Reklama

Vrátit se do práce nebo být doma s dětmi?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

prue22
Zasloužilá kecalka 969 příspěvků 12 inzerátů 10.07.18 16:28
Vrátit se do práce nebo být doma s dětmi?

Dobrý den, chtěla bych vás moc poprosit o radu. Po škole jsem nastoupila do zaměstnání na dobu určitou. Práce mě bavila, fajn kolektiv. Smlouva mi skončila, já čekala své první dítě. Po roce a půl od narození dcery se mi narodil (plánovaně) syn. Dcera teď od září nastupuje do školky, synovi byly koncem června 2 roky. A dnes jsem dostala nabídku vrátit se na své původní místo, ale musela bych nastoupit v listopadu. Takže synovi bude 29 měsíců. Nemám pro něj zařízenou školku, jiné hlídání taky nemám. Do práce bych se ráda vrátila, nemusela bych za rok obíhat pohovory a tak. Navíc tuhle práci mám i blízko bydliště. Nadruhou stranu bych měla smlouvu zase na dobu určitou, je to záskok za mateřskou. Myslíte, že to má smysl a jak to případně udělat s hlídáním? Děkuji moc za rady

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

pannda
Kelišová 6470 příspěvků 31 inzerátů 10.07.18 16:32

Pokud by ti to mělo komplikovat život co se týče zaobstarání syna, tak bych zůstala doma. Stejně nakonec poznáš, jakmile dcera půjde do školy, že budou děti často nemocné…

Šarlota4
Echt Kelišová 9627 příspěvků 10.07.18 16:33

Ja bych se vratila, ale podminila bych to smlouvu na dobu neurcitou. Popr bych volila zkraceny uvazek.

Dory22
Zasloužilá kecalka 863 příspěvků 10.07.18 16:33

@prue22
Co se zkusit zeptat ve školkách jestli není volné místo? Za zkoušku nic nedáš! :)

kacakaca
Ukecaná baba ;) 2458 příspěvků 10.07.18 16:33

Pokud nevyresis hlidani, tak stejne nikam nemuzes. Pokud bys mela dat za hlidani vetsinu platu, nema to smysl.

Doe_Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.07.18 16:36

já jsem si pořídila dítě, protože si ho chci naplno užít a využít toho soc. systému, který mi naše země umožňuje, takže jsem s ním byla doma no nejdéle a do práce by mě v jeho dvou letech nikdo nedostal ani kdybych měla dělat ředitelku zeměkoule :mrgreen:
ale pokud potřebuješ peníze a je to pro tebe důležitější než trávit čas s tím dítětem, tak si to nějak udělej

Dory22
Zasloužilá kecalka 863 příspěvků 10.07.18 16:38

Je pravda, že já nastoupila taky do práce na brigádu. Dceři jsou 2,5 roku. A po 2 měsících jsem to vzdala, protože jsem pořád musela řešit hlídání po babičkách nebo se střídat s chlapem. S chlapem jsem se neviděla skoro vůbec. Já přišla z práce a on jel do práce.
Raději jsem s dcerou doma. Ale bylo to fajn vždy vypadnout a být mezi lidma. Člověk přece jen přišel na jiné myšlenky a odreagoval se.

Russet
Extra třída :D 10305 příspěvků 10.07.18 16:40
@prue22 píše:
Dobrý den, chtěla bych vás moc poprosit o radu. Po škole jsem nastoupila do zaměstnání na dobu určitou. Práce mě bavila, fajn kolektiv. Smlouva mi skončila, já čekala své první dítě. Po roce a půl od narození dcery se mi narodil (plánovaně) syn. Dcera teď od září nastupuje do školky, synovi byly koncem června 2 roky. A dnes jsem dostala nabídku vrátit se na své původní místo, ale musela bych nastoupit v listopadu. Takže synovi bude 29 měsíců. Nemám pro něj zařízenou školku, jiné hlídání taky nemám. Do práce bych se ráda vrátila, nemusela bych za rok obíhat pohovory a tak. Navíc tuhle práci mám i blízko bydliště. Nadruhou stranu bych měla smlouvu zase na dobu určitou, je to záskok za mateřskou. Myslíte, že to má smysl a jak to případně udělat s hlídáním? Děkuji moc za rady

Hlídacky.cz Bývají tam i studentky. Blízko bydliště práce je fajn. Já šla na synových 2,5. Do té samé firmy. Ale původně jsem chtěla rodičák do jeho tří. Hlídá mi babička, co nestihneme my dva - máme delší směny. Mám práci na dobu neurčitou. V budoucnu bych chtěla osmihodinové směny jen na ráno (u nas celkem oříšek) a v místě, abych byla s klukem na přípravu do školy. Uvidím, co seženu.

Any11 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.07.18 16:41

Najit soukromou skolku? Tohle mame kazda jinak, ja chodim do prace rada, ale zvladla jsem si to usporadat tak, aby nam to vyhovovalo vsem.

Uživatel je onlineTichošlápek
Echt Kelišová 9612 příspěvků 10.07.18 16:43

Zůstala bych doma. Práce bude vždy, děti male ne

123Soňa
Zasloužilá kecalka 837 příspěvků 10.07.18 16:43

Rozhodně bych do práce na dobu určitou nešla v tomto případě. Nestálo by mi to za to. Děti tě potřebují nejvíc dokud jsou malé…Ani kdybych našla tu školku, tak bych kvůli takové pozici to neudělala.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.07.18 16:51

Asi bych uvažovala okolo.
Zvládneš práci a 2 malé děti (jestli k tomu nemáte hospodářství,atd.).
Jestli v práci ok tolerují OČR (asi budeš muset být s nemocnými dětmi doma), případně jak pořešíte lékaře, prázdniny,atd. Může ti pomoc nějak manžel (vyzvedávat).
Máš sanci najít jinou, vyhovující práci po zkončení RP? Pro mě by tohle byl důležitý bod, jelikož ne každý zaměstnavatel je ochotný zkousnout věcně marodící děti. Sice práce je všude mraky, ale.

Záskok za mateřskou asi nevoní smlouvou na dobu neurčitou, ale zkusila bych se poptat, jak to bude.

lucenka
Vesmírná mluvilka 31669 příspěvků 10.07.18 16:52

Zůstala bych doma. Práce nikam neuteče. Dětství naopak uteče rychle

terulína
Neúnavná pisatelka 16599 příspěvků 10.07.18 16:53

Nešla bych do práce. A jako záskok na dobu určitou vůbec.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.07.18 16:55

29 mes. a 3 roky zase takový rozdíl není. Zvažovala bych.
Pokud je tolik práce, jak se tu píše, proč tolik ženských po ukončení RP dřepí na UP?
Jelikož nezvládají pracovní dobu, děti marodí, nepodaří se jim skloubit prac. čas a děti, domácnost.

Otázka je, jestli si můžeš dovolit po RP být třeba na UP, nebo pečovat o dítě do 7 let věku, či jak se to ofiko jmenuje.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Bláznivý spot brněnské policie: Proč na něm strážník bojuje s kozou?

Být městským policistou sice neznamená dennodenně nasazovat život, rozhodně... číst dále >

Třetí televizní škrt pro Leoše Mareše: Jak číst komplikace v jeho obsazení

Je to už třetí televizní projekt s Leošem Marešem v relativně krátké době,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Poznali se v psychiatrické léčebně, teď čekají osmého potomka

Monika a František, protagonisté dokureality Malé lásky, mají hodně... číst dále >

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Reklama