Vrátit se k němu nebo ne?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
11.5.22 08:00

Vrátit se k němu nebo ne?

Dobrý den,

rozhodla jsem se sem napsat, protože jsem se ocitla v situaci, kdy si nedokážu sama pomoci a nemám nikoho, kdo by mě neodsoudil a pomohl by mi. Dříve jsem se zde svěřovala a vždy mi to velmi pomohlo.

Jak bych tedy začala.. Je mi 18 let a mam o 2 roky staršího přítele s kterým brzy budu 3 roky. Náš vztah si poslední rok procházel velmi těžkým obdobím, kdy jsme se oba dva často dohadovali kvůli jakékoli maličkosti. Přítel tvrdil, že se mu střídala ke mně láska a nenávist - tedy že mě miloval a pak se „přepnul“ a doslova mě nenáviděl a takhle se mu to střídalo. Naše hádky vypadaly většinou tak, že jsme se pohádali a nekomunikovali spolu. Přítel říkal, jak se chce rozejít a druhý den bylo vše jinak. Neopetoval mi tehdy moc lásku, která k němu ode mě byla obrovská. Jevil spíše nezájem a tvrdil, že ho omezuji a že si nemůže žít podle svého.
Měla jsem dříve problém s přítelovou rodinou, protože mě nepřijali mezi sebe a dávali mi často najevo, jak k příteli nepatřím a jak jsem bezcenná. Přítel se od nich odstěhoval a tím to přestalo.

Před týdnem jsme se s přítelem opět pohádali. Tentokrát použil i sprostá slova během hádky a mě se to velmi dotklo. Druhý den jsem si zabalila věci a odjela k rodičům (bydleli jsme spolu s přítelem). Bylo to pro mě těžký, ale po týdnu jsem se cítila líp. Přítel mi ale každý den volá a brečí, že všeho lituje a že chce, abych se vrátila zpět, že se změní a začneme od znovu. Já bych chtěla i nechtěla. Cítím se ale velmi špatně, když bych mu měla říct, že nechci, protože já sama momentálně nevím co chci. Před týdnem jsem byla plně rozhodnuta, že s ním končím vztah, ale po tom, co jsem viděla, že se přítel z našeho rozchodu trápí si to vyčítám..
Nedokážu ten přesně ani si odpovědět na otázku, zda ho miluji, protože se to u mě momentálně teď střídá.. Nevím, co je správně. Chtěla bych s ním být i nechtěla, protože se bojím, že bych udělala chybu a vše vrátilo do starých kolejí.

Také jsem se začala po našem rozchodu více bavit se svým kamarádem, který o mě jeví zájem, ale já mu to zatím neopětuji, protože sama nevím, co mám momentálně dělat… Cítím se špatně vůči příteli a trápí mě, že se trápí.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1501
11.5.22 08:10

Uz ses citila lip, vracela by ses spis jen z litosti. Navic jsi mlada a mas si uzivat a ne resit starosti jako ve 40 pred rozvodem, no ne?
Nevracej se. Kdybys ho milovala, nebyla bys nerozhodna. Kdyby on miloval tebe, nechoval by se jako blbec.
Mas pres sebou novou, zajimavou etapu. Chces resit neustale hadky a vykyvy nebo si zit v klidu, potkavat lidi a bavit se?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
20834
11.5.22 08:10

Poslechni rodiče. Vsadím se že jsou rádi že si ho konečně poslala do háje.

To co popisuješ je hodně nešťastný a nezdravý - na to máte coby velmi mladí dospělí nárok. Ale neprotahovala bych to.

A mrkni do téhle knížky - proč není dobrý zůstávat v tom v čem jste.

https://obchod.portal.cz/…isle-vztahy/

Mladý muž, jestl se chce skutečně změnit, tak patří do psychoterapie a teprve až se stabilizuje, tak tě může zkusit získat znovu, ale i tak si nemyslím, že to je dobrý nápad.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
438
11.5.22 08:11
@Anonymní píše:
Dobrý den,

rozhodla jsem se sem napsat, protože jsem se ocitla v situaci, kdy si nedokážu sama pomoci a nemám nikoho, kdo by mě neodsoudil a pomohl by mi. Dříve jsem se zde svěřovala a vždy mi to velmi pomohlo.

Jak bych tedy začala.. Je mi 18 let a mam o 2 roky staršího přítele s kterým brzy budu 3 roky. Náš vztah si poslední rok procházel velmi těžkým obdobím, kdy jsme se oba dva často dohadovali kvůli jakékoli maličkosti. Přítel tvrdil, že se mu střídala ke mně láska a nenávist - tedy že mě miloval a pak se „přepnul“ a doslova mě nenáviděl a takhle se mu to střídalo. Naše hádky vypadaly většinou tak, že jsme se pohádali a nekomunikovali spolu. Přítel říkal, jak se chce rozejít a druhý den bylo vše jinak. Neopetoval mi tehdy moc lásku, která k němu ode mě byla obrovská. Jevil spíše nezájem a tvrdil, že ho omezuji a že si nemůže žít podle svého.
Měla jsem dříve problém s přítelovou rodinou, protože mě nepřijali mezi sebe a dávali mi často najevo, jak k příteli nepatřím a jak jsem bezcenná. Přítel se od nich odstěhoval a tím to přestalo.

Před týdnem jsme se s přítelem opět pohádali. Tentokrát použil i sprostá slova během hádky a mě se to velmi dotklo. Druhý den jsem si zabalila věci a odjela k rodičům (bydleli jsme spolu s přítelem). Bylo to pro mě těžký, ale po týdnu jsem se cítila líp. Přítel mi ale každý den volá a brečí, že všeho lituje a že chce, abych se vrátila zpět, že se změní a začneme od znovu. Já bych chtěla i nechtěla. Cítím se ale velmi špatně, když bych mu měla říct, že nechci, protože já sama momentálně nevím co chci. Před týdnem jsem byla plně rozhodnuta, že s ním končím vztah, ale po tom, co jsem viděla, že se přítel z našeho rozchodu trápí si to vyčítám..
Nedokážu ten přesně ani si odpovědět na otázku, zda ho miluji, protože se to u mě momentálně teď střídá.. Nevím, co je správně. Chtěla bych s ním být i nechtěla, protože se bojím, že bych udělala chybu a vše vrátilo do starých kolejí.

Také jsem se začala po našem rozchodu více bavit se svým kamarádem, který o mě jeví zájem, ale já mu to zatím neopětuji, protože sama nevím, co mám momentálně dělat… Cítím se špatně vůči příteli a trápí mě, že se trápí.

V 18 letech se k někomu upínat? To je nuda!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4722
11.5.22 08:29
@Sadman píše:
V 18 letech se k někomu upínat? To je nuda!

to jo nejlepší věk na to si užívat :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19942
11.5.22 09:03

Nenene nevracet!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2089
11.5.22 09:59

Ty bys ho chtěla, když je hodnej a miluje tě. Ale k němu patří i to ostatní, ta část, kdy tě nenávidí a nadává ti. On může brečet jak chce, že se změní,. možná tomu i sám věří, ale kdyby chtěl, mohl se změnit dávno. Však jste spolu byli dlouho. Plus ta jeho rodina, která tě nesnáší taky. Tohle nemáš zapotřebí nikdy, natož v 18 letech. Takže nejen se nevracet, ale zablokovat, ať tě to jeho brečení tak nerozhazuje. Uvědom si, jaký vztah k tobě má, když je schopný ti nadávat a ubližovat. To není láska a když jsi takhle mladá, tak fakt nedělej kompromisy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
195
11.5.22 10:38

On ted slibuje, ale jak te bude mit zase jistou, tak se vrati i jeho chovani.To mi ver.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
486
11.5.22 11:44

Klasika teď se tě snaží získat zpět. Ale lepší by to nebylo. Naopak jak jednou zjistí, že tě dokáže ukecat bude se k tobě potom chovat ještě hůř. Jsi mladá máš úplně všechno před sebou. Normálně tenhle nefunkční vztah ukončí hoď ho za hlavu. Užívej si života, nežeň se hned do dalšího vztahu. A počkej až se objeví někdo, kdo za to bude stát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26139
11.5.22 11:45

Tohle je hrozně těžký, pro tebe. Teď slibuje, ty vidíš to hezký a zvažuješ.
Ale kdyby mi chlap řekl, že mě střídavě miluje a nenávidí, projevoval nezájem a ještě navíc ti vyčítal, že ho otravuješ a omezuješ, tak takového bych asi nechtěla.
Neříkám, že má být všechno pořád jen růžový, ale tohle nahoru dolu bych zapotřebí neměla. A že se zamyslel, až když cítil, že končíš, to je taky naprd. Za jak dlouho se to vrátí do běžných kolejí, až se zase přistěhuješ zpátky?
Myslím, že v takhle mladém věku máš lepší vyhlídky, než zůstávat ve vztahu, kde ste na sebe hnusní, hádáte se, občas se milujete, občas nenávidíte a vyčítáte si.

A na sprostý nadávky bych taky zvědavá nebyla.
Já v podobném vztahu taky pár let žila, tehdy mi to přišlo normální, ale dneska si nadávám, že sem mohla být dávno jinde, kdybych to rozsekla takhle v začátcích. A s dnešním rozumem, věkem a zkušenostmi už bych se od podobnýho cápka takhle valchovat nenechala :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11.5.22 13:42

Vztah prosím o radu a pomoc

Dobrý den, nevím co mám dělat 🥺 s peitelkyni jsme spolu byli šťastní a zamilovaní vše bylo tak krásný a nádherné. A pak najednou se do našeho vztahu začala montovat její máma. A říkat přítelkyni co má dělat a ze se má rozejít semnou a hledala na mě chyby. Přítelkyně ji poslouchala a vše odkyvala. Žila jakoby mámy život a ne svůj. Pritelkine najednou začala mít deprese přestala komunikovat s lidmi spoustu lidí si zablokovala nebyla s nikým v kontaktu, doma se semnou ani moc nebabila a už neměla o mě zajem. Já se snažila ji pomoct, ale nevěděla jsem jak, když jsem přesně nevěděla co se sní děje. V práci s noční přešla na ranní že potřebuje být mezi lidmi. Ze ji to ubiji být na noční ve dvou. Chodila na ranní, pak nevuladala ani ranní. Nebyla stastna nic ji neřešili. A mezi námi se to začalo srat. Neměla o mě zajem. Nepsala že mě miluje nic. Oba s mi dala pusu. A řekla že se rozhodla a ze chce odtud pryč semnou a aby jsme začali žít nivy život jinde v jiným městě. A ze si spolu najdeme byt tak jsme začala hledat byt pro dvě a psa. A ze chce být semnou. Ptala jsem se jestli chce být sama říkala že ne. Ze chce být semnou. Pak jednoho dne se pokusila o sebevraždu a nepovedlo se jí to. Volala mě abych pro ni přijela do nemocnice. A já nevěděla jak se mám chivat a jak ji mám pomoct hodiny jmse sní mluvila že pokud ji na lidi co jí mají rádi a miluji ji tak by ti měla být pro nás že vše má řešení. A ze má důvod žít. Byla ráda, že má oporu a ze ji pomáhám ikdyz to prý nedávala na jevo. Ve volnu jsem ji vzala do města udělali jsme si krásný den aby přišla na jiný myšlenky. Byla stastna a řekla že chce pryč ať spoku odjedeme. A ze spoku pojedeme na chatu bez nikoho. A za tři dny se vše obratilo. Napsala mi do práce že je konec a ze má byt a ze jsi vzala pujcku a ze chce být sama. Ze mě nemiluje a ze nám to nefunguje. Já se snažila vše napravit a ať nedochází. A ze. Před pár dny vše bylo v pohodě. Druhý den jela ráno si zaplatit kauci na nový byt a ze chce být sama a ze nikoho nechce. V ten den za pár hodin přijela domů a ze udělala chybu že vůbec nepřemýšlí. Zrušila si nový byt. A obejmula mě a plakala Prý ji mají vrátit i kauci. A ze zůstává volala i majitelce. A když jsem se jí zeitala proč chce být tady v bytě snou když mě už nemiluje tak prý proto že tady má práci a nebude dojíždět a až si na šetří půjde pryč. Nezajmam ji já ani nás pes. Je doma hraje psp a poslouchá písničky. Ze si mam dělat co chci a ze ona taky bude. Chtěla bych se zeotat vím to je. Chtěla semnou být plánovali jsme že odjedeme z města do jinyho spolu byl to její napad a ze půjdeme bydlet spolu a začneme znova jinak bez nikoho jinyho. A ze chce být semnou že mě miluje a pak za tři dny bylo vše jinak. Vůbec tomu nerozumím. Člověk když miluje se nemůže za tři dny takhke otočit. Má to něco spolecnyho stemi depresemi. Ze na v hlavě bordel a nenavidi mě. Nevím kdyby opravdu nechtěla být semnou tak tady není. Prosím o radu… Nevím jestli chtěla být sama tak proto to vše udělala. Aby se sama srovnala. A nebo že mě opravdu nemiluje a vše bylo jen lži že mě. Miluje a chovani jako když miluje. Takhle se nechová zamilovaný člověk. Prosím pomoz tě mi. Chci ji zoagky a vše urovnat a nevím jak. Jak se mám chivat v bytě. Když se semnou rozešla. Nevym jestli to co píše je pravda. Nebo. Lež. Člověk který jeden den ruka jak chce jít pryč semnou a začít znova jinde v jiným bytě. Nemůže otočit za tři dny a vše bylo jinak 🥺 🥺 🥺 :cry: :cry: :cry: :cry:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat