Vrtání zoubků u ani ne 2letého

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
martikax
Kecalka 109 příspěvků 30.11.18 16:43
Vrtání zoubků u ani ne 2letého

Ahoj všem, tak máme 2 kazíky, na každé čtyřce jeden..jsou prý malinké, ale zubařka řekla vrtat v narkóze! to odmítám..vrtaj prý i při nitrožilní analgosedaci, ale ne u takhle malých. A analgosedaci vypitím oblbováku nedoporučuje, že je to rizikové-může zapadnout jazyk, udusit se atd..vypití prášku u teto mudr ani neposkytujou, ale odradila me od toho..nakonec jsme se shodly, že to můžem zkusit při vědomí za řevu, stejne jako ji dnes prohlizela pusinu..ale až přijdu přiště s manželem, ten podrží hlavu, já ruce..prý to bude razdva..nakonec uznala, že narkòza kvůli takto malému zákroku je zbytečná. tak fakt nevím, co byste poradili? nevypěstuje si pak total odpor k zubaři? už tak má syndrom bílého pláště u pediatry.. :roll: vrtání mléčných prý nebolí, že nemají kořeny..dcerka má 21 měsíců..čekat prý ne, kaz se bude zhoršovat :,(

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Uživatel je onlinetininas
Ukecaná baba ;) 1401 příspěvků 30.11.18 16:49
@martikax píše:
Ahoj všem, tak máme 2 kazíky, na každé čtyřce jeden..jsou prý malinké, ale zubařka řekla vrtat v narkóze! to odmítám..vrtaj prý i při nitrožilní analgosedaci, ale ne u takhle malých. A analgosedaci vypitím oblbováku nedoporučuje, že je to rizikové-může zapadnout jazyk, udusit se atd..vypití prášku u teto mudr ani neposkytujou, ale odradila me od toho..nakonec jsme se shodly, že to můžem zkusit při vědomí za řevu, stejne jako ji dnes prohlizela pusinu..ale až přijdu přiště s manželem, ten podrží hlavu, já ruce..prý to bude razdva..nakonec uznala, že narkòza kvůli takto malému zákroku je zbytečná. tak fakt nevím, co byste poradili? nevypěstuje si pak total odpor k zubaři? už tak má syndrom bílého pláště u pediatry.. :roll: vrtání mléčných prý nebolí, že nemají kořeny..dcerka má 21 měsíců..čekat prý ne, kaz se bude zhoršovat :,(

Ahoj.

A bolí malého ty kazy?

TMana
Ukecaná baba ;) 1148 příspěvků 30.11.18 16:57
@tininas píše:
Ahoj.A bolí malého ty kazy?

ve dvou letech? mléčné zuby nebolí.

martikax
Kecalka 109 příspěvků 30.11.18 16:58

Nebolí..nebo teda nevidím,že by ji trápily..jenže nechat to tak je asi hloupost,kaz proroste a pak to bude na trhání..zatím je prý opravdu maličký

Anitramm
Zasloužilá kecalka 536 příspěvků 30.11.18 17:00

Teď je otázka, jestli to malou bolí, ty kazy? A co rikala zubařka, může se to ryhle zhoršovat? Pokud ne, nenechala bych vrtat. Vždyť ty zoubky stejně jednou vypadnou :nevim: Ale asi jde o to, aby se kazy nešířily i na další zuby? :nevim: Moje zubařka mi našla asi 2 počáteční zubní kazy a zatím je nechává být, po půlroce na kontrole byly ve stejnem stavu, beze změny, takže s tím nic nedělala a uvidí se zase za půl roku. Myslím si, že takhle maly dítě bude mít z vrtačky šok jak blázen. :nevim:

TMana
Ukecaná baba ;) 1148 příspěvků 30.11.18 17:01

Já jen nechápu, jak může mít 2leté dítě kazy.

martikax
Kecalka 109 příspěvků 30.11.18 17:03
@TMana píše:

To je zase k tématu :potlesk: Už se jí takto prořizly..dvoje atb hned po narození..když se prořezávaly tak jsem si říkala co to je jestli zaschlá krev..a už to byl kaz..čistili jsme pečlivě..starší ségra má ukázkové zoubky

Anitramm
Zasloužilá kecalka 536 příspěvků 30.11.18 17:03
@TMana píše:

Asi může, no. Jsem zvědavá na nás na kontrolu ve 2,5 letech…donutit malýho k čištění zubů je někdy fakt nadlidskej výkon. :nevim: A může to bejt asi i dědičný :nevim: Já mám počáteční kaz poprvý ve 26ti letech, jinak doteď nikde nic. :lol:

Helileli
Závislačka 3052 příspěvků 30.11.18 17:07

Synovi jsme museli pusu ve třech letech páčit a na druhé vrtání šel úplně v pohodě a dobrovolně se nechal, zjistil, že malý kaz nebolí.
Bohužel má vysokou kazivost zubů, už musel absolvovat i velké vrtání do hloubky a to jeho nadšení dost zkrouhlo. Ale zubařky se nebojí, chápe, že by ho zub časem bolelo víc.
A kazy u dětí postupují megarychle, byli jsme objednani, šest týdnů před prevenci vypadla plomba, tak jsem to nechala, že se to udělá na ni a mezitím snad čtvrt zubu pryč, poslední týden zub bolel hodně, dost jsem si nadávala, že jsem to nechala.
Jinak mléčné zuby můžou bolet taky, hlubší vrtání taky.
V šesti letech objevil kouzlo injekce na bolest a od té doby je v klidu. Ale když ji dostal poprvé, tak byl z toho v šoku a šílené řval.

martikax
Kecalka 109 příspěvků 30.11.18 17:07
@Anitramm píše:
Teď je otázka, jestli to malou bolí, ty kazy? A co rikala zubařka, může se to ryhle zhoršovat? Pokud ne, nenechala bych vrtat. Vždyť ty zoubky stejně jednou vypadnou :nevim: Ale asi jde o to, aby se kazy nešířily i na další zuby? :nevim: Moje zubařka mi našla asi 2 počáteční zubní kazy a zatím je nechává být, po půlroce na kontrole byly ve stejnem stavu, beze změny, takže s tím nic nedělala a uvidí se zase za půl roku. Myslím si, že takhle maly dítě bude mít z vrtačky šok jak blázen. :nevim:

Praveze rikala,ze se budou kazit dal..a stoličky vypadaváj až kolem 10. …jojo,šok z vrtačky-Asi proto se děti dávají raději do celkové narkózy..ale to mám zase blok já..kdyby párali břicho nebo něco,ale žádný extra zákrok to nebude.. :?

TMana
Ukecaná baba ;) 1148 příspěvků 30.11.18 17:10
@martikax píše:
To je zase k tématu :potlesk: Už se jí takto prořizly..dvoje atb hned po narození..když se prořezávaly tak jsem si říkala co to je jestli zaschlá krev..a už to byl kaz..čistili jsme pečlivě..starší ségra má ukázkové zoubky

No, je to trošku mimo téma, ale jsem strašně zvědavý. Atb poškozující sklovinu (tetracykliny) se podávat dětem nesmějí, takže tím to nebude.

Jahru
Ukecaná baba ;) 1438 příspěvků 30.11.18 17:10

mléčné zuby mají jak kořeny, tak nervy. Takže můžou bolet. A bolí i vrtání hlubšího kazu.

Kassor
Zasloužilá kecalka 508 příspěvků 30.11.18 17:12

@martikax asi bych jen ty kazy nechala kontrolovat. Vrtat jen pokud to bude opravdu nezbytne, muze mit z toho opravdu sok a priste ani pusu neotevre… Nase mala zase vrze zuby a ja mam z toho opravdu obavy, ze ji z toho brzy zacnou odchazet… Je ji 4.5 a jeste kaz nema, ale zadni stolicky ma obrouseny az hruza.. :zed: nic s tim neudelam :nevim:

nozu
Extra třída :D 11758 příspěvků 30.11.18 17:17
@Anitramm píše:
Teď je otázka, jestli to malou bolí, ty kazy? A co rikala zubařka, může se to ryhle zhoršovat? Pokud ne, nenechala bych vrtat. Vždyť ty zoubky stejně jednou vypadnou :nevim: Ale asi jde o to, aby se kazy nešířily i na další zuby? :nevim: Moje zubařka mi našla asi 2 počáteční zubní kazy a zatím je nechává být, po půlroce na kontrole byly ve stejnem stavu, beze změny, takže s tím nic nedělala a uvidí se zase za půl roku. Myslím si, že takhle maly dítě bude mít z vrtačky šok jak blázen. :nevim:

No, ony sice vypadnou, ale čtyrky až ve 12 letech. Do té doby zkažené zuby určitě nevydrží. A že mléčné zuby nebolí je taky pěkný nesmysl. S srovnuávat postup kazu u dospělého na trvalém chrupu a u dítěte na mléčném je taky pěkný nesmysl. Za půl roku už zub zachránit nepůjde a bude se muset vytrhnout. Kaz na mléčných zubech pokračuje velmi rychle!
Určitě to nechte ošetřit a to co nejdřív. Já bych se vůbec nebála analgosedace formou vypití nápoje. Byli jsme na podobném zákroku několikrát. Ale pravda je, že u velmi zkušeného zubaře. Ne každý si na to u takto malých dětí troufne…

Uživatel je onlinetininas
Ukecaná baba ;) 1401 příspěvků 30.11.18 17:19

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Slávek Boura: Zažil jsem poltergeista a našel recept na výrobu zlata!

Slávka Bouru (54) si pamatujeme jako potrhlého moderátora pořadu Rande, který... číst dále >

Mámu mu vzal terorista: Syn Nadi Čižmár má problémy ve škole, pomáhá mu psycholog

Horší teroristický útok Německo nezažilo. Když radikální islamista Anis Amri... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >