Vrozená srdeční vada - hrozně se bojím

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Iny
Povídálka 31 příspěvků 24.09.14 08:39
vrozená srdeční vada .. hrozně se bojím

Zdravím, mám 4 měsíční dceru, už v porodnici zjistili, že má srdeční vadu, takže chodíme každé 4 týdny na kardiologii.. závěr ve zprávě je : Subaortální VSD 3 mm, lehké stenosy větví plicnice.. máte někdo stejnou srdeční vadu, nebo vaše miminka, hrozně se o ní bojím, v mém okolí byla paní, které umřelo 7 měsíční miminko na srdeční vadu, přitom to byla prý vada lehčí významnosti.. u nás to prý není zatím na operaci, ale prý nás zřejmě nemine :-( máte s tímhle někdo zkušenost?

Reakce:
isp
Ukecaná baba ;) 1387 příspěvků 24.09.14 08:54

@Iny Ahoj nemám zkušenost přímo s tímhle, ale mám kardiostimulátor a také další srdeční vady a vím jistě že kardiologie je v ČR na nejvyšší úrovni, jako dítě jsem chodila do Motola anikde jinde bych se léčit nenechala. Jsou tam nejlepší!!! Teď chodím do IKEMu ale tam to není pro děti. Rozhodně doporučuji z vlastní zkušenosti MOTOL! Pokud jezdíte do Motola, byla bych klidná, opravdu jsou tam vynikající, díky nim vedu normální život, důležité je při srdečních vadách, nepřecházet nemoce, všechno pořádně vymarodit. Hodně štěstí, mrzí mě to ach jo… :(

pavlats
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.09.14 08:56

Ahoj, tak k těm zúženým větvím plicnice Ti moc nenapíšu.
Co se týká toho defektu komorového septa, tak ty se rádi a často ztrácejí zhruba do 5ti let věku dítěte sami. Držím palce!

Aspera
Generální žvanilka 21742 příspěvků 24.09.14 09:12

@Iny ahoj, mám doma taky kardiaka, ale s jinou vadou. Taky jsem z toho byla vyplašená, ale už má 2 roky po operaci, lítá tu jako zdravé dítě, nikdo to na něm nepozná. Jediné co je, že jezdíme na kontroly na kardio a jednou za čas do Motola.
Mám v okolí i pár těžkých kardiaků, kterým ani v Motole nedávali šanci a žijou si už pár desítek let skoro bez omezení.
Neboj, v Motole si malou pohlídají a až bude třeba tak jí i odoperují a bude v pořádku.

Nairol
Echt Kelišová 8838 příspěvků 24.09.14 09:23

Mam temer 3 letou dceru, ktera se narodila s temer stejnou VSV.
Letos na zacatku roku (akorat ve 2 letech) byla na operaci.

Omezeni ani obtize zadne nema. Je nadprumerne akcni dite. ;)

lubomíra
Kecalka 297 příspěvků 24.09.14 09:24

Ahoj, máme také po operaci, byla to hodně komplikovaná vada, ale v Motole jsou špičkoví kardiologové, neboj se!!! Nemá cenu se stresovat, protože stejně ničemu nepomůžeš. Lékaři si holičičku pohlídají a v pravý čas budou operovat. Po operaci je moje dítě naprosto fit, žádná omezení, jen kontroly jednou za čas… Dnešní doba je úplně jinde, co se týče kardiologie, je to skoro rutinní záležitost -promiň, zní to hrozně, ale když člověk pak vidí ten cvrkot v Motole… Držím palce :-)

lidlinka
Povídálka 48 příspěvků 24.09.14 10:01

Ahoj, synovi zjistili srdecni vadu v 6 mesicich, hned byl na operaci (takřka za 5 min 12), teď uz je to pul roku, je neskutečně akcni, jen bere léky. Najdi si na fcb skupinu srdičkaři, je tam plno maminek a dost jich urcite najdeš se stejnou vadou, drzim palce at k operaci nakonec nedojde a vše se srovna samo :-)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.09.14 21:59

Ahoj, dcerce zjistili tuhle vadu ve 2 letech, na prohlídce po komplikovanějším zánětu průdušek. Poslali nás na kardio, kde se kardiolog divil, jak to, že na to nikdo nepřišel dřív. Dírku měla v těch 2 letech taky kolem 3 mm, jak to vypadalo po narození už nikdo nezjistí, v každém případě musela být větší a postupně sama zarůstala. Na operaci nás nehnali, zůstali jsme na pozorvání co 3 měsíce, dírka se postupně zaceluje sama. Dcera nemá žádná omezení :palec:

Iny
Povídálka 31 příspěvků 25.09.14 06:03
@Anonymní píše:
Ahoj, dcerce zjistili tuhle vadu ve 2 letech, na prohlídce po komplikovanějším zánětu průdušek. Poslali nás na kardio, kde se kardiolog divil, jak to, že na to nikdo nepřišel dřív. Dírku měla v těch 2 letech taky kolem 3 mm, jak to vypadalo po narození už nikdo nezjistí, v každém případě musela být větší a postupně sama zarůstala. Na operaci nás nehnali, zůstali jsme na pozorvání co 3 měsíce, dírka se postupně zaceluje sama. Dcera nemá žádná omezení :palec: [/citace
Jenomže jí se to prej vůbec nelepší, naopak se to malinko zvětšilo, první nález, byl, že ta dirka měla 2,7 a ted už prý kolem, těch 3 ale prej to pořáe ještě není na operaci..tak vůbec nevím :-(
RyBANA
Neúnavná pisatelka 18972 příspěvků 25.09.14 07:24

Ahoj, syn má srdeční vadu. Neoperovaná = neslučitelná se životem. Operovali ho hned po narození. Dneska je mu 4 a půl let a je to krásný kluk, bez omezení (jediné omezení je vynechání vrchlových sportů) a bez léků.

Vloni byl na katetrizačním zákroku, má u srdce ještě nějaké abnormality, které se postupně vyvýjejí nebo naopak zanikají. Bůh ví co bude do budoucna ale to nikdy nevíš ani u zdravých děti.

Doporučuji navštívit web: http:www.srdickari.cz nebo nás najdeš i na facebooku.

Veverčáč
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 15.11.14 20:40

Ahoj můj syn Adámek narozený 8.8.2014 má výcečetný defekt komorového septa byl už na operaci ale defekty se nepodařilo zavřít tak mu udělali bandáž plicnice.jsme tři týdny po operaci a čeká nás ještě další operace v roku nebo ve dvou a to už se snad defekty zavřít podaří :-)v motole jsou odborníci a vím že když už se nám tohle muselo stát tak je Adámek v těch nejlepších rukou

wrtulle
Nováček 4 příspěvky 15.04.15 17:09
ISP

Ahojky, my máme kardiostimulátor teď čerstvě. Necelých 14 dnů. Máme 3 roky :-) prosím můžu se zeptat jak dlouho kardiostimulá­tor máš?

Aja1989
Nováček 2 příspěvky 21.03.18 20:03
@Veverčáč píše:
Ahoj můj syn Adámek narozený 8.8.2014 má výcečetný defekt komorového septa byl už na operaci ale defekty se nepodařilo zavřít tak mu udělali bandáž plicnice.jsme tři týdny po operaci a čeká nás ještě další operace v roku nebo ve dvou a to už se snad defekty zavřít podaří :-)v motole jsou odborníci a vím že když už se nám tohle muselo stát tak je Adámek v těch nejlepších rukou
Aja1989
Nováček 2 příspěvky 21.03.18 20:07
Bandáž plicnice

Mate někdo prosim zkušenost s bandazi plicnice???Malému jsou 3 měsíce a ma vycecetny defekt komoroveho septa(poměrně velký) a plicní hypertenzi…Moc informaci k. sehnání není… :,(

Veverčáč
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 21.03.18 20:13

Dobrý večer my máme stejnou vadu jsme po bandáži plicnice a čekáme na defitnitivní řešení. na facebooku je skupina srdíčkáři přidejte se k nám určitě je tam hodně dětí se stejnou vadou :-)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Český lev ON-LINE: Červený koberec zazářil hvězdami, kdo ale zazáří u cen?

Dnes je tu 26. ročník Českého lva, kdy se po červeném koberci do Rudolfina... číst dále >

Hrad ve skále, který chátrá. Jaký je příběh Krejčířovy vily a proč se ji lidé bojí koupit?

Kdysi to v honosné a vysokou zdí opevněné vile tyčící se nad městečkem... číst dále >