Vratka školkovného v soukromé školce

980
31.3.20 13:17

Vratka školkovného v soukromé školce

Zdravím maminky,

naše dcerka chodí do soukromé školky za xy tisíc měsíčně (do státní se nedostala je říjnová). Školku v půlce března dobrovolně uzavřeli i když to nikdo nenařídil. Včera školka poslala nějaké informace jak postupovat s následujícími platbami, ale o tom, že by vraceli nebo kompenzovali peníze za polovinu března kdy bylo zavřeno nezmiňují. Ve smlouvě je uvedeno, že školkovné se za zameškané dny nevrací ani nekompenzuje. V tomto případě se, ale nedá hovořit o zameškání když tam nebylo možné chodit. Řešíte stejnou situaci nebo jak se k tomu postavili vaše soukromé školky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

8744
31.3.20 13:30

Ja normalne platim dal. Jen za dny uzavreni nabidli, ze je bude dcera moci odchodit (chodi na 3 dny v tydnu). Ale pochybuji, ze to vyuzijem. Mame jeste predskolaka ve statni skolce a skolacku, takze doma budeme, dokud neotevrou skoly… Mozna mi to dovoli vybrat v lete :think:. Zavreni byli 14 dni, ted uz zase otevreli, ale ja tam prave dceru nevodim. Prijde mi to zbytecne riziko, kdyz jsme beztak vsichni doma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16099
31.3.20 13:34

Asi to bude na konkrétní skolce :nevim: syn teda chodi do státní, ale školné platime taky a kdyz je zavřeno, tak za brezen sme platili jenom pomernou část za dobu kdy tam byl, za duben platby pozastavili.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4208
31.3.20 13:36

Dcera chodí do ZŠ a nám vracejí jak stravné tak družinu. platby jsou všechny stoplé

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27940
31.3.20 13:40

Naše soukromá školka funguje (protože stát nenařídil, že jí musí zavřít) a peníze nevrací. Je to tak ve „smlouvě“ - resp. v informovaném souhlasu a řádu školky, co rodiče podepisují, když dítě nastupuje. Pokud ale školka zavřela z vlastních důvodů, tak se nějak musí postavit k tomu vracení/krácení školkovného, protože problém je na jejich straně. Řešila bych to přímo se zřizovatelem školky po tom, co si řádně prostuduji smlouvu. Z logiky věci, pokud oni zavřeli, tak nemohou požadovat platby - jiné by to bylo, pokud by zůstali otevření a vy ze strachu jste tam dítě nedávali.
Pokud jde o ten půlměsíc, tak bych to asi neřešila, ale chtěla bych vědět, jak to bude dál.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4282
31.3.20 13:43

Oni mají většinou v pravidlech, že můžou zavřít z provozních důvodů a např. při chřipkové epidemii apod. Takže pech, pokud nechtějí, nic nevrátí. Samozřejmě můžou se dostat pod tlak, že jim rodiče začnou vypovídat smlouvy, ale je to na jejich rozhodnutí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6390
31.3.20 13:47

Taky jsem se ptala ředitelky, zatím bez odezvy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
980
31.3.20 14:04

@acimedaca @Reflex

Ve smlouvě to nijak ošetřené nemají. Tady se jedná o takzvanou vyšší moc a měli by mít tedy ve smlouvě uvedeno, že v případě vyšší moci nevrací peníze.

Také bych za normálních okolností nad tím půl měsícem mávla rukou, ale jsou tam i jiné věci které mi poslední dobou začali vadit a zároveň uvažuji o ukončení docházky. :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27940
31.3.20 14:26
@Liliana87 píše:
@acimedaca @Reflex

Ve smlouvě to nijak ošetřené nemají. Tady se jedná o takzvanou vyšší moc a měli by mít tedy ve smlouvě uvedeno, že v případě vyšší moci nevrací peníze.

Také bych za normálních okolností nad tím půl měsícem mávla rukou, ale jsou tam i jiné věci které mi poslední dobou začali vadit a zároveň uvažuji o ukončení docházky. :,(

no tak v tom případě peníze za duben neposlat, pokud i uvažujete o skončení docházky - já bych to řešila přímo s ředitelem školky telefonicky, těžko asi někdo poradí něco jiného - smlouvu k ruce a volat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4282
31.3.20 15:46

@Liliana87 Ve smlouvě to přímo napsáno nebývá, bývá to v nějakých souvisejících vnitřních pravidlech, která však platí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
980
31.3.20 19:31

@acimedaca @Reflex

Je to dětská skupinka kterou vedou dvě “tety”. No uvidim proberu to s nimi :?.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama