Vrátila se mi borelióza, mám se bát?

13
26.8.20 01:15

Vrátila se mi borelióza, mám se bát?

Zdravím, v květnu tohoto roku jsem našla na sobě klíště. Chodím často do přírody a nikdy si z toho nic nedělám, ale po pár dnech se mi vytvořil typický flek kolem kousnutí a samozřejmě to byla borelióza. Na pohotovosti mi doktorka předepsala antibiotika (doxyhexal) na 10 dní 2 tablety denně. Potom příznaky odezněly a já myslela, že je vše v pořádku.

Po 2 měsících, tedy v srpnu, mi odebírali krev ke kontrole. Pokud jsem to správně pochopila, tak nemoc stále přetrvává a dostala jsem tentokrát antibiotika na 20 dnů 2× denně. Na internetu čtu hrůzostrašné články o chronické borelióze apod. a opravdu se děsím že se toho nikdy nezbavím.

Nemá někdy zkušenosti s něčím takovým?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14229
26.8.20 03:04

Asi tě nepotěším, takhle se to vrací jednou za rok až dva taťkovi. Vždy dostane antibiotika na 3 týdny a chvilku má klid. On to ale měl v tom začátku zanedbané, doktoři to podcenili.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
626
26.8.20 04:40

U mě se podařilo vybít rozjetou chronickou boreliozu - atb přes 6 týdnů + do toho druhé atb proti cystám v pulsech + doplňky na imunitu + rozpouštění biofilmů (kde se ráda schovává). Hned po skončení ještě pár měsíců bylinky + doplňky, vitamíny. Když se vrátila, posiluj imunitu. Držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
626
26.8.20 04:44

Taky podle studií lépe zabírá 2× denní dávka podaná naráz, než rozdělená do 2 dávek. Stálá hladina jim prý škodí míň než jednorázové zvýšení. Taky jsem chvíli hledala doktora, který to bude brát vážně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5166
26.8.20 05:29

Tak léčba mohla být delší, osobně se kloním témě k 3týdnní léčbě. Na druhou stranu, koho napadlo kontrolovat protilátky po léčbě? U borreliózy totiž poměrně dlouho přetrvávají, což však není důvod k nové kúře ATB.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13392
26.8.20 07:21

Dcerka měla ve 2,5 letech. Zjistili jsm to v prosinci, až po 2 měsících, kdy se jí udělalo ohrmné kolo. Měla antibiotika přes 14dní a dle krve to prý prodělala dávno, n já vím, že to bylo 2 měsíce zpět. Od té doby jí nic není, je v pohodě a na další krev nás už neposlali.
2 doktorky se shodly, že to stačilo. Další říkala 3 týdny. Tak snad se to nevrátí :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5166
27.8.20 15:51

@lucynka25
2 týdny stačí, ale 3 týdny jsou tutovka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama