Vrtání kazu s umrtvením nebo bez?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.04.19 21:37
Vrtání kazu s umrtvením nebo bez?

Prosím o radu.. je lepší nechat si vrtat kazy s umrtvením, nebo bez? Nebolí ta injekce víc, než samotné vrtání? Děkuji za zkušenosti :)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Jeanny21
Kecalka 422 příspěvků 02.04.19 21:39

Mně automaticky umrtvovali, ani se neptali. ;)

Pvln34
Stálice 52 příspěvků 02.04.19 21:39

Mňa viac bolí tá injekcia na umŕtvenie ako samotné vrátanie : )

stinga
Kelišová 6406 příspěvků 2 inzeráty 02.04.19 21:40

já nejsem příznivcem zbytečného utrpení, nechala bych si píchnout injekci, injekce sice taky zabolí, ale je to pár sekund, a pak už je člověk v klidu

HankaUL
Povídálka 19 příspěvků 02.04.19 21:40
@Anonymní píše:
Prosím o radu.. je lepší nechat si vrtat kazy s umrtvením, nebo bez? Nebolí ta injekce víc, než samotné vrtání? Děkuji za zkušenosti :)

Ja bych bez injekce ani neotevřela hubu :mrgreen: Injekce jen trochu neprijemne tlačí a trva to tak 3 vteřiny, vrtání kazu na živo je aspon pro mě naprostý peklo :)

Kriss Tina
Extra třída :D 10161 příspěvků 02.04.19 21:41

Záleží na jedinci a taky na rozsahu a umístění toho kazu. Třeba stoličky sem si vždycky nechávala vrtat jen tak, bála sem se injekce víc než toho vrtání, přední zuby bolí jak prase, ty si raději nechám opichnout. Ta injekce neboli, trochu zatlaci, zvladnul ji syn ve 2 letech bez uroneni slzy. Ale zas pak pul dne necitis pusu, blbě se mluví, já necejtila jestli náhodou neslintam, u těch předních zubů mi znecitlivel i nos, tak sem nevěděla jestli mi neteče nudle :mrgreen:

divine woman
Extra třída :D 11592 příspěvků 02.04.19 21:43

@Kriss Tina Přesně tak. Menší kazy na stoličkách jde zvládnout bez injekce, ale přední zuby nebo čištění kanálků jen těžko. Snažím se zvládat bez injekce, nesnáším dřevěnou pusu.

Enmamma
Závislačka 3888 příspěvků 02.04.19 21:50
@divine woman píše:
@Kriss Tina Přesně tak. Menší kazy na stoličkách jde zvládnout bez injekce, ale přední zuby nebo čištění kanálků jen těžko. Snažím se zvládat bez injekce, nesnáším dřevěnou pusu.

Za komunistů by sis o čištění kanálků s umrtvením mohla nechat zdát. Mě je čistili bez umrtvení, dnes bych za to takovou zubařku zabila. :mrgreen: Bylo to příšerné a bolelo to, jak sto čertů.

divine woman
Extra třída :D 11592 příspěvků 02.04.19 21:52

@Enmamma Tak to jsem měla asi hodnou zubařku.

Taciras
Extra třída :D 11418 příspěvků 02.04.19 21:54

Hodně záleží na výplni. Amalgám jsem vždycky dávala bez a bylo to celkem v pohodě. Fotokompozitní mě fakt bolí nesrovnatelně víc, ne to vrtání, to se vydržet dá, ale všechno to rámečkování zubu a tak kolem. To už bez injekce nedávám a určitě nebolí víc, než to po ní. Kdysi jsem z nich měla hrůzu, ale vypadá to děsivěji, než to je. Zmákl to i můj šestiletý. Když měl vyvrtanej zub, zeptal se, kdy že bude ta injekce a to se jí tak hrozně bál, ale oblafli jsme ho, žádný že teď bude injekce, ale teď zaklonit hlavu, otevřít hodně pusu a zavřít oči a až pak se objevila, ani to nevěděl. Doktor mu ale před tím ještě potíral dáseň znecitlivujícím gelem, dělají to tak, tam, kam chodí děti. Náš doktor tohle nedělá, ten rovnou dá injekci.

Jinak po tom fotokompozitu mě bolívají zuby ještě tak 2-3 dny, ale myslím, že je to těma párátkama, kterýma si upevňují tu ohrádku na výplň. Jsem citlivá i když se mi dostane mezi zuby semínko z maliny třeba, tak se mi nějak posunou a chvíli mě bolí. Pardon, že se vyjadřuju tak otřesně, ale neznám tu terminologii, jen jsem to viděla a slyšela doktora, jak to vykládal dítěti, nejspíš i on pro dítko tu terminologii upravoval.

iPodPrd
Kecalka 316 příspěvků 02.04.19 21:55

Záleží, jak je velký/hluboký. Měla jsem vždy bez umrtvení a bolest necítila, až ve 4. třídě byl kaz na horní šestce obří a naši tehdy neměli na to, aby mi zaplatili injekci. Trpěla jsem tam přes hodinu, střídala vrtáky, já jsem nebyla schopná vydržet ani chvilku. On té doby jsem bez kazu, „dobrá“ zkušenost :D

Nedávno jsem měla v tom samém zubu zánět nervu - musela mi je vytahat (ty nervy), a to mi teda dala injekci. Ale byla jsem tak nervózní, že prostě nezabrala, protože, jejími slovy „jsem tak zaťatá, že to prostě neproudí“ - takže jsem si to pěkně vytrpěla a pusa se začala umrtvovat, jakmile jsem sedla do auta :D

Takže za mě bez injekce, nějak se to vždycky přežije :palec:

Enmamma
Závislačka 3888 příspěvků 02.04.19 22:05
@divine woman píše:
@Enmamma Tak to jsem měla asi hodnou zubařku.

Mě i za komunistů šili nohu bez umrtvení. Prý se tam v těch místech kříží asi osm nervů, tak by mi musel dát osm injekcí, to prý bude lepší mi to zašít bez umrtvení, jsou to prý jen tři stehy. O spreji na zmražení v takových případech asi nikdy neslyšel. Přítelkyni zase x krát bez umrtvení píchali uši, poprvé jí je umrtvili až v dospělosti, když jsme se seznámili.

dyňa
Kecalka 302 příspěvků 02.04.19 22:07

Ja si necham umrtvovat jen nekdy.Ale kdyz pred 3 lety vrtaly zub tehdy 8 lete dceri,nechala jsem ji to umrtvit.Bohuzel.Nevim,jestli blba nahoda nebo doktorka kopyto-do vecera mela dcerka tvar nafouknutou jak balon a modrou jak inkoust.Jeste po 3 TYDNECH,kdyz jela na tabor,se me vedouci ptal,jestli jsem ji dala facku :think:

debra.morgan
Echt Kelišová 8188 příspěvků 02.04.19 22:10

injekce me nikdy nebolela, je to jen pichnuti a pak tlak, takze ja si ji davam vzdy.

Uživatel je onlineMichelle_M
Závislačka 2609 příspěvků 02.04.19 22:10

Já se to snažím vydržet vždycky bez injekce. Dvakrát jsem po ní trpěla jak zvíře, bolela mě celá hlava, byla jsem úplně zpitomělá, hrozně jsem brečela a nešlo mi přestat :lol: Musela jsem se nechat odvézt domů z práce a spát, spát, spát… Naštěstí v posledních letech mi doktor dělá jen lehčí údržbu, když nepočítám jedno čištění zánětu a to teda bolelo víc a déle než jakékoliv vrtání nebo trhání.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama