Vrozená srdeční vada - nevíme, co nás čeká...

3467
17.1.06 18:34

Vrozená srdeční vada - nevíme, co nás čeká...

Ahojte holky!

Moc ráda bych si povídala s někým, komu zjistili v těhulkovství vrozenou vadu srdíčka. Nám ji teď (ve 23tt) zjistili, budeme rodit v Praze-Motole a skoro vůbec nevím, co nás čeká… Nezažila jste to některá, nebo to taky zažíváte :?:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

986
17.1.06 18:47

Nezažila jsem to, ale chtěla bych tě alespoň trochu podpořit. Kdysi jsem viděla reportáž právě z Motola. Primář oddělení, kde právě řeší srdeční vady u narozených miminek, tam říkal, že mají opravdu hodně vysoké procento úspěšnosti. Téměř se to blížilo 100% (nevím už přesně, ale to číslo mne velmi příjemně překvapilo). Říkal, že je to i díky tomu, že se na tu vadu přijde už v těhotenství a mohou ji řešit hned po narození. Říkal taky, že valná většina těch vad je řešitelná bez jakýchkoli následků.
Nevím, jestli ti tohle pomůže, ale věř, že jsou tam fakt dobrý doktoři, a že pro tvoje miminko udělají ještě víc, než maximum. Vím, že se mi to lehko radí, ale snaž se být v klidu, aby i mímo bylo v klídku. Věř, že všechno dopadne dobře. Držím Tobě i mimískovi palce a určitě se potom pochlub. Ivča_K

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
120
17.1.06 19:30

Ahoj Lenko,

určitě se neboj. Já mám sama vrozenou srdeční vadu. Není to žádné drama, i když když jsem byla malá, nikdo nevěděl, jak se to bude vyvíjet. Jen nemoci prožívám hůř a jsem asi i dřív unavená. Na kontrolu chodím 1× ročně.
Malý srdeční vadu nemá, rodila jsem normálně, i když mi to dalo dost zabrat :cry:

Jitka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3743
17.1.06 22:05

Leni, neznám situaci po porodu, ale u nás hrozila vývojová vada díky mým protilátkám v těle, chodila jsem v těhotenství na kontroly každý týden (teď už jen co 14 dní). Dr. mi říkala, že některé vady se už korigují v těhotenství léky, které dostává maminka a ta je přes placentu posílá miminku.
100% si vás pohlídají, myslím si, že jste na tom „dobře“, pokud nejste v nemocnici už teď.
My máme naštěstí jen malý šelest, který by se mohl po porodu nebo časem ztratit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
884
26.1.06 09:51

Ahoj LENULO,
a je to zjištění srdeční vady stoprocentní??? Nám ve 20tt zjistili u mimi srdeční arytmii,pozvali si nás za 3 týdny na další UTZ a bylo to v pohodě.Srdíčko na prvním UTZ ještě nebylo úplně dotvořené,ale ty nervy co jsem 3 týdny prožívala,to byla hrůza.Po porodu malýmu zjistili jen „drobný“ šelest,byl v porodnici na EKG a srdce má jako zvon a ten drobný šelest je prý z přechodu fetálního organismu na miminkovský.No nevím,jestli jsem to napsala správně,ale takhle nějak mi to říkali doktoři.
Pokud je to u tebe opravdu potvrzené,tak ti moc držím palečky ať to zvládnete.Motol je vyhlášený na srdeční vady,takže o mimíska bude moc dobře postaráno.

pa,pa Yasmin

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2793
26.1.06 09:59

Lenulo,
moje kamarádka má chlapečka s vrozenou srdeční vadou.Narodil se před 14 lety,tehdy ještě moc UZ vyš.nebylo,takže to dopředu nevěděli.Ona rodila v okresní nemocnici a mimčo hned posílali vrtulníkem do Motola.
Tam mu udělali nějaký menší výkon,otvor mezi síněmi(měl transpozici velkých cév,přehozenou plicnici s plicní žílou,tuším),rok nesměl moc plakat,aby se srdíčko nezatěžovalo.V roce byl na operaci.
Pár let měl trochu fyzického omezení a dnes?Je mu už 14 let,nikdy z něj nebude vrcholový sportovec,ale žije normálním životem.Může sportovat jako každý jiný člověk,s mírou.
Držím palečky,ať je miminko co nejdřív v pořádku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
26.1.06 10:16

Ahoj maminko.
Já jsem sledována na genetice kvůli lékové rizikové graviditě. Příští týden půjdu znovu na echo malého jsem ve 20tt. Bylo mi řečeno, že když něco zjistí ještě nic neznamená. Miminko pořád roste a i srdce se zvětšuje a vada která se oběvila během těhotenství, se může na konci těhu zmenšit či zcela vymizet. Tak neměj obavy, třeba bude nakonec vše v pořádku. Rozhodně buď ráda, že tě poslali do Motola, protože jenom tam jsou skuteční odborníci.
Lucie

• Nahlásit
  • Citovat
205
26.1.06 13:05

Sousedku taky hodně vyděsili vadou srdíčka u malé ale nakonec pohodový porod, pak jí zamávala a do druhého dne ji jen chodila okukovat. Ale už druhý den byla malá po operaci a ležela s ní na pokoji. Už je jí 5 let a je úplně v pohodě. A to se údajně jednalo o závažnou poruchu! Takže v klidu - Motol je v tomhle špičkové světové zařízení. Pa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.11.14 15:50

Ahoj,
jsem 24tt a ve 20tt se zjistilo, že malej má vsv (koarktace aorty a úplný defekt síńokomorové přepážky). Řekli mi, že se ta vada dá po porodu operovat a je možnost, že malej nebude mít větší omezení. Bohužel, operace je možná pouze tehdy, pokud se budou obě srdeční komory vyvíjet stejně. Na další kontrolu jdu až ve 32tt a do té doby jen čekat a doufat…

Pokud by se mezi vámi našla maminka, která prožila nebo prožívá to stejné jako já, byla bych ráda, kdyby se ozvala.

• Nahlásit
  • Citovat
23698
13.11.14 17:33

Ahoj, mám syna s koarktací aorty, ale zjistili mu jí až ve 3 měsících. V 6 měsících byl operován v Motole. Nyní ve 3 letech je na něm poznat problém jen díky jizvě, jinak prospívá jako zdravé dítě, je hodně živý, větší než většina vrstevníků. Pokud tě něco zajímá, klidně se ptej, pokud budu vědět ráda odpovím. A klidně napiš i SZ.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7195
15.11.14 19:16

http://www.srdickari.cz/

Jsou tam úžasní lidé, určitě tam najdeš spoustu informací

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
78
16.11.14 23:14

Mě zjistili srd. vadu ještě když jsem byla v bříšku. Nakonec mám 7 vrozených vad srdce + budika (kardiostimulátor).. Nejdříve řekli mamce že do 3 měs. po porodu zemřu. Nakonec mě 11 dní po porodu operovali a díky úžasným a šikovným dr. v Motole žiju skoro už 22 let :) Mám za sebou 8 operací srdce a ještě mě jich sousta čeka. Přes to všechno mám už 16 měs. holčičku a o další mimi se snažíme :) Chci jen říct že v Motole jsou opravdu špičkový dr. :) Jsme jim celá rodina vděčná!! :) - Píši to pro ty maminky co čekají/mají nemocné dítka se srd. vadou :) :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama