Vrátila jsem se k partnerovi, jak je to s alimenty?

12.1.20 20:42

Vrátila jsem se k partnerovi, jak je to s alimenty?

Hezky vecer,

loni v lednu jsem i s detmi odesla po 16 letech od partnera (po vzajemne dohode). Soudne jsem mela v peci deti ja, tatinek mel urcene alimenty.
No, nebudu to rozpitvavat… loni v prosinci jsme se rozhodli, ze bez sebe zit nechceme a nebudeme, ze se porad milujeme a vse se da resit jinak nez rozchodem… vratili jsme se teda k sobe.
Moje otazka je, jakym zpusobem se da zrusit povinnost platit vyzivne na deti a zaroven to udelat tak, abychom kluky meli v peci zase oba dva?

Diky za ochotu poradit ????

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3109
12.1.20 20:44
@S.arka77713 píše:
Hezky vecer,

loni v lednu jsem i s detmi odesla po 16 letech od partnera (po vzajemne dohode). Soudne jsem mela v peci deti ja, tatinek mel urcene alimenty.
No, nebudu to rozpitvavat… loni v prosinci jsme se rozhodli, ze bez sebe zit nechceme a nebudeme, ze se porad milujeme a vse se da resit jinak nez rozchodem… vratili jsme se teda k sobe.
Moje otazka je, jakym zpusobem se da zrusit povinnost platit vyzivne na deti a zaroven to udelat tak, abychom kluky meli v peci zase oba dva?

Diky za ochotu poradit ????

Ještě nějakou dobu počkej. Často se to vrátí do stejných kolejí. Partner na to asi tlačí, co? Nenech se. Můžeš mu každý měsíc podepsat papír, že ti dal alimenty a pečovat může on stejně jako ty. A pečuje?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.1.20 20:51

@Uslava jo, stara se o kluky tak jako snad nikdy. Doklad mu podepisuju kazdy mesic. Ale je fakt, ze on si mysli, ze si nechavam „zadni vratka“, kdyz mame porad to soudni rozhodnuti o peci a o alimentech. Ja mu chci dokazat, ze to tak neni a nevim jestli mam sepsat nejaky navrh na soud

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.1.20 21:02

Já bych to nehrotila.. Kde není žalobce, není ani soudce.. Peníze ti může vzdy poslat na účet, tak bude mít potvrzeni a jinak můžete v klidu fungovat jako dřív.. Je to hlavně o vaší dohodě, nemusíš mít všechno posvecene soudem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1223
12.1.20 21:02

...

Drž panáčka nadále v šachu. Jakýpak dokazování? Ať dokazuje sám, že se bude snažit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
597
12.1.20 21:04

Pockej jeste. Vsak se stara a stejne musi na deti prispivat. Aby si potom nelitovala a zase ten kolotoc soudu a stresu okolo toho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6952
12.1.20 21:10

Zdravím, též bych ho nechala ať se snaží. Chápu, že každý měsíc podepisování neni úplně nej nej. Nicméně mu můžeš dokázat, heleilukeme se, nic podepisovat nebudu, přeci si věříme a já pokud spolu nebudeme, tak po dobu co jsme spolu byli to chtít nebudu alimenty, podílel ses na výchově a na živobytí. Každopádně nic bych soudně neřešila. Kde neni soudce,… ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.1.20 21:26

Ja samozrejme chapu, jak to vsechny myslite a moc vam dekuju za reakce… Ale ja se vazne chci dopatrat toho, jak tu zadost napsat :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
597
12.1.20 21:51

Jestli chces presnou informaci tak jedine zavolat na ospod, tam ti nejlip poradi. Jen delas blbost. Spis te chce on zahnat do kouta

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
597
12.1.20 21:57

Kdyby byl takovy dobrak tak to tak nechate a pokud to nebude fungovat usetrite si oba praci. Spis bych tipla ze to chce mit zrusene a pokud to nebude klapat tak zkusi nejaky kramflek u soudu. Ze ho zere papir v supliku to mi hlava nebere. Bude se podilet na vychove a financne taky. Holka budes litovat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.1.20 22:19

Takze po mesici exhibice neodolatelnosti ty budes dokazovat, ze po nem nic nechces? Bych se neukvapovala teda… :think:

Muze dat navrh on, ze se zmenily pomery a chce zmenu na spolecnou péči. Jinak nevím :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3867
12.1.20 22:20

Počkej, chápu to správně, že jsi zpátky sotva dva měsíce i s cestou a on už na tebe dělá kvůli tomu takový tlaky? :think: Myslím si, že zadní vrátka jsou jediná rozumná věc, co v tomhle případě můžeš udělat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
597
12.1.20 22:37

@Michelle_M Chapu to tak ze loni v lednu 2019 odesla a loni v prosinci 2019 navrat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1422
12.1.20 22:41

@S.arka77713 Me rikala pravnicka, ze pokud se partneri k sobe prokazatelne vrati a neprobehl rozvod, tak dohoda o peci automaticky zanika…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3867
12.1.20 22:44
@migmina píše:
@Michelle_M Chapu to tak ze loni v lednu 2019 odesla a loni v prosinci 2019 navrat

Ano, tak to právě chápu taky, jen mě napadlo, jestli zakladatelka nemá stejný „lednový“ problém jako já, říká vloni a myslí už vlastně předloni :D To bych možná i pochopila, že po roce bezproblémového soužití to chce chlap nějak upravit či zrušit, ale po měsíci, to mi naopak přijde docela podezřelé :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama