Reklama

Vratka daní - nemocenská a mateřská

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

LejdyWamp
Nováček 5 příspěvků 19.03.18 17:32
Vratka daní - nemocenská a mateřská

Dobrý den, mám dotaz. Jsem od 1.12.2018 na neschopence která stále trvá. Od cca půlky dubna budu přecházet na mateřskou a v květnu mám rodit. Chtěla jsem se optat jak to budu mít tento rok z odpočtem daní? Dávám si do odpočtu hypoteku. Za loňský rok mám daně už podané. Daně jsem si nechávala dělat na FÚ ne v práci. Smlouvu mám na neurčito. Děkuji za informaci. Vůbec nevím kde to vyhledat :think:

Reklama

Reakce:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62560 příspěvků 3 inzeráty 19.03.18 17:34

@LejdyWamp A z čeho bys sis chtěla něco odpočítávat, když si žádné daně nezaplatila? 0 je pořád 0 bez ohledu na to co od ní budeš odečítat.

P4ja
Kelišová 5440 příspěvků 19.03.18 17:35

@LejdyWamp Normálně podáš DP a vrátí ti daně, které ti zaměstnavatel sráží zalohově za dobu, kdy jsi byla na PN. Potvrzení dostaneš úplně stejně, jako za loňský rok. A stejně tak tam napíšeš odpočty. Mateřská na to myslím vliv nemá, pokud nebudeš mít nějaký příjem.

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27164 příspěvků 9 inzerátů 19.03.18 17:50
@P4ja píše:
@LejdyWamp Normálně podáš DP a vrátí ti daně, které ti zaměstnavatel sráží zalohově za dobu, kdy jsi byla na PN. Potvrzení dostaneš úplně stejně, jako za loňský rok. A stejně tak tam napíšeš odpočty. Mateřská na to myslím vliv nemá, pokud nebudeš mít nějaký příjem.

Za dobu PN se zadne dane nesrazi… z materske taky ne… tak nebude z ceho…

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27164 příspěvků 9 inzerátů 19.03.18 17:52
@LejdyWamp píše:
Dobrý den, mám dotaz. Jsem od 1.12.2018 na neschopence která stále trvá. Od cca půlky dubna budu přecházet na mateřskou a v květnu mám rodit. Chtěla jsem se optat jak to budu mít tento rok z odpočtem daní? Dávám si do odpočtu hypoteku. Za loňský rok mám daně už podané. Daně jsem si nechávala dělat na FÚ ne v práci. Smlouvu mám na neurčito. Děkuji za informaci. Vůbec nevím kde to vyhledat :think:

1. 12. 2018 jeste nebylo… :D ;)

P4ja
Kelišová 5440 příspěvků 19.03.18 17:56
@Regina Hero píše:
Za dobu PN se zadne dane nesrazi… z materske taky ne… tak nebude z ceho…

Nevím, mně teda vždycky vraceli víc za roky, kdy jsem byla delší dobu nemocná. Nevím, jestli je to jenom za první měsíc, kdy jsem byla na PN. A taky záleží, jak člověk platí daně ne?? MY máme zálohovou, takže když jsme nemocní, tak se něco vrací.

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27164 příspěvků 9 inzerátů 19.03.18 18:07
@P4ja píše:
Nevím, mně teda vždycky vraceli víc za roky, kdy jsem byla delší dobu nemocná. Nevím, jestli je to jenom za první měsíc, kdy jsem byla na PN. A taky záleží, jak člověk platí daně ne?? MY máme zálohovou, takže když jsme nemocní, tak se něco vrací.

Ne… je to jen v pripade, ze mas po zbytek roku mzdu, ze ktere platis dane… ale z neschopenky ani z materske dane neplatis…

P4ja
Kelišová 5440 příspěvků 19.03.18 18:10

@Regina Hero Aha já si právě myslela, že pokud v měsíci půlku pracuju, a potom mám PN, tak se mě za měsíc odvede celá záloha na daň. A právě to se potom vrací. A v těch dalších to je jasné, pokud je člověk nemocný celý měsíc, tak tam není co danit.
Ale u zakladatelky jsem nepobrala to datum, tak nvm, jeslti letos v práci byla.

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27164 příspěvků 9 inzerátů 19.03.18 18:26

@P4ja no, ještě trochu jinak… odvede se vždy jen to, co se vypočítá z daňového základu… není celá záloha na daň, ale je sleva na dani na poplatníka… a ta je daná na celý rok… když máš dejme tomu vyšší mzdu, uplatní se sleva celá a ještě strhnou něco nad to, když další měsíc třeba marodíš, tak nemáš žádnou mzdu, jen neschopenku, takže si ušetříš tu slevu na poplatníka a při ročním zúčtování se to vše srovná a tu ušetřenou slevu ti vrátí dodatečně…

P4ja
Kelišová 5440 příspěvků 19.03.18 18:28

@Regina Hero Děkuju.

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27164 příspěvků 9 inzerátů 19.03.18 18:30
@LejdyWamp píše:
Dobrý den, mám dotaz. Jsem od 1.12.2018 na neschopence která stále trvá. Od cca půlky dubna budu přecházet na mateřskou a v květnu mám rodit. Chtěla jsem se optat jak to budu mít tento rok z odpočtem daní? Dávám si do odpočtu hypoteku. Za loňský rok mám daně už podané. Daně jsem si nechávala dělat na FÚ ne v práci. Smlouvu mám na neurčito. Děkuji za informaci. Vůbec nevím kde to vyhledat :think:

jinak tedy k tobě… předpokládám, že na neschopence jsi od 1. 12. 2017, takže do mateřské pobíráš neschopenku, potom přejdeš na PPM a zhruba od září - října budeš mít rodičák, ne? Takže jediný tvůj zdanitelný příjem, tak ti může zaměstnavatel proplatit akorát dovolenou mezi PPM a RP… takže ti pravděpodobně vrátí to, co ti tady strhnou… že by to bylo tolik, abys mohla uplatnit i hypotéku, to nejspíš ne… sleva na poplatníka je 24 840 Kč za rok, musela bys mít opravdu nadstandardní příjem, aby ti vrátili tohle plus ještě těch 15% z hypotéky… :think:

LejdyWamp
Nováček 5 příspěvků 20.03.18 09:10

Děkuji, v datumu mám chybu???? jen jsem se chtěla optat jak to je.

P4ja
Kelišová 5440 příspěvků 20.03.18 11:05

@LejdyWamp Ano máš tam 1.12. 2018, tak z toho není poznat, jestli máš příjem i letos nebo jen PN a pak MDa RD.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Startuje velká fotosoutěž! Vyhrajte pro své nejmenší populární hračky Fisher-Price

Milé maminky, ve spolupráci s oblíbenou značkou Fisher-Price jsme pro vás... číst dále >

Články z Expres.cz

Telefon za volant nepatří! Snad to byla u Patricie Solaříkové jen výjimka

Používání mobilního telefonu za volantem je sice od roku 2002 na českých... číst dále >

Šmejdství a půjčky zavánějící lichvou: Syn „té od sirotků“ je pěkné kvítko!

Europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL), která přišla s návrhem přijmout... číst dále >

Články z Ona Dnes

Když dlouho necestuji, hýbu aspoň nábytkem, říká žena velvyslance Kmoníčka

Produkovala show na Broadwayi, v Česku řídila partu chlapů v dopravní firmě,... číst dále >

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Reklama