Vrchní referent - sociální pracovník

42
30.5.16 19:57

Vrchní referent - sociální pracovník

Dobrý den,

má tu někdo zkušenosti s prací vrchního referenta na úřadu práce? Konkrétně se jedná o sociálního pracovníka v nepojistných sociálních dávkách. Náplň práce, platové ohodnocení…

Děkuji :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

36
30.5.16 20:25

Ahoj, podívej se, na jaký usek to je. Zda hmotná nouze, příspěvek na péči či Dávky pro osoby se zdravotním postižením. Jde o sociálního pracovníka. Vrchní referent se to jmenuje jen kvůli služebnímu zákonů.
Je to klasická pozice práce úředníka plus sociálního pracovníka, tím se myslí návštěvy rodin -socialni šetření.
Platové ohodnocení bude zatím mizivé, dokud nesložíš zkoušky podle služebního zákona. Pak je to lepší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
42
30.5.16 20:31
@Lemat píše:
Ahoj, podívej se, na jaký usek to je. Zda hmotná nouze, příspěvek na péči či Dávky pro osoby se zdravotním postižením. Jde o sociálního pracovníka. Vrchní referent se to jmenuje jen kvůli služebnímu zákonů.
Je to klasická pozice práce úředníka plus sociálního pracovníka, tím se myslí návštěvy rodin -socialni šetření.
Platové ohodnocení bude zatím mizivé, dokud nesložíš zkoušky podle služebního zákona. Pak je to lepší.

Jedná se o příspěvky na péči a dávky pro osoby se zdravotním postižením.
A ty zkoušky se skládají za jak dlouho po nástupu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
36
30.5.16 20:41

Tak to je celkem fajn práce. Práce se zdravotně postiženými, sociální šetření u nich doma.
Mělo by to být do půl roku, zalezi na tom, kdy tě přihlásí. Výplata je dle platových tabulek, záleží na tom, kolik máš praxe. Na netu si můžeš dohledat služební zákon a přílohou jsou platové tarify.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
42
30.5.16 20:47

@Lemat Děkuji za informace :-) Na tabulky jsem koukala, praxi bohužel nemám v tomto oboru žádnou, takže se mě týká ta nejnižší sazba. Ale někde se začít musí a hlavně nasbírat konečně potřebnou praxi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9552
30.5.16 20:50

@pesfilipes na tato místa se hlásí celkem dost lidí a přednost téměř vždy dostanou lidé, kteří už na úřadu dělali, případně mají vystudovaný přímo ten obor

hodně štěstí ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
36
30.5.16 20:51

Zase je to státní správa, tak 25 dní dovolené, navíc 5 dní v roce indispozicni volno, když ti není dobře, pracovní doba pohyblivá (pevně tam musíš být od 8:00 do 13:30 hod.), ale samozřejmě, že za měsíc musíš mít odpracováno dle počtu pracovních hodin.
Myslím, že pro začátek je to dobré.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.5.16 21:00

Zaměstnanec je přijat na dobu určitou, a to s trváním maximálně 12 měsíců a se zkušební dobou v délce 6 měsíců, do vykonání zkoušky budeš zařazena do nejnižšího stupně dané platové třídy, v 9. třídě je to cca 15 000 hrubého. Jinak práce je to celkem fajn, ale občas náročná, žádostí je pořád víc a často musíš řešit stížnosti lidí na dlouhé lhůty vyřízení.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
30.5.16 21:03
@pesfilipes píše:
@Lemat Děkuji za informace :-) Na tabulky jsem koukala, praxi bohužel nemám v tomto oboru žádnou, takže se mě týká ta nejnižší sazba. Ale někde se začít musí a hlavně nasbírat konečně potřebnou praxi.

Co máš za vzdělávání? Musíš splňovat vzdělávání podle § 110 zákona č. 108/2006 Sb., o speciálních službách.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
30.5.16 21:24
@Anonymní píše:
Zaměstnanec je přijat na dobu určitou, a to s trváním maximálně 12 měsíců a se zkušební dobou v délce 6 měsíců, do vykonání zkoušky budeš zařazena do nejnižšího stupně dané platové třídy, v 9. třídě je to cca 15 000 hrubého. Jinak práce je to celkem fajn, ale občas náročná, žádostí je pořád víc a často musíš řešit stížnosti lidí na dlouhé lhůty vyřízení.

tak záleží jak bylo vypsané výběrové řízení, jelikož jsem viděla i na dobu neurčitou.
Osobně teď nestupuji na soc. pracovníka na PNP, vrchrní referent., bude asi nad nima, takže by měl dělat i metodiky,… ale nevím to 100%
A jak už někdo psal musíš splňovat vzdělání
anonym KR

• Nahlásit
  • Citovat
42
30.5.16 21:28

Zde se jedná o zástup za MD.
Mám vystudovanou Sociálně výchovnou péči o smyslově postižené.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
31.5.16 08:40
@Anonymní píše:
tak záleží jak bylo vypsané výběrové řízení, jelikož jsem viděla i na dobu neurčitou.
Osobně teď nestupuji na soc. pracovníka na PNP, vrchrní referent., bude asi nad nima, takže by měl dělat i metodiky,… ale nevím to 100%
A jak už někdo psal musíš splňovat vzdělání
anonym KR

Na dobu neurčitou se to změní až po složení úřednické zkoušky, dřív ne

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama