Reklama

Vrtání zubů - mléčný zub

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

mysicka1990
Stálice 55 příspěvků 23.01.17 18:15
Vrtání zubů mléčný zub

Ahoj maminky. Mám na vás dotaz. Se synem 4,5 chodíme k zubaři pravidelně. Naposled jsme byli a oznámil mi že syn má kaz a že bud počkáme nebo že ho pošle pod narkozu podotýkám, že syn spolupracuje, nebojí se, otevře pusu a žádné hysterické scény naopak se těší…
To jsem odmítla jeden malý kaz a narkozu? Proč… Minulý týden jsme byli na preventivní a kaz se zvetsil a vedle jeste malej mezizubní opet nas odeslal jinam… nerekl kam jen mi rekl ze se to musí spravit… nasla jsem kliniku v praze dnes jsme byli a dali synovi vypít dormicum ač spolupracoval i tak byli jsme tam dvě hodiny a to mu spravily jen ten jeden kaz… mame prijiz zase za 14 dní…mě se nelíbí že opet mu budou chtít dát tu vodičku na vypití. Dnes jsme tam nechali 1500 za stolicku dole nevím zda je to bezne… Jak to máte u zubaře vy? Měl někdo zkušenost stou vodičkou co oblbne dormicum…? syn je naprosto v pohodě akorát byl protivný ale i tak mám strach a dávat mu to znovu nechci. Spíš mi přijde že si rýžují peníze… :zed: Jaký máte názor?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Dobru
Kelišová 6624 příspěvků 1 inzerát 23.01.17 18:19

Ahoj, syn stejně starý vrtání jsme měli bez vodičky a nedopláceli jsme nic.

Pipet
Generální žvanilka 24061 příspěvků 23.01.17 18:26

O rok mladší dítě, malý kaz, normálně mu to zubař vyvrtal a zaplomboval, nic jsem neplatila.

Lidym
Ukecaná baba ;) 2209 příspěvků 3 inzeráty 23.01.17 18:29

Ahoj. Synovi ve 3 letech vrtal 2 malé kazíky a vypadalo to, že ho to vůbec nebolí. Malej se nakonec přiznal, že to trochu bolelo, ale Pan zubař byl tak úžasný, že to bylo jak nic, žádné vodičky, umrtvovadla a měl to rychle za sebou. Všechno malému ukázal, co mu bude dělat. Prostě super.

orionk
Echt Kelišová 7720 příspěvků 23.01.17 18:31

Syn prvni kaz v 5 letech… Zadna vodicka ani narkoza… Zubar mu to vyvrtal. Behem 15 minut hotovo, nic jsem neplatila.

Lerista
Ukecaná baba ;) 1384 příspěvků 23.01.17 18:31

Nevlastní dcera už má v 5 letech x kazů. Zubařka jí nic nedává, mají systém. Vrtá a počítá do tří. Pak je pauzička. A zase, dokud není vyvrtáno. Holka kňourá, ale drží. Bohužel zoubky má fakt špatné, má zaplombovanou celou pusu.

Lidym
Ukecaná baba ;) 2209 příspěvků 3 inzeráty 23.01.17 18:32

Taky jsme nic neplatili.

anathema
Echt Kelišová 7616 příspěvků 23.01.17 18:37

@mysicka1990 já platím 500 Kč..vše je zdarma ( plomba, vodička- jen na umrtvení =injekce),ale platím práci toho zubaře.
Jsem nově v soukromé ordinaci.
Dceři je 7 let a zubaře se vždycky bála, moc nespolupracova­la.Ale náš doktor je úžasný, tak teď už se vůbec nebojí a drží :D

Tichopredbouri
Zasloužilá kecalka 857 příspěvků 23.01.17 18:52

@mysicka1990 Moje nejstarší dítě má už třetího zubaře - první normálně vrtal i plomboval spolupracující dítě, moje tenkrát čtyřleté, bez problémů. Bohužel odešel do důchodu a nová mladá zubařka odmítala mléčné zuby dětem plombovat, že je to zbytečně a děti nespolupracují :? takže jsem ji vyměnila a třetí zubařka taky normálně spolupracujícím dětem vrtá i plombuje i mléčné zuby. Poohlédla bych se tedy po jinem zubaři, je škoda do spolupracujícího dítěte cpat nějaké oblbovaky, když to není nutné. Naopak, když je dítě hysterické, tak jsem pro, než zbytečně stesovat.

Tamtama
Extra třída :D 11690 příspěvků 23.01.17 18:59

Staršímu ve dvou a půl vrtala poprvé, bez narkózy, bez umrtvení, normálně zaplombovala, stejně jako u dospělého.. nikdy jsem nic neplatila.. :nevim:

monrom
Echt Kelišová 9686 příspěvků 23.01.17 19:12

@mysicka1990 Taky jsem dětem měnila zubařku, protože po naprosto spolupracujícím dítěti chtěla vrtání pod narkozou. :zed: Nechápu tyto zubaře. Takže jsme změnili. Chodíme k úžasné doktorce na soukromou kliniku, jsou pod pojišťovnou. Za bílou léčivou plombu platíme 430kč (ještě vloni za 330). S dětma to umí, ani nepípnou a žádnou vodičku jim nedává. Za amalgán se platí trochu méně.

kacaba379
Ukecaná baba ;) 2050 příspěvků 23.01.17 19:18

Klukovi 4,5 vrtala zubařka teď malý kazík na stoličce. Bez umrtvení, otázka 10 minut, kluk říkal, že se mu to líbilo:-).Zdarma. Kazy na předních mléčných zubech nevrta, že prý se to jen rozdrbe a kazí se to dál. Já bych žádné oblbovaci Vodičky nedávala, někteří doktoři jsou fakt jebli…

mysicka1990
Stálice 55 příspěvků 23.01.17 19:54

Tak ted mám strašné výčitky, že jsem mu nechala dát ten oblbovák a ještě umrtvovací injekci :( :zed: @monrom a kam chodíte na kliniku? no každopádně se poohlédnu ještě, ale fakt těžký volala jsem na dvacet čísel a náš to neudělala až tady nás vzalio hned další týden ale toto jsem nečekala. Ta zubařka teda říkala, že to ma hlubší ten kaz dělala mu rentgen

monrom
Echt Kelišová 9686 příspěvků 23.01.17 20:08

@mysicka1990 Koukám, že jste z Prahy, takže chodíme Dům zubní péče Strašnice. Je to v síti Pekarek Dental. Mají ordinace i na Chodově, tam ještě berou a pak v Kobylisích. Platíme jenom ty plomby. Vše ostatní je na pojišťovnu (VZP).
Ze začátku mi to přišlo drahé - ve státní poliklinice v Modřanech jsme ani za bílou plombu neplatili (asi to byla jenom ta dočasná). Ale přístup nesrovnatelný a hlavně se mi děti nebojí a nebolí je to. Klidně je nechám v ordinaci samotné.

mysicka1990
Stálice 55 příspěvků 23.01.17 20:40

@monrom Moc děkuju. :srdce: Hned zítra tam zavolám. Také mi to přijde drahý, ale klidně zaplatím pokud to nebude přehnané, co se týče bílé plomby. :zed: Jde mi také o přístup, ten náš zubař skvělej od mala jsme k němu chodily, dokud se neobjevil kazík, najednou byl hnusnej na mně na syna furt skvělej… že prý je to špatným čištěním a taky kvuli tomu že pije čaj s medem v zimním období… ale neošetří hlavně co mě zaráží ani to nezkusil ošetřit… no a tady co jsme byli dnes sice skvělej přístup pohádky nad křeslem taky ale prostě hned ten oblbovák atd že by měl trauma a nevím co ještě. No popravdě dnes nejdu spát bojím se o malého aby neměl nějakou zástavu nebo dýchání co píšou v příbaláku a hlavně tweda tam píšou že to není vhodné pro děti do 18let tak nějak nechápu že to dali a nic mi neřekli jen že ho mám hlídat aby neupadl a nezranil se. Ani neřekli že nesmí jíst dvě hodiny což já vím muj zubar mi to vždy říká že se muzeš pokousat nebo i ukousnout jazyk. No jsem ztoho celá špatná že jsem to do něj nechala nalít :( :oops:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Zablokovaný Facebook? Chtějí mi zavřít pusu, je to jako za nacistů, říká Klaus ml.

Chystá zákon o svobodě slova na internetu, kvůli cenzuře se v neděli veřejně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Děti rozeznám, i když brečí, říká maminka čtyřčat

Svému synovi chtěli pořídit sourozence, ale příroda tomu chtěla jinak. Místo... číst dále >

Poznali se v psychiatrické léčebně, teď čekají osmého potomka

Monika a František, protagonisté dokureality Malé lásky, mají hodně... číst dále >

Reklama