Vrátil se s tříletou ve 22 hodin

Anonymní
6.6.21 00:09

Vrátil se s tříletou ve 22h.

Ahoj, jak byste, prosím, reagovali a co si myslíte o následující situaci. Byli jsme s manželem domluveni, že odpoledne vyzvedne dcerku u rodičů na vezme ji na hřiště, večer sami dva budeme grilovat. Dcerka běžně chodí spát okolo 19 h. Je po sedmé, volám mu, telefon nebere. Ok, je ještě pěkně, tak se zdrželi. Je osm, oni nikde. Začínám být nervózní, asi v devět volám dvěma kamarádům, u kterých by se pravděpodobně zasekl. Není tam. Už je tma a já mám nervy na pochodu. Kdyby byli v pořádku, tak se snad normální člověk ozve, obzvlášť, když má u sebe dítě. Abych to zkrátila. Vrátili se živí a zdraví po 22hod. Dcerka si prý hrála u někoho na zahradě a on si nechal telefon v autě někde opodál. Nechtěl od ní pro telefon odcházet. Jsem na manžela strašně naštvaná. Měla jsem strašný strach. Budu to s ním řešit zítra. Podle mého se měl jakkoli ozvat (neměla bych problém), nebo prostě jít rozumně domů. Řekla jsem mu, že taková situace se nesmí opakovat a že to bylo strašně nezodpovědné. On, že jsem to svou reakcí (podrážděný tón) dcerce pokazila. Jak jsem ji objala začala jsem brečet, a to nejsem plačka. Prostě jsem fakt měla strach. Jsem hysterka? Jak byste to zítra řešili? Díky, že tady můžu upustit páru.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12462
6.6.21 00:12

Nevěříš mu, no. Ale trochu chápu, bylo to dost pozdě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.6.21 00:17

@eva valoi Nevím, jestli je to o důvěře. Spíš mě zarazila bezprostřední nulová sebereflexe. Jak by bylo jemu v mě situace? Už jsem je fakt viděla někde ve škarpě.

• Citovat
  • Nahlásit
1619
6.6.21 00:24

Vyřešila jsi to jasně. Vše potřebné jsi řekla. Už bych se k tomu nevracela

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2974
6.6.21 00:25

Kdo byl ten nekdo, u koho se zasekli? Ja jsem horka hlava a hned po jejich prichodu bych silene nadavala. Jak se jinak manzel chova a jak je zodpovedny? Prijde mi, ze takovy ulet nemuze byt poprve…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
525
6.6.21 00:32

Já tě úplně chápu, taky bych byla strachy bez sebe a na manžela naštvaná. Ale chlapi to většinou berou jinak, nejsou tak úzkostní. Zkusila bych mu to vysvětlit nějak rozumně a polopaticky, aby pokud možno pochopil, že jsi měla odůvodněný strach a příště se musí ozvat. Ale nezaručuju, že se manžel chytí za nos. Někteří chlapi ženu v takových situacích odmávnou jako přehnanou hysterku, bohužel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20754
6.6.21 00:32

Fakt je potřeba z toho dělat drama? Dítě si to užilo, táta taky, postaral se o ni, tak o co jde? Dítě opravdu neutrpí újmu, že jde jednou spát později. Měl ti dát vědět, to je fakt, ale to je asi tak všechno. Táta je rodič stejně jako ty a ty nemáš ani patent na rodičovství ani na výchovu. Nechovej se jako hysterka a jen si s manželem vyjasni, že jsi měla strach a ať si příště pro ten mobil dojde. To je tak si vše.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.6.21 00:35

@luci.no Neměla jsem sílu s ním řešit konkrétní věci. Navíc jsem šla dcerku uspat a už jsem u ní zůstala. Jako manžel je na telefonni domluvy občas lajdák (to potvrzují i jeho kamarádi a rodina).. Ale měl s sebou dítě, které mělo dávno spát. To by snad koplo i v*ola, že se má ozvat.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
6.6.21 00:38

Opravdu tady řeším jen to, že se měl ozvat. Jsem ráda, že s ní byl venku a dcerka byla spokojená. Měl říct aspoň „promiň, neuvědomil jsem si to“.

• Citovat
  • Nahlásit
1101
6.6.21 00:42

Asi bych se rozbrečela úlevou, že jsou v pořádku. Možná bych i nadávala :nevim: Chovala bych se prostě autenticky. Čekala bych, že se omluví a bude si sypat popel na hlavu.

To že dítě přišlo domů ve 22 h by mi asi zas tak nevadilo, kdyby to oznámil předem. Pro děti je ponocování dobrodružství.

Zítra bych mu řekla, že jsem měla obrovský strach, že se jim něco stalo. Ať příště zavolá. Víc bych se v tom asi nepatlala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1037
6.6.21 00:43
@Anonymní píše:
@eva valoi Nevím, jestli je to o důvěře. Spíš mě zarazila bezprostřední nulová sebereflexe. Jak by bylo jemu v mě situace? Už jsem je fakt viděla někde ve škarpě.

Já bych byla také naštvaná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1129
6.6.21 00:58

Byla bych naštvaná taky když nebyl schopnej se za těch několik hodin ani ozvat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1422
6.6.21 01:16

Z mého pohledu to moc hrotíte. Chce se to více oprostit od mobilu a času. Nastavte v sobě větší toleranční limity a více důvěry. Bude se vám to hodit i do budoucna, vůči dítěti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6.6.21 01:25
@Anonymní píše:
Ahoj, jak byste, prosím, reagovali a co si myslíte o následující situaci. Byli jsme s manželem domluveni, že odpoledne vyzvedne dcerku u rodičů na vezme ji na hřiště, večer sami dva budeme grilovat. Dcerka běžně chodí spát okolo 19 h. Je po sedmé, volám mu, telefon nebere. Ok, je ještě pěkně, tak se zdrželi. Je osm, oni nikde. Začínám být nervózní, asi v devět volám dvěma kamarádům, u kterých by se pravděpodobně zasekl. Není tam. Už je tma a já mám nervy na pochodu. Kdyby byli v pořádku, tak se snad normální člověk ozve, obzvlášť, když má u sebe dítě. Abych to zkrátila. Vrátili se živí a zdraví po 22hod. Dcerka si prý hrála u někoho na zahradě a on si nechal telefon v autě někde opodál. Nechtěl od ní pro telefon odcházet. Jsem na manžela strašně naštvaná. Měla jsem strašný strach. Budu to s ním řešit zítra. Podle mého se měl jakkoli ozvat (neměla bych problém), nebo prostě jít rozumně domů. Řekla jsem mu, že taková situace se nesmí opakovat a že to bylo strašně nezodpovědné. On, že jsem to svou reakcí (podrážděný tón) dcerce pokazila. Jak jsem ji objala začala jsem brečet, a to nejsem plačka. Prostě jsem fakt měla strach. Jsem hysterka? Jak byste to zítra řešili? Díky, že tady můžu upustit páru.

Jsem úplně stejná jako tvůj manžel 🙈… x krát jsem s dcerou přijela v noci a měla vyplé zvonění… než jsme měli dceru tak jsem přišla i neohlášeně druhý den po práci… byl rád že se mi nic nestalo a poprosil ať příště napíšu… Přijde mi, že chceš vládnout a mít nad ním soustavně kontrolu a vědět o každém jeho pohybu… ne že si se bála o jejich život, to vypadá jako záminka… no asi si manžel bude myslet své… považovala bych tě za histerku a… no nebudu psát. Proč mu nevěříš?

Příspěvek upraven 06.06.21 v 01:30

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6.6.21 01:28

Co by bylo když by ti telefon zvedl? Asi céres i tak a vynucování si kdy se jako hodlají vrátit? Pokud ano… asi bych přemýšlela o rozvodu a střídavé péči, to bych nezvládla… ale jestli se pletu a jen si se bála autobehody apod tak bych to pochopila… ale nedává mi smysl proč bys hysterčila když se jim nic nestalo 🤷‍♀️ byla bych šťastná, že jsou ok a poprosila ať napíše… jako někomu vyhrožovat, že naposledy a co pak? Budeš mu odpírat dítě nebo ho s ním vydírat? Je to divné…

Příspěvek upraven 06.06.21 v 01:31

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat