišlo, my si všechnu poštu přebíráme a dluhy jinde nemáme :oops:

Ketris
Echt Kelišová 8521 příspěvků 30.04.18 10:54

@terinka4444 To by ses prave divila, kamaradce udelali to same :?

Hvězda diskuse 64218 příspěvků 30.04.18 10:56
@Ketris píše:
@terinka4444 To by ses prave divila, kamaradce udelali to same :?

co, že jim kvůli 160korunám zabavili 33000.

LimitedEdition
Zasloužilá kecalka 810 příspěvků 30.04.18 10:58

Strhnou si to a zbytek vyplatí. Manželovi letos udělali to samé. Přišel mu dopis, že přeplatek daně byl ponížen o příslušnou částku a zbytek vyplatí. Akorát, že jemu to stáhli za věc, kterou má uhrazenou a má i od toho doklad o zaplacení, takže bude žádat navrácení.

Hvězda diskuse 64218 příspěvků 30.04.18 10:58
@Anonymní píše:
Opravdu nic nepřišlo, my si všechnu poštu přebíráme a dluhy jinde nemáme :oops:

no je pondělí, zajdi na finančák, doplaťte to na pokladně a je to. Peníze byste měli mít už na účtu, pokud je pozdrželi kvůli dluhu, je potřeba komunikovat, určitě vám je neseberou.

Anonymní  30.04.18 11:04

Zajedu tam ve středu a uvidím, mám fu 30km od nás. A zaplatim to uvidíme. Fakt se mi tam nechce volat a otravovat je stím, asi toho mají sami dost.
Ještě i kdyby si to strhli musí ten přeplatek vrátit do termínu? My je máme mít složenkou ne na účet…

Anonymní  30.04.18 11:20

Ahoj, FU si ten dluh prevede a zbytek ti vyplati. Pokud se jedna opravdu jen o dluh 168 Kc, tak by urok nemel byt za ten rok nejak vysoky ( prevadi se dluh vc. uroku z prodleni, ale mam dojem, ze do 50 Kc se ani nevymeruji). Urednice vam mela spravne poslat vyzvu k uhrade, ale co si pamatuju, tak do 200 Kc jsem spis jenom telefonovala ( interni narizeni kvuli poplatkum s tim spojenym). Pokud tedy celkovy dluh nepresahnul 200 Kc, tak Vam dopis prijit nemusel. A pokud manzel neuvedl kontakt na sebe tak urednice jen vyckava, aby mohla poslat vyzvu. Termin pro vraceni by mel byt dodrzen, letos je to mam dojem do 2.5., ale zalezi na poste, kdy vam doda slozenku. Anonym kvuli zamestnani.

Anonymní  30.04.18 11:21

Jo a ted uz nema cenu dluh doplacet, protoze vznikne na dani z nemovitosti preplatek. Interni prevod uz by mel byt davno schvaleny.

Anonymní  30.04.18 11:33
@Anonymní píše:
Jo a ted uz nema cenu dluh doplacet, protoze vznikne na dani z nemovitosti preplatek. Interni prevod uz by mel byt davno schvaleny.

Tak děkuji moc za radu. Počkám jestli přijde složenka. Vždy chodila do 25 :nevim:

Anonymní  07.05.18 16:34

Tak složenka nedorazila. Paní mi navíc dnes odepsala že bylo 30.4. odeslané rozhodnutí o vrácení přeolatku doporučeně, ale na poště ´dopis není. Dovolat se ji nelze a manžel přijede ve středu.
Prosím nevíte co bude vtom rozhodnutí, napsala že je nutné si ho vyzvednout. Děkuji

frame
Kecalka 264 příspěvků 07.05.18 16:53

Zkusila bych zajit znovu na postu, at to zkusi dohledat. Podle me v tom dopise bude, ze se preplatek na dani ponizil o tu dluznou castku, pripadne o nejake to penale.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tak vypadá sex v těhotenství: Realita plná humoru

Čeká vás 9měsíční jízda, nebo bude sex v těhotenství nanic? Těžko předvídat... číst dále >

Za větší šanci na dítě si ženy připlácí až desetitisíce

Třikrát a dost. Respektive tři (v určitých případech až čtyři) pojišťovnou... číst dále >

Články z Expres.cz

Jak si Meghan Markle vede u královny Alžběty? Dovoluje jí víc než Kate?

Ačkoliv z minulosti britská královská rodina nemá s rozvedenými Američankami... číst dále >

5 důvodů, proč by to měl Červenka zabalit a reprezentaci zamávat

Další velký turnaj a další propadák. Roman Červenka měl být na letošním... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pět pádných důvodů, proč by každá žena měla častěji masturbovat

Ať už žijete v partnerském vztahu, nebo jste zrovna sama, měla byste si podle... číst dále >

V druhé půli života jsou muži na ženách citově závislí, říká psycholog

Krize rodiny je podle psychologa Jeronýma Klimeše zákonitá a - jak dokládá... číst dále >

Reklama