Vrátili byste se po třetí do stejné práce?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  28.02.18 11:19
Vrátili byste se po třetí do stejné práce?

Ahoj holky, chtěla bych znát váš názor. Když mi bylo 17,našla jsem si brigádu v jedné nejmenované firmě. Práce mě velmi bavila, kolektiv byl super, vedoucí také. Chodili jsme spolu všichni na pivko, navštěvovali se, zkrátka super práce. Do práce jsem dala celé své srdce. Víkendy trávila tam, často chodila ještě po škole. Problém nastal před maturitou. Potřebovala jsem alespoň měsíc volna, abych se připravila na zkoušky. Ale hrozně jsme se s vedoucí pohádaly a já řekla, že už tedy chodit nebudu vůbec. Nechala mě odejít. Po zkouškách jsem začala pracovat v jiné firmě a vedoucí mi asi za rok volala a prosila, abych se vrátila. Tak jsem nastoupila na plný úvazek. A v tom začal být problém. Kolegové a kolegyně, které jsem zbožňovala mi začali dělat v práci pěkné peklíčko. Všichni děti, já mladá, bezdětná, nejspíš si mysleli, že jde někdo z kola ven. A tak mi to dávali pěkně sežrat. Byla jsem příliš mladá, takže bylo snadné mě lehce vydeptat. Dělala jsem chyby, kdo zažil podobnou situaci, tak ví. Končila mi zkušebka a vědoucí mi smlouvu ukončila. Údajně bych mohla časem zase na brigády, až se dám do kupy.Ale to jsem již nechtěla. Hrozně jsem to tenkrát obrečela, ale cítila hroznou úlevu. Čas šel dál, já vystřídala různá zaměstnání, stala se mámou. Je to již 8let, kdy mi před týdnem volala bývalá kolegyně, která jedna z mála byla po mém návratu fajn. Bývalá vedoucí tam již nedělá, komplet personál se vystřídal a kolegyně dělá práci vedoucí. Ptala se mě, jestli bych se nechtěla vrátit, nabídla mi celkem slušnou nabídku. A já nevím, co mám dělat, zda je to hodně potupné se vrátit. Po těch letech je tam akorát jeden kolega stejný, vyšší vedení stejné, kolektiv se změnil. Říká se, že 2× se do stejné řeky vracet nemá, ale po 3???Děkuji za vaše názory

Reklama

Reakce:

Božislava
Zasloužilá kecalka 644 příspěvků 28.02.18 11:21
@Anonymní píše:
Ahoj holky, chtěla bych znát váš názor. Když mi bylo 17,našla jsem si brigádu v jedné nejmenované firmě. Práce mě velmi bavila, kolektiv byl super, vedoucí také. Chodili jsme spolu všichni na pivko, navštěvovali se, zkrátka super práce. Do práce jsem dala celé své srdce. Víkendy trávila tam, často chodila ještě po škole. Problém nastal před maturitou. Potřebovala jsem alespoň měsíc volna, abych se připravila na zkoušky. Ale hrozně jsme se s vedoucí pohádaly a já řekla, že už tedy chodit nebudu vůbec. Nechala mě odejít. Po zkouškách jsem začala pracovat v jiné firmě a vedoucí mi asi za rok volala a prosila, abych se vrátila. Tak jsem nastoupila na plný úvazek. A v tom začal být problém. Kolegové a kolegyně, které jsem zbožňovala mi začali dělat v práci pěkné peklíčko. Všichni děti, já mladá, bezdětná, nejspíš si mysleli, že jde někdo z kola ven. A tak mi to dávali pěkně sežrat. Byla jsem příliš mladá, takže bylo snadné mě lehce vydeptat. Dělala jsem chyby, kdo zažil podobnou situaci, tak ví. Končila mi zkušebka a vědoucí mi smlouvu ukončila. Údajně bych mohla časem zase na brigády, až se dám do kupy.Ale to jsem již nechtěla. Hrozně jsem to tenkrát obrečela, ale cítila hroznou úlevu. Čas šel dál, já vystřídala různá zaměstnání, stala se mámou. Je to již 8let, kdy mi před týdnem volala bývalá kolegyně, která jedna z mála byla po mém návratu fajn. Bývalá vedoucí tam již nedělá, komplet personál se vystřídal a kolegyně dělá práci vedoucí. Ptala se mě, jestli bych se nechtěla vrátit, nabídla mi celkem slušnou nabídku. A já nevím, co mám dělat, zda je to hodně potupné se vrátit. Po těch letech je tam akorát jeden kolega stejný, vyšší vedení stejné, kolektiv se změnil. Říká se, že 2× se do stejné řeky vracet nemá, ale po 3???Děkuji za vaše názory

Nějaký supermarket?

vertunka
Závislačka 3756 příspěvků 28.02.18 11:27

A ted mas jakou praci? Horsi nebo lepsi? Pokud bych mela lepsi praci, tak bych nemenila. Pokud horsi, tak bych se tam vratila. Kdyz se tam komplet zmenili lidi, tak si te stejne nikdo pamatovat nebude. Navic 8 let je dlouha doba. Taky zalezi o jakou praci jde.

alenkovic.l85
Povídálka 31 příspěvků 28.02.18 11:29
@Anonymní píše:
Ahoj holky, chtěla bych znát váš názor. Když mi bylo 17,našla jsem si brigádu v jedné nejmenované firmě. Práce mě velmi bavila, kolektiv byl super, vedoucí také. Chodili jsme spolu všichni na pivko, navštěvovali se, zkrátka super práce. Do práce jsem dala celé své srdce. Víkendy trávila tam, často chodila ještě po škole. Problém nastal před maturitou. Potřebovala jsem alespoň měsíc volna, abych se připravila na zkoušky. Ale hrozně jsme se s vedoucí pohádaly a já řekla, že už tedy chodit nebudu vůbec. Nechala mě odejít. Po zkouškách jsem začala pracovat v jiné firmě a vedoucí mi asi za rok volala a prosila, abych se vrátila. Tak jsem nastoupila na plný úvazek. A v tom začal být problém. Kolegové a kolegyně, které jsem zbožňovala mi začali dělat v práci pěkné peklíčko. Všichni děti, já mladá, bezdětná, nejspíš si mysleli, že jde někdo z kola ven. A tak mi to dávali pěkně sežrat. Byla jsem příliš mladá, takže bylo snadné mě lehce vydeptat. Dělala jsem chyby, kdo zažil podobnou situaci, tak ví. Končila mi zkušebka a vědoucí mi smlouvu ukončila. Údajně bych mohla časem zase na brigády, až se dám do kupy.Ale to jsem již nechtěla. Hrozně jsem to tenkrát obrečela, ale cítila hroznou úlevu. Čas šel dál, já vystřídala různá zaměstnání, stala se mámou. Je to již 8let, kdy mi před týdnem volala bývalá kolegyně, která jedna z mála byla po mém návratu fajn. Bývalá vedoucí tam již nedělá, komplet personál se vystřídal a kolegyně dělá práci vedoucí. Ptala se mě, jestli bych se nechtěla vrátit, nabídla mi celkem slušnou nabídku. A já nevím, co mám dělat, zda je to hodně potupné se vrátit. Po těch letech je tam akorát jeden kolega stejný, vyšší vedení stejné, kolektiv se změnil. Říká se, že 2× se do stejné řeky vracet nemá, ale po 3???Děkuji za vaše názory

Potřetí, proč ne, šla bych srdcem :-)

Anonymní  28.02.18 11:29
@Božislava píše:
Nějaký supermarket?

Supermarket to nebyl. Nechci říkat firmu, nebo i místo. Je to již tak dost průhledné..

pannda
Kelišová 6269 příspěvků 28 inzerátů 28.02.18 11:31

Zkus, na to máš zkušebku, zda ti to bude vyhovovat..

Pozitivni-obrazy
Stálice 58 příspěvků 28.02.18 11:34
Proč ne

Potupné, nebo ne…Jestli jediné, co ti vadilo byly vztahy s kolegama, kteří se obměnili, jak píšeš, nevidím důvod se tam nevrátit..naopak by mi lichotilo, že o mně tak stojí :)

Kakika
Extra třída :D 14743 příspěvků 28.02.18 11:37

A teď máš práci jakou? Asi by jsi o tu „starou“ práci z nějakého důvodu stála, tak si hoď na papír pro a proti (vzdálenost na dojíždění, benefity v práci, atraktivita činnosti, plat…) a pak uvidíš. My to za tebe nerozhodneme. Spolupracovníci se změnili, otázka, zda budou snesitelný tým, nebo to je ještě horší. Ale to by ti zase mohla napovědět bývalá kolegyně alias šéfová. Asi bych zkusila zjistit, jaká tam je teď fluktuace…jestli se to tam pořád střídá, tak to nebude zdravé prostředí.

Petruna21
Echt Kelišová 9228 příspěvků 28.02.18 11:56

Podle toho jakou máš teď práci a jak je placená.. a zda se vyměnil kolektiv tak bych do toho šla ale záleží jakou práci máš teď a zda se ti to vůbec vyplatí :)

TamaraAlmara  28.02.18 11:58

Ja resila stejny pripad a uz bych nesla. Preci jen znas ty je a oni tebe. Velke vedeni je stejne. Pořád na tebe budou neco mit. A aby ti drivejsi kolegyne delala vedouci take neni nic prijemneho i kdyz spolu vychazite. Pro me to tehda byla prace v oboru, tim, ze jsem to odmitla zmensila jsem si znacne rybnicek, ale neda se svitit. Slapat po sobe nekolikrat jsem nechtela. Mam svou hrdost i kdyz prace me hodne lakala.

Lalelale
Zasloužilá kecalka 887 příspěvků 28.02.18 12:05

Zakladatelko, měli jsme ve firmě případy, kdy se lidé vrátili poté, co odešli ke konkurenci. Situace je taková, že u konkurence to nebylo růžové a naopak naše firma si uvědomila, že ti lidi pro ni byli důležití. Nevrátili se tedy s potupou, ale naopak s vyjednáním velice dobrých platových podmínek. To bych řekla k tvému dotazu. Pokud je ta práce nějaká super skvělá a nabízí ti výborný plat, pak ano. Ale pokud si na tebe takhle vzpomněli už podruhé, spíš si říkám, že mají málo lidí, protože u nich z jistých důvodů nikdo nechce dělat. Sama víš asi nejlíp, co za tím je.

Uživatel je onlineBandii
Zasloužilá kecalka 956 příspěvků 28.02.18 12:55
@Anonymní píše:

Rčení o řece má jiný význam, ale budiž…
Pokud se již prostřídal kolektiv, možná, že to pro tebe bude lepší ;) jediné auva by mohlo být stejné vedení :think:.

freeport
Zasloužilá kecalka 841 příspěvků 28.02.18 13:04

Jo, šla bych, zkusila bych to ještě.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Počítání peněz, samota i blýskání na lepší časy. Jak se žije maminkám samoživitelkám z eMimina?

Byla to láska jako trám, ale po svatbě se z něj stal jiný člověk. Nezměnil se... číst dále >

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Články z Expres.cz

Podezřelý výstup Skripalové: Mluvila jako robot, Britové ji prý drží v zajetí!

Utekla hrobníkovi z lopaty a úspěšně se zotavuje z útoku nervově paralytickou... číst dále >

Soudce jim dal lekci: Erbová a Řepka se musí sami domluvit! A to je téměř nemožné

Nemůžou si přijít na jméno, přesto musí najít společný kompromis. Vlaďka... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Vyvinutá Japonka nosí místo podprsenky popruhy od batohu

Hvězdou sociálních sítí se stala vnadná japonská cosplayerka Yui Okada, která... číst dále >

Vychytávky ekožen: veganské kondomy, kartáček z větve i pratelný tampon

Napadlo vás někdy, jak obyčejné hygienické potřeby zatěžují planetu? A přitom... číst dále >

Reklama