Vršky od pet lahví na charitu?

460
26.12.07 22:41

Vršky od pet lahví na charitu?

Ahojda, slyšela jsem že někde někdo sbírá vršky od pet lahví a umožní tím nákup třeba pro někoho invalidního vozíku , nebo nedávno byl v tv pořad o adopci na dálku a tam děti sbíraly vršky od pet lahví a někde za to dostaly peníze, mám pocit že říkaly za několik tun vršků 5000Kč a za to pak sponzorují děti v Africe. Docela mě to zaujalo, mám dost známých ve školách a v různých institucích a třeba by jsme těch vršků hodně sehnali. Ale vůbec nevím jak ty vršky vyměnit třeba za ten vozík, případně za peníze. Nevíte někdo o tom něco? Díky Eva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5360
27.12.07 08:45

Ahoj Evi, u nás sbírá celá rodina a u manžela v práci komplet všichni, dokonce nám to vozí i z Moravy, kde sbírá taky asi celý kraj :lol: , já to pak vozím naší mamce, ta to dá v práci svojí kolegyni a její holčička to nosí do školy…trošku se teda víčka projedou po ČR, ale účel to splní. Sbíráme to asi tak 3 roky a v Berounském deníku např. bylo, že nějaká holčička dostala právě ten invalidní vozík.
Já sama třídím odpad, teda není pro mě problém odšoubovat víčko a dát si ho stranou a pak se mi kolikrát stalo, že u kontejneru s tříděným odpadem jsem viděla babičku nebo nějakého dědu, jak odšoubovávají víčka a vždycky jako „s červeným výrazem na tváři“ komentují, že tam nerabují popelnici, ale hledají víčka, aby je mohli dát vnoučeti do školy.

Takže vím, že to sbírají školy…

Můj kolega z práce to zase dává tatínkovi, ten kolegovi a kolega synovi a ten do školy…a takhle furt dokola…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15326
27.12.07 13:33

U nás se taky sbírají do školky, ale popravdě nevím proč, ale sbíráme :oops: . Po novém roce to zjistím. Soutěží školky, pak se vyhodnocuje podle počtu posbíraných kilogramů. Sbírá s námi i domov důchodců.
M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2236
27.12.07 13:44

Ahoj,

u nas se sbiraji do skolky, ale skolka ma za to domluveny nakup pomucek.

Pokud to chces pro charitu, tak zkus nejakou kontaktovat a oni ti poradi, co a jak.

Terik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
xyz
3294
27.12.07 20:14

Já jsem vždycky myslela, že je to nějaká blbost :roll: Teď čtu, že ne.
Kdo jako za ty víčka dá ty peníze nebo vozíky? Kdo si ty víčka odkoupí? Kam se odevzdávají? To nějak nechápu. Vy to víte?
To bych začala taky sbírat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11524
28.12.07 16:03

U nás to sbírá škola i školka. Taky ukládáme do sáčku a jednou za čas to vezmou děti do školy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.1.08 21:24

Ahoj.

Sbíráme pro školku… a taky jsem zaúkolovali široké příbuzenstvo. Babička nosí hromady od dětí ze školy (tam ještě nesbírají).

Beruška :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24911
14.3.13 10:59

Holky, hledám AKTUÁLNÍ sbírku víček petlahví. Dřív sbírali na vnukově škole, ale už s tím přestali. Mám toho doma hromadu, je mi líto hodit je jen tak do plastů.

Ideálně nějaké sbírka, kam je možné ten pytel zavést, třeba i o víkendu v rámci „výletu“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15816
14.3.13 11:02

@Bábrdl my sbíráme ve škole, nevím sice na co, ale škola z toho má nějaké peníze :think: jinak jsem o ničem neslyšela :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
ohýnek
14.3.13 11:02

@Bábrdl my sbíráme a myslím že jsou do toho zapojené všechny školy, zkus se zeptat na nejbližší jestli sbírají :-)

• Nahlásit
  • Citovat
ohýnek
14.3.13 11:04

Tak jsem hledala a my sbíráme na Danečka, ale našla jsem i jinej článek že na Pelhřimosku se sbírá pro dvě holčičky :-)

• Nahlásit
  • Citovat
16785
14.3.13 11:08

U nás je to možné dát na poštu i do knihovny. Oboje jde přímo pro jednoho konkrétního člověka. U každého subjektu na jiného. tak jednou dám tam a podruhé jinam :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24911
14.3.13 11:11
@monika32 píše:
U nás je to možné dát na poštu i do knihovny. Oboje jde přímo pro jednoho konkrétního člověka. U každého subjektu na jiného. tak jednou dám tam a podruhé jinam :mrgreen:

A kde je to „u nás“?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24911
14.3.13 11:12
@ohýnek píše:
Tak jsem hledala a my sbíráme na Danečka, ale našla jsem i jinej článek že na Pelhřimosku se sbírá pro dvě holčičky :-)

Ale kam se to nosí?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
ohýnek
14.3.13 11:13

@Bábrdl my to odevzdáváme ve škole, zkus se zeptat na nejbližší jestli taky sbírají :-)

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama