Vřed na děložním čípku - problém v těhotenství?

20378
29.5.06 20:24

Vřed na děložním čípku - problém v těhotenství?

Ahoj holky,
chtěla bych se zeptat. Teď mi doktor objevil vřídek na děložním čípku. Chceme si pořídit miminko a nevím, jestli to nebude vadit :( Mám čípek i tak trochu deformovaný.

Můžete mi prosím poradit? Vadí to něčemu?

Díky

Příspěvek upraven 22.10.11 v 18:20

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6545
29.5.06 21:05

Já myslím, že to ti měl říct ten dr. Ale osobně si myslim, že by to mělo jít pryč…pokud ještě nejsi těhu, tak si nejdřív vyřeš problém s vředem na čípku a pak teprv se snaž o mimi. Přišlo by mi trochu nezodpovědné se snažit, aniž bys byla zcela v pořádku. Větší paseku si myslím může nadělat vřed. Já byla před otěhotněním na gynekologickém zákroku taky - měla jsem kondylomata a na čípku cosi, co v případě neléčení a odstranění mohlo přejít v rakovinu postupně (abych to uvedla na pravou míru, moje dr mě poslala do nemocnice se zbytkem panenské blány, což byl kondylom a i přes častá vyšetření zrcátky nález na čípku neviděla. Já šla na vyšetření kvůli odstranění té „blány“, která mě obtěžovala a bylo z toho tohle). Doporučili mi 3měsíce neotěhotnět, ale já otěhotněla již druhý cyklus po operaci. Čípek pak byl lehce kratší, ale vzhledem k tomu, že to bylo zákrokem, nebyl to problém.
Jinak jako skvělá prevence a mě to pomohlo i v těhu, kdy se mi kondylomy objevily znovu, funguje Tea Tree Oil, kterým jsem se mazala i si dávala pár kapek do koupele a díky tomu jsem nerodila CS, ale spontánně. Pokud by se to bývalo nezlepšilo, kvůli riziku nakažení miminka bych musela právě na CS.
G

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20378
29.5.06 21:16

Gabi, já se na to ptám právě proto, že nechci být nezodpovědná. Doktor mi toho řekl tolik, že už jsem se nějak nechytala. Ten den, co jsem u něj byla, mi bylo hrozitánsky špatně a jak tak nad tím teďka přemýšlím, tak bych se ptala a ptala.
Musím počkat, až tam půjdu za měsíc pro výsledky :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5551
29.5.06 21:16

Ahoj. Nemyslím si, že by to byl, že tam může „něco“ vzniknout, ale pokud tě Dr sleduje, tak bych se tím netrápila. Jde o to, že pokud máš vřídek, tak se dělá každý půlrok rozbor, cytologie (?? snad jsem to nepopletla…), a pokud je to OK, tak se to neřeší. Pokud to OK není, tak se to preventivně operuje.
Můj Dr mi třeba řekl, že se to většinou neřeší před prvním porodem, po něm podle situace. Zatím nic neříkal, tak si nemyslím, že by se mělo něco dít…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
361
30.5.06 08:35

na jedné prohlídce mi dr. řekl jen tak mezi řečí - máte tam vřídek… avíc k tomu už neříkal, já blbá se neptala, chvíli mi to pak vrtalo hlavou… ale za půl roku už nic neříkal, tak věřím, že to nic nebylo a že by to jinak řešil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
30.5.06 08:48

Já nechci nikoho strašit, ani nemusí mít Kytka to, co já, nevím. Ale osobně bych se o mimi nepokoušela, pokud bych nebyla dole úplně čistá…ale to je na každém. Navíc já si s tím užila dost bolesti, takže třeba to u ní není nic, nevím. I když mě se nikdo neptal, prostě mi řekli, že doktorka teda nepozná hymen a rovnou mi řekli termín operace…takže těžko soudit. Každopádně bych počkala do té příští návštěvy dr a pořádně se vyptala…Já jsem osoba, co má radši vše v pohodě

G

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1032
30.5.06 09:41

Mne s tím dr. před x lety převelel na COP (centrum onkologické prevence), tam mi každého půl roku dělají cytologii a kdyby se to horšilo, tak se udělá konizace. Dřív se to vypalovalo, ale to už se prý nedělá. Otěhotněla jsem, v průběhu těhotenství jsem tam byla na jedné kontrole. Po šestinedělí mi doktor řekl, že se to zlepšilo. Teď jsem tam byla znova a čekám na výsledky, tak uvidíme. Já osobně jsem se té konizace před těhu bála, protože tím že se zkrátí čípek, tak se vlastně sníží schopnost dělohy udržet tu tíhu (to je můj laický názor). Řídila bych se tím, co řekne dr.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
695
30.5.06 09:48

I mě doktor před 3 lety konstatoval, že mám vřídek na čípku. A že prý by se to mělo časem odoperovat. Víc se tím nezabýval, ale jelikož to byl věhlasný Doc. Šuk, věřila jsem, že to nebude nic vážného. Cytologie jsem měla vždy v pořádku. Neřešila jsem to, na podzim 2004 jsem otěhotněla a během těhotenství ani po něm jsem žádné problémy neměla, ani mi doktorka nic o čípku neříkala. Tedy následně dvě jiné gynekoložky na mém čípku zřejmě žádný vřídek nenašly. Na příští návštěvě se na to zeptám. Zdá se, že je to častější problém, ale záleží na vývoji vřídku.
K tomuto tématu jsem našla ještě tohle:
http://www.rodina.cz/dotaz16761.htm

Ahoj, Markéta

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
250
30.5.06 09:48

Já jsem v 19 letech měla taky nějaký vřídek, který mi hodná paní doktorka vypálila. Vypálila mi ho tenkrát tak dobře, že mi ho zdeformovala a já měla problém asi půl roku vůbec normálně odmenstruovat (museli mi ho každý měsíc rozlepovat :x ) Rodila jsem ve 30, a to tak, že jsem se vůbec neotvírala a dr. říkal „vy ten čípek máte, jako stažený drátem“ S jeho pozvolnou asistencí jsem se po 30 hodinách otevřela a porodila neskutečně rychle :D Kdyby nebylo zničeného čípku, byl by to úžasný porod. Raději bych ten vřídek řešila zavčas a pořádně se na všechno vyptala :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
30.5.06 09:49

No vliv to mít vyloženě nemusí. Jak jsem psala, podstoupila jsem to 2měsíce předo těhotněním. Počátkem 2trim jsem začala mít tvrdnutí, skončila jsem nakonec na rizikovém a když mi na příjmu dr dělala UTZ vnitřní kvůli čípku, zjistila, že je kratší, ale současně poznala, že to je konizací a v tom případě byl čípek naprosto v pořádku vzhledem k předchozímu zákroku.
Ale jinak nikomu fakt nic nenutim, jen jsem psala svůj názor, jak bych postupovala já…:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20378
30.5.06 14:14

Holky, moc díky za odpovědi. Chci to řešit před otěhotněním. Dneska jsem volala svému dr. a ten říkal, že to budeme sledovat cytologii a že by to nemělo vadit. Ze vypalovat mi ho nehodlá, tím by prý mohlo dojít k deformaci ještě víc :( A my s tím v rodině máme problémy dědičně (zkrácený čípek).

Ještě jednou díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
30.5.06 14:18

Kytko, držím ti palce! Určitě to dopadne dobře. Výhoda je, že na to dr přišel - moje dr tehdy i přec cytolku a x-krát do roka vyšetření zrcátky ne a kdybych netrvala na vyšetření, kdo ví…Takže se drž a přeju hodně štěstí!
G

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3823
2.7.06 17:48

Kytko ahoj, vřídek mám taky. Alespon to gynek. jednou říkal. Dělá mi pravidelně cytologii a vše v pořádku, nic s tím dělat nebude.
Po porodu se to může prý stejnak změnit. Jediná nevýhoda je, že čípek produkuje víc hlenu - výtoku, který je ale v pořádku, není to žádný zánět. Když budeš pravidelně kontrolovaná u dr, určitě nic nezanedbáš.
Měj se hezky.
pa sunn

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
23.4.07 18:10

Mela jsem taky vridek na cipku, a doktor me poslal po 2 letech na odstraneni - pod narkozu.Jelikoz pritel ma condylomata,tak jsem to dostala asi od nej.Pritel se toho nemuze zbavit a zachvilku budeme chtit miminko a nevim, jak otehotnet, kdyz to ma stale. Zda je nejake riziko pro male… Mate s tim nekdo zkusenosti?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
23.4.07 18:10

Mela jsem taky vridek na cipku, a doktor me poslal po 2 letech na odstraneni - pod narkozu.Jelikoz pritel ma condylomata,tak jsem to dostala asi od nej.Pritel se toho nemuze zbavit a zachvilku budeme chtit miminko a nevim, jak otehotnet, kdyz to ma stale. Zda je nejake riziko pro male… Mate s tim nekdo zkusenosti?

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama