Vředy či jen zaražené větry?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.08.19 19:30
vředy či jen zaražené větry?

Ahoj, omlouvám se za trochu vtipný název diskuze. Je mi 22, mám nějaké potravinové alergie, těmto potravinám se vyhýbám. Jde o to, že tak jednou za měsíc, více ne, se mi stane, hlavně večer, když mám hlad/minule před zkouškou ve škole, že dostanu strašné křeče do nadbřišku, nemohu se pořádně ani narovnat, jde to až do zad. Pak se jdu uklidnit, najím se, lehnu si, a během pul hodiny je uplny klid. Jiné potíže nemám, byla jsem na krvi, 3× na ultrazvuku, kolonoskopii, vše negativní, jsem takový hypochondr, Helicobacter negativní. Ale žaludek mi teda ještě nevyšetřovali.
Jiné potíže nemám, ani mě právě nepálí žáha, co by mělo u vředů být. Jen v té době, co mám bolesti, se mi zvýší i plynatost…
Jen mě zaráží, že je to max. jednou za několik týdnů, k večeru, při hladu či vypjaté situaci. Také už mě napadly větry, ale bolest, hlavně až k zádům je nepříjemná a nemohu se ani narovnat. Co by to mohlo být?
Jak říkám, u dr. jsem jako doma, a kdybych ještě přišla, že mě 1× za měsíc píchá u pupíku a zad, ale jen večer, tak už fakt skončím za psychiatrii.
Děkuji :)

Reakce:
wildcat8
Kecalka 288 příspěvků 02.08.19 19:40

Ahoj, tyto potíže mívám při ovulaci, takže také pravidelně se opakující…bohužel i několik dní v kuse.

Lisdoonvarna
Kecalka 173 příspěvků 02.08.19 19:44

U vredu na dvanacterninu nebo na zacatku tenkeho streva reflux neni. Takze asi by bylo dobre, kdyby ti vysetrili oblast tam. Ale to ti poradi dr. Nenech se odbyt ;)

Ou
Echt Kelišová 8955 příspěvků 02.08.19 19:47

Stres… A jo, umí to ovlivnit i břicho i záda i zaráz.

Co s tím?

• nehladovět a hlídat si pravidelné přijatelné jídlo.
  • hledat cesty jak kompenzovast stres, jak ho zvládat a nenechat ho rozrůst do takových rozměrů, že ti způsobuje bolestivé stavy.

mrkni na tuhle knihu https://www.kosmas.cz/…es-a-zdravi/ a taky sem

https://obchod.portal.cz/…ost-a-obavy/

Neuškodí probiotika - zkusila bych vodní kefír - není v něm mlíko, snadno se chová a dá se době ochutit, hořčík, b-komplex a nějaký adaptogen co se ti bude líbit, ale je to spíš jen záplatování, ne úplné řešení.

Nowena
Stálice 60 příspěvků 02.08.19 20:50

Souhlasím s Ou. U mě za podobné potíže mohl stres. Pomohlo mi lehnout si na zem na záda a uvolnit se. Byla to spíš taková svíravá křeč v nadbřišku, byla jsem na gastru a vše v pořádku.
Když to přišlo a já se narovnala, nemohla jsem se nadechnout.

Hodně se mi to dělo po psychoterapii když jsem otevřela nějaký hnisavý rány, navíc po porodu bylo stresu taky dost.
Přešlo to jak jsem se hodila do klidu.

Přeju hodně štěstí.

Váš příspěvek
Reklama