Vrtání zubního kazu ve 3 letech

73
1.6.18 15:06

Vrtání zubního kazu ve 3 letech

Zdravím, dnes jsme byli u zubaře a ten nám řekl že má dcera 3 kazy, které ji chce za měsíc vrtat :think: prý by bylo nejlepší to udělat pod narkozou, ale tu nedělají.
Máte někdo zkušenost s vrtání zubů u tříletého dítěte?
Bojím se, jak to zvládne a aby se potom nebála tam chodit :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Doe_Jane
1.6.18 15:09

Narkóza?? to nechápu, synovi ve 3,5 letech vrtali zub a ani o tom nevěděl, bylo to za dvě minuty hotovo i s bílou plombou a odcházeli jsme vysmátí…

• Citovat
  • Nahlásit
2663
1.6.18 15:10

Já asi budu zas hnusná, ale mohu se zeptat, jak se stane, že tak malé dítě má zkažené zuby?? 8o Zuby dítěte jsou vizitkou rodičů. :think: Třeba já bych se hanbou propadala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2221
1.6.18 15:11

Oběma dětem vrtali zub taky tak nějak v tom věku, normálně bez narkózy, hned při preventivce. Byla to otázka max 5 minut, úplně v pohodě, žádné trauma nemají, k zubaři chodí i nadále rádi. Byly to u obou stoličky. Starší má kaz ještě na 2 a 3, ale to nechávávme tak. Zubařka říkala, že u dětí do toho raději moc nevrtá…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45672
1.6.18 15:12

Zkusila bych najít zubaře, který by byl ochotný to udělat pod analgosedací.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2044
1.6.18 15:13
@Ice79 píše:
Já asi budu zas hnusná, ale mohu se zeptat, jak se stane, že tak malé dítě má zkažené zuby?? 8o Zuby dítěte jsou vizitkou rodičů. :think: Třeba já bych se hanbou propadala.

Naši přátelé mají 2 dcery. staraji se o zuby všichni velmi poctivě. jedna z dcer má naprosto priserne zuby a můžou se na hlavu stavět. nebyla bych zas tak útočná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2221
1.6.18 15:13
@Ice79 píše:

To se stane tak, že rodič čistí děcku zuby blbě, děcko je ke kazům náchylnější, užívá dlouhodobě léky, které narušují zubní sklovinu, má rádo sladké…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Doe_Jane
1.6.18 15:14
@Ice79 píše:

to máš pravdu, bylo mi dost trapně, celou dobu chodíme od půl roku co pár měsíců na prevence, čistíme zuby dokonale, ale za prvních pár měsíců ve školce se mu udělal malinký kaz, pak jsem zjistila že mu dávají minimálně 2 bonpari za den, čistili jsme zuby pak až večer, takže tím jak ty bonbony rozkousal, si pěkně poškodil sklovinu na tom zoubku… zubařka ale říkala že to je běžná praxe, že většina dítě přijde s prvním problémem pár měsíců po začátku školky :cert:

• Citovat
  • Nahlásit
19836
@luca241 píše:
Naši přátelé mají 2 dcery. staraji se o zuby všichni velmi poctivě. jedna z dcer má naprosto priserne zuby a můžou se na hlavu stavět. nebyla bych zas tak útočná.

souhlas taky to znám

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73

@Doe_Jane
Také to nechápu, má je zepředu špičaku, tak nechápu jak ji tohle chce vrtat. Narkozou ani nepovolím - jen kvůli zubům
@Ice79
Věřte že z toho radostí neskacu. Zuby čistíme pravidelně a pořádně. Možná je v tom genetika :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2663
@luca241 píše:

Ano, může být. Ale v drtivé většině za tím stojí lenost rodičů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Twixinka
1.6.18 15:18

@Ice79 jde i o dědičnost, jedná z malých sester má taky děsné zuby a má to po svém tátovi a přitom se obě sestřičky o zoubky starají :nevim:
@Týnule19 sestřičce taky vrtali zoubky už v takhle nízkém věku a zvládala to skvěle ;) dávali ji injekci na umrtvení, tak to si trošku fňukla, že to píchlo, ale pak už nic necítila :) dneska je jí deset a zubaře se vůbec nebojí, naopak se na něj těší, ptže on je to i strašně fajn chlap a ví jak na ty děti :D

• Citovat
  • Nahlásit
73
1.6.18 15:23

@Twixinka
Takže se toho bát nemám? Říkám si jestli je to nutný ji do toho vrtat, ale zase nechci aby byla bez zubů.
Narkóza určitě ne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18938
1.6.18 15:24

A lokální anestezie nestačí? s vrtanim zkušenost nemám, ale u dvouletaka sme nechávali zoubek trhat (rozlomil si ho a hrozilo že kousky vdechne) tak mu to opichli, to sice bylo náročnější, držela jsem ho společně se sestřičkou a šlo pouze o mini injekci, ale pak už nic necítil a nechal si v pohodě v puse manipulovat. K zubaři se nebojí, naopak se tam vždycky těší, protože pak dostane nějakou odměnu ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Doe_Jane
1.6.18 15:24
@Týnule19 píše:
@Twixinka
Takže se toho bát nemám? Říkám si jestli je to nutný ji do toho vrtat, ale zase nechci aby byla bez zubů.
Narkóza určitě ne

vůbec se neboj, synovi to opravila hned při preventivce protože říkala, že je zbytečné se objednávat, že to trvá pár minutek a rodiče stresujou celou dobu, takhle je to lepší mít hned za sebou :)

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama