Vrtání předních zubů

Anonymní
4.5.21 14:30

Vrtání předních zubů

Zdravím, mám asi blbější dotaz, ale dneska po půl roce jsem zašel zase k zubařce a bylo mi řečeno že 4 kazy na předních zubů, zuby si čistím každý den, občas zapoměnu ráno, ale večer furt, takže moc nechápu že po třech letech jdu vrtat další kazy ale k otázce, už jsem dovršil 18ti let a pojišťovna neproplací vůbec nic (plomby nemyslím) ale proplácela aspoň nějaké věci, takže mě teď plomby s ostatníma výjdou 10 tisíc, zabolí to, ale mám dotaz, nedá se to někde sehnat levněji? Nemám problém s penězma, dokážu to zaplatit, ale zajímá mně jestli to jde někde levněji, nebo to prostě takhle stojí všude, jsem blízko Ostravy, takže kdyby někdo měl nějaký tip kolem Ostravy - Frýdku Místku a tak, můžete mi dát tip.. Ještě otázka, bolí to vůbec? Chodím k soukromé zubařce, takže asi i chápu.. Minule jsem platil asi jen za 4 plomby (bílé) rovných 2 200 - asi, takže jedna vyšla 550.. Díky za odpověď a hezký den přeju

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
4.5.21 14:33

A ještě dotaz - jsem zakladatel téma.

Co jsem se díval, jmenuje se to Fotokompozit (bílá výplň) té plomby, nebo nic jinýho jsem nedokázal najít.. Díky..

• Citovat
  • Nahlásit
63619
4.5.21 14:42

Jen 10 tis? Jsi z ovy a okolí? Buď rád, že vůbec zubaře máš.. Protože se podívej na stránky Ostravy, to jsou tisicove poradniky na jakéhokoliv zubaře.. Já platila za jednu kolem 4 tis.. A to ještě nebylo úplně nejhorší.. Jinak to nebolí, nechávám si pichnout umrtvovacku, je to zdarma

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30993
4.5.21 14:43

Bílá plomba - fotokompozit - se platí. Cena někde mezi 700 a 3000 podle velikosti, kvality materiálu. Záleží, s čím lékař pracuje.
Jestli je lékařka soukromá je jedno. Záleží, uda má smlouvu s tvou zdravotní pojišťovnou. Jestli ne, platíš ještě víc. Pokud ano, pojišťovna proplácí péči, a některé materiály. Bílá plomba ale bude vždycky s doplatkem.
Zvaž dentální hygienu, asi si zuby nečistíš správně. A pak taky sladký pití, energetický drinky, to má vliv na stav zubů.
Změnit zubaře samozřejmě můžeš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5201
4.5.21 14:44

Já mám zubaře ve Frýdlantě n. O a platím za bílou plombu malý rozsat 1100Kč, za velký 1600Kč. Takže to máš dosti levné. A buď rád že máš zubaře. Kamarádka odsud dojíždí do Ostravy i s dětmi. Je problém najít tady zubaře vůbec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1384
4.5.21 14:46

10 tis za 4 zuby mi přijde primereny. Je to bohužel norma. Injekci na umrtveni dostávám zadarmo a bez ni bych se ošetřit snad ani nenechala. 9no hodně záleží, co konkrétně ti bude dělat. Není plomba jako plomba, může tam taky dávat nějaké vložky, injekční výplně, léčivé výplně, všechno možné.. moje zubarka mi na vyžádání vysvetli všechny možnosti včetně jejich ceny, výhod, nevýhod a jejich doporučení. Zkus se taky zeptat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63619
4.5.21 14:50
@Veru1987 píše:
Já mám zubaře ve Frýdlantě n. O a platím za bílou plombu malý rozsat 1100Kč, za velký 1600Kč. Takže to máš dosti levné. A buď rád že máš zubaře. Kamarádka odsud dojíždí do Ostravy i s dětmi. Je problém najít tady zubaře vůbec.

Já znám dost Ostravaku, co jezdí do Brna, Olomouce atd.. Je to šílený.. Když otevřeli nového dr, tak se stala fronta několik stovek metrů a na všechny se fakt nedostalo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.5.21 14:52

Nejsem z Ostravy, jen pobliz. Dojizdim do Roznova. Zuby si cistim dobre, jim zdrave, ptal jsem se tu na dotazy, ne jak jist a cistit si zuby.. diky vsem za odpovedi, kouknu pak na to

• Citovat
  • Nahlásit
8
4.5.21 14:58

@Veru1987
Platím za 1 plombu 2200, takže to máš levnější… jen si tam doplacím ještě nějaké její “přípravky” co už pojišťovna neproplácí v 18.
Dělám teď na projektu, který mí hází měsíčně kolem 20 tisíc, ale do toho musím platit další věci..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1254
4.5.21 15:32

Ja v Praze platim 800 za bilou plombu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1776
4.5.21 15:37

Chtěla jsem napsat, že nevím jestli někde seženeš.
Ale po přečtení že jsi v okolí Ostravy…Buď rád, že máš zubaře. Jinak já platím za 1500 kč bílou plombu a taky okolo Ostravy a to mám zjištěno, že to je ještě dobrá cena…Jsou i o dost větší pálky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30993
4.5.21 16:16
@Anonymní píše:
Nejsem z Ostravy, jen pobliz. Dojizdim do Roznova. Zuby si cistim dobre, jim zdrave, ptal jsem se tu na dotazy, ne jak jist a cistit si zuby.. diky vsem za odpovedi, kouknu pak na to

Chceš ušetřit. Nejlevnější je prevence ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.5.21 16:46
@smajlik345 píše:
Chtěla jsem napsat, že nevím jestli někde seženeš.
Ale po přečtení že jsi v okolí Ostravy…Buď rád, že máš zubaře. Jinak já platím za 1500 kč bílou plombu a taky okolo Ostravy a to mám zjištěno, že to je ještě dobrá cena…Jsou i o dost větší pálky

Chapu, jen jsem se zeptal, bohuzel budu si to muset zaplatit sam, rodice mi na toto nedaji a chapu to. Je to asi ma chyba, ale zrovna 4 zuby jsem necekal no:D

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
4.5.21 16:47
@Fiducia píše:
Chceš ušetřit. Nejlevnější je prevence ;)

Snad chapete moji situaci, ze pro mne to je docela dost, ale co se da delat no :)

• Citovat
  • Nahlásit
30993
4.5.21 17:30
@Anonymní píše:
Snad chapete moji situaci, ze pro mne to je docela dost, ale co se da delat no :)

Chápu. Proto radím do budoucna předcházet dalším. 4 kazy za půl roku je taky docela dost. Chápu-li správně poněkud zmatený úvodní příspěvek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat