Vrtání a citlivý zub?

Anonymní
26.1.21 15:37

Vrtání a citlivý zub?

Ahoj, dnes jsem byla u zubaře. Bolí mě na sladké, studené zub (sedmicka vpravo). Zubař mi na rentgen nic neviděl, zub je vrtany hodně do hloubky. Nicméně mi na to přiložil nějaký sprej a to jsem myslela ze výletim z kůže. Hned to ale přešlo. Chce to příště preblomvovat jenže mi řekl, ze to nechce umrtvocat vůči tomu aby věděl jak daleko muže vrtat a moji reakci. Ale jelikož mi dnes ošetřil druhou sedmicku, kde byl pouze kaz a nikdy ten zub nebyl vrtán. Vrtal. Docela hluboko a mě bolesti tekly slzy.. to neumí dat injekci? Obhajoba aby viděl mou reakci je normalni? Mám jít v březnu na tu citlivou sedmicku. Ale už teď se stresuji. Bez umrtveni ten citlivý zub proste nedám ;(…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
21075
26.1.21 15:46

Tak si o tu injekci řekni ne? Mě se Dr pokaždé ptá jestli ji chci, kdybych řekla, ze to bez ni nedám, tak mi ji dá, přece mě nebude mučit kvůli reakci :roll: navíc každý snáší bolest jinak, někomu můžou zuby trhat bez umrtveni a bude v pohodě a někdo nedává ani malý kaz, takže nějaké sledování reakce bych moc nepobirala :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1778
26.1.21 16:13

Divnej zubař.. :think: Snad používá mikroskop a může se podívat, jak je hluboko ne? Můj zubař to tak dělá, vrtá mi pod umrtvením i hodně hluboké kazy. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
516
26.1.21 16:41

Mě se doktorka neptá a rovnou umrtvuje. Tyhle řezníky bych nakopala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.1.21 17:10

Anonym

Je možné, ze mi nechce dat injekci z důvodu toho aby nenavrtala nerv? Padlo tam ještě něco o kanalcich… nemůže to byt tím.. ale ošetření kanálků to prý umrtvuji zub.. tak já tomu asi nerozumim

• Citovat
  • Nahlásit
2564
26.1.21 17:18
@Anonymní píše:
Je možné, ze mi nechce dat injekci z důvodu toho aby nenavrtala nerv? Padlo tam ještě něco o kanalcich… nemůže to byt tím.. ale ošetření kanálků to prý umrtvuji zub.. tak já tomu asi nerozumim

Ahoj, tak je to blb, když to viditelně bolí, nedat injekci. Když se otevře kanalek, tak je to prostě vidět a dr nepotřebuje vrtat bez anestezie. To studené, co ti dával na zub je studený spray na vatičce, kontroluje tak, zda je zub vitální.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2415
26.1.21 17:18

No mas zaneseny kanalky a je potreba je vycistit, ano tim zub bude mrtvy a zbaven nervu, ale bohuzel to se jinak lecit neda. Menila bych zubare, muj dava injekci vzdy, ikdyz rikam ze to zvladnu bez ni. Vsadim se ze to je zubar 50+. U jednoho takoveho jsem zanedbanim problemu prisla o zub

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.1.21 17:56

@Gabiii a ošetření zubních kanálků asi bolí ze? Na rtg nic neviděla. Ale zub mám citlivý a když zkoušela tu vitalitu tak to zabolelo.. to je dobre nebo špatně?

• Citovat
  • Nahlásit
29582
27.1.21 18:09
@Anonymní píše: @Gabiii a ošetření zubních kanálků asi bolí ze? Na rtg nic neviděla. Ale zub mám citlivý a když zkoušela tu vitalitu tak to zabolelo.. to je dobre nebo špatně?
špatně. Ošetření zubních kanálků nebolí, ovšem nejprve ti je musí zubař umrtvit vložkou. Vyměnila bych zubaře. Nenech se zbytečně trápit. Dnes už je tato péče na zcela jiné úrovni.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2564
27.1.21 19:10
@Anonymní píše: @Gabiii a ošetření zubních kanálků asi bolí ze? Na rtg nic neviděla. Ale zub mám citlivý a když zkoušela tu vitalitu tak to zabolelo.. to je dobre nebo špatně?

Pokud nic na rtg neviděla, tak tam zánět není nebo zatím není vidět, může se ještě stát, že to muze být vidět na rtg později. Pokud to pri zkoušce vitality zabolelo, zub je živý a to je dobrá známka. Záleží taky na tom, zda ta bolest hned přestala nebo trvala déle. A ne, čištění kanalku nebolí, dr by měla ale dát určitě anestezii. Může se ale i přesto stát, že při čištění to může píchnout, ale nemusí. Jinak umrtvujici vložka se tam dává jen v určitých případech, ne vždy. Pokud je již zub mrtvý, tak se rovnou kanalky čistí a dává se nejdříve léčivá vložka, která se tam chvíli nechává a až poté se kanalky plní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29.1.21 08:14

Obhajoba aby viděl vaši reakci je zcela běžná věc, doktor potřebuje vidět zda vás to bolí nebo ne, kdyby vás to nebolelo, zub je mrtvý a je potřeba udělat léčbu kořenových kanálků.
Když vás to bolí, tak zaplať pánbůh, zub a nerv je živý a dá se s tím pracovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat